Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Oroszok hogy fognak reagálni...

Oroszok hogy fognak reagálni ha a finnek pár hetmulva belépnek a NATO ba? Tovább emelik a tételt és mát atomfegyveres zsarolás jon. a NATO terjeszkedés megállítása miatt?

Figyelt kérdés

Állítólag jövő héten szavaznak róla

És a svedeknel is tervben van már.

Újabb konfliktus át amúgy is teljes szakadás szélén lévő NATO orosz konfliktusban



2022. ápr. 13. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Sztrókot kaptál a kérdés kiírása közben? :D
2022. ápr. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem várom meg a gombafelhot jobb így mint elegni vagy ehenhalni :)
2022. ápr. 13. 14:14
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű. Nem orosz érdekszféra, soha nem is lene az, tehát nem akkora válttozás. Persze a finneknél még lehet, hiszen stratégiailag még kellemetlenebb helyzetbe kerül szentpétervár.


Ugyanakkor konvencionáis szárazföldi csapást nem tud. Atomot dobhat, de azzal sokkal többet veszítene mint ami haszna van. Ha jól tudom a NATO a csatlakozási folyamat alatt is biztosítja a kollektív védelmi garanciákat, tehát egy ilyen támadás pont ugyanolyan súllyal bírna mintha egy NATO országot érne támadás, amit nem vállalt fel putyin. Ugyanolyan válaszlépések is lennének érte.

2022. ápr. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%

"Ugyanolyan válaszlépések is lennének érte."

Nem olyan biztos az. Most ezt hangoztatják, de ha az oroszok kizárólag egy országgal szemben használnának atomot, erősen kétlem, hogy a NATO ez az egy ország miatt képes lenne kirobbantani egy teljes atomháborút. Valószínű Oroszországot meg tudnák semmisíteni, de olyan brutális veszteségek árán, amiket nem fognak megkockáztatni.

2022. ápr. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
4, ugyanolyan alatt aztz értem mint mint bármely más NATO ország, vagyis pl legyelek vagy balti országok.... Egyébként valószínűleg lenne válaszcsapás, csak nem 1000 atommal, teljes méretben.
2022. ápr. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nincs olyan hogy kicsi atomhaboru

Legfeljebb úgy tudok elképzelés egy korlátozott atomhaborut ha a NATO megprobalna levaltani az orosz kormányt és csak a vezetést megsemisiteni hiperszonikus fegyverekkel

Ha valahogy elfognak vagy megolnek putyint és az orosz hadsereg vezetőit mielőtt valaszcsapast indítanak

2022. ápr. 13. 14:44
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

#6

Ezzel csak az a baj, hogy ott van a Holt Kéz, orosz nevén a Perimetr nevű rendszer.


[link]


Röviden: egy olyan nukleáris fegyverzet-irányítási rendszer, amely akkor is képes automatikus válaszcsapásra, ha a teljes vezetést váratlanul kiiktatják.


Azt persze senki sem tudja 100%-ra biztosan, hogy tényleg kiépítették-e a rendszert anno a szovjet érában a ruszkik, vagy sem, de amennyire bolondok és paranoiásak a oroszok, én simán kinézem belölük.


Egyébként Putyin már 2020-ban bejelentette egy biztonságpolitikai konferencián, hogy egy vadiúj parancsnoki központot építettek a nukleáris csapásmérő erőknek.

Akkor erre nem nagyon figyelt még oda senki.


Nekem van egy olyan sejtésem, hogy Putyin egyáltalán nem őrült, és nem egy ballábbal kelés, egy pillanatnyi elmebaj az ukrán háború, hanem évek óta készülnek már a ruszkik a birodalmi státuszuk helyreállítására, és készek arra, hogy akár atomfegyverek bevetésével is elérjék ezt, teljesen reális lehetőségként számolnak egy nukleáris háború lehetőségével.

2022. ápr. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Érdekes gondolat de emberi jelenlét nélkül pl tengeralattjárók vagy a mobil rakéták tuti nem működnek

Egyedül a siloban lévő rakéták esetén tudom elképzelni

De abból már kevés van mert sebezhetők a precíziós fegyverekkel.



Amúgy szerintem is készültek oroszok mar 14 Ben akartak ha visszaemlékezés fullra mobilizalva voltak de valamiért akkor nem indultak még szerintem.hiba volt de lehet van oka

2022. ápr. 13. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!