Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ballibek, nem zavar titeket,...

Ballibek, nem zavar titeket, hogy Ukrajna kezdte a háborút?

Figyelt kérdés

Effektíve Ukrajna kezdte el, hiszen hatalmas orosz területeket vett el 30 éve (az oroszok túl gyengék voltak akkor, hogy ne ismerjék el, de már nem azok), és immár 8 éve irtja az orosz kisebbséget, népirtást elkövetve. Volt, hogy rágyújtottak oroszokra egy épületet... Folyamatosan törvényekkel korlátozzák az oroszokat, ruszinokat, magyarokat, és másokat. De a háborún belül is rengeteg háborús bűn, népirtás köthető hozzájuk. Az elnökük nem ukrán, és teljesen elmebeteg. Gyakorlatilag neonáci a kormány és a hadsereg.

Mondjuk a szovjet-finn háborúban valóban a szovjetek álltak a rossz oldalon, és rengeteg más háborúban is. De itt az ukránok kezdték a provokációt, gyilkolást, az oroszok jó okkal támadtak.



2022. ápr. 11. 09:17
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
73%

És közben az ingatlanok ára a három-ötszörösére nőtt. De ezzel az egyszerű fideszes paraszt már nem képes kalkulálni, örül a 13. havi nyugdíjnak (amit hitelből adott oda a kormány, rekordhiány mellett, pont úgy, mint Gyurcsány annak idején). Több jut csirkefarhátra. Hatósági áras tej meg kenyér meg étolaj bazmeg. Mert különben nem tudná megvenni a paraszt ebben a nagy gazdasági csodában.


És minden más ár is az egekben, eleve minden importcikké az atomgyenge forint miatt. A 376 Ft-os euróárfolyam pont jól beárazza a magyar gazdaságot. Össze lehet hasonlítani a lengyel zlotyval vagy a cseh koronával. (Elárulom, a Ft-hoz képest semmit nem gyengültek az elmúlt 12 évben.)

2022. ápr. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
0%

"Ez nem igaz, kétkulcsos adórendszer volt, ahol az 1 700 000 forinti éves bevétel feletti részt adóztatták meg 36%-al."


Te dolgoztál abban az időben, vagy csak lököd a statisztikát??

Én akkor 36% adót fizettem, mert nem segédmunkás vagyok.

2022. ápr. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 Godaime ***** válasza:
77%
Na de legalább a gyűlöletpropagandában az élen jár a fidesz. Ezt már évek óta jól csinálja. Előbb a migránsok, most a melegek, kíváncsi vagyok melyik csoport lesz a következő áldozat.
2022. ápr. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
86%
42: senki nem fizetett 36%-os személyi jövedelemadót, mert az adókulcsok nem így működnek. Sávok voltak: Az 1,7 millió alatti összeg 18%-át, és az efölötti összeg 36%-át kellett befizetned adóban. 2 millió forintos éves bevétel mellett az összesen befizetendő SZJA-d 414k forint volt, ami a fizetésed 20,7%-át jelenti.
2022. ápr. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
100%

41: Bocsi, én eddig nem szálltam be a vitába, mert alapvetően nem értek egyet a kérdezővel. Viszont az ingatlan árak pont egy olyan dolog, ami egész Európában jelentős áremelkedésen ment keresztül. Londonban még például soha nem voltak ilyen drágák a lakások (tudom, már nem EU). Franciaországban az egekben az államadósság. Az olaszok jobban el vannak adósodva, mint mi.

Egyetértek sok mindennel, viszont nem lehet mindent a jelenlegi kormány nyakába varrni. Nem feketék vagy fehérek a dolgok, nemzetközi tényezőket is számba kell venni.

2022. ápr. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
0%

" 2 millió forintos éves bevétel mellett az összesen befizetendő SZJA-d 414k forint volt, ami a fizetésed 20,7%-át jelenti."


Igen okos tojás, azért vonták le a fizetésem 43%-át- mert nagyon jó volt akkor, hyper-szuper volt minden, és nem is kellett adót fizetni, a tb-t sem, és akkor szuper világ volt!! Így jó lesz s.ggfej???

2022. ápr. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
83%
Biztos nagyon sokat kereshettél, ha még azt sem értetted, hogyan működnek az adósávok:D
2022. ápr. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
82%
46-os, neked tényleg fogalmad sincs, hogy a sávos adózás hogyan működött. Mondjuk kivonás meg szorzás is van benne, szóval tényleg nem egyszerű dolog!
2022. ápr. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!