Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Törökország ki mellé állna...

Törökország ki mellé állna egy esetleges Irán-Izrael háború esetén?

Figyelt kérdés
Indoklást is kérek, ha lehet. Köszi a válaszokat!
2010. szept. 14. 15:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Irán, Törökország sincs valami jó viszonyban Izraellel. Bár elképzelhető hogy Törökország semleges marad, de ez nem biztos.
2010. szept. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%

Valószínűleg Izrael, bármennyire is nem szeretik egymást mostanában.


Indoklás:

1.) Törökország a térség egyedüli nagyhatalma akar lenni, ebben csak Irán gátolja.


2.) Törökország NATO tag, a NATO pedig nem fog Irán oldalára állni.

2010. szept. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
43%
Remélhetőleg Irán oldalára fognak állni.
2010. szept. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az Irán-Izrael háború egy hatalmas konfliktussá nőné ki magát amelyben rengeteg ország részt venne és nem biztos hogy Izraeli-Amerikai győzelemmel érne véget, de ha mégis akkor is nagy a valószínűsége hogy Izrael megszűnne létezni!

Irán atomfegyver birtokosa vagy hamarosan az lesz ami azért elég nagy visszatartó erő a zsidóknak!

2010. szept. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy szerintem Irán mellé állna!!
2010. szept. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%

Törökország elég nehéz helyzetben lenne ebben az esetben. De azt hiszem kénytelen lenne, Izrael és az USA mellé állna, még ha nem is akarna. Gazdaságilag nagyban függ ezektől az országoktól.

Szerintem a törökök Irak lerohanásával sem értettek egyet, mégis az amcsi gépek onnan is szálltak fel és bombázni.

2010. szept. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg kénytelenek lennének a seggükön maradni,mivel NATO tagállamok és gazdaságilag függnek a Nyugattól.
2010. szept. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg kénytelenek lennének nyugton maradni,mivel NATO tagállamok és gazdaságilag függnek a Nyugattól.
2010. szept. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
46%

NATO-tagként eleve Amerika mellé állnának.


Másrészt a térség vezető muzulmán hatalmának szerepére pályázó Törökország az, akinek Irán a leginkább útjában van. Ők fognak neki a legjobban örülni, ha Irán eltűnik a térképről.


Már csak azért is, mert Törökország mind kulturális, mind gazdasági téren a környező török népek (pl. azeriek) patrónusa szeretne lenni, befolyási övezetébe szeretné vonni őket. Irán lakosságának az egynegyedét pedig azeriek teszik ki, akik alig várják a teheráni rezsim megdöntését és az Irántól való függetlenedést, Nagy-Azerbajdzsán megalakítását, török támogatással.


A környező szunnita arab államok is utálják a fundamentalista, sííta Iránt hatalmi aspirációi miatt, még ők sem állnának mellé. Nem véletlen, hogy a nyáron már Szaúd-Arábia is bejelentette, hogy háború esetén át fogja engedni légterén az iráni célpontokat támadó izraeli gépeket.


Az esetleges háború Irán gyors bukásával járna. Egyrészt katonailag még Izraellel sincs egy súlycsoportban, másrészt nagyon súlyos belső nemzetiségi ellentétek feszegetik. A háború kitörése Irán gyors felbomlását hozná magával.

2010. szept. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:

Nem lesz semmi. Én Izraelben élek szóval tudom.

Törökök jelen pillanatban nem kedvelik Izraelt. Áprilisban ugyan is arabok megtámadtak egy katonai hajót amin törökök utaztak. És sokan meghaltak.

Irán meg elmehet a fenébe hogy olyanokat mond hogy elvan döntve hogy megtámadják Izraelt.

Ezek nem tudják mivel állnak szembe...

Ha meg Törökország Irán mellé áll, akkor is szívták.

Nagyon megfokozódott a katonai erő. Hadrendbe állították a Tavor fegyvereket. Egyik nap elmentem valahova és sok katona volt a helyszínen. Mentek a bázisra és 100 emberből 99-nek Tavor-ja volt és egy fekete csajnak volt M16-osa.

2010. szept. 15. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!