Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Olaszországban hogyan viszonyu...

Olaszországban hogyan viszonyulnak a melegekhez?

Figyelt kérdés
Ez országrészenként változó?

2022. ápr. 17. 14:28
 1/5 anonim válasza:
100%
Alapjáraton keresztény kultúra, erős katolicizmus van, az idősek nem nagyon nézik jó szemmel nyilván, viszont alapjáraton mint minden mediterrán nép, befogadó, toleráns nép , nem nagyon érdekli őket. Élj a mának a hozzáállás jellemzi őket.
2022. ápr. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Isti22 ***** válasza:
91%
Sokkal jobban: [link]
2022. ápr. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Rómában tanulok, többször is láttam már egynemű párt kézen fogva menni, senkit nem érdekelt az utcán. Az egyetemen meg végképp nincs ilyennel gond. Egyébként Milánó, Bologna a 2 nagyon gay-friendly city, az idősek is elég felvilágosultak arrafele. Maximum az ország déli részén lévő kisebb településeken lehet ilyenből gond, ott már elég nacionalista meg vallásos emberek élnek. Egyébként az olaszok többsége laza, szerintem sokkal elfogadóbbak, mint a magyarok még a vallásosság ellenére is ( ott igazi keresztények, nem ez a “magyarféle” )
2022. máj. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A kérdés még aktuális. Voltam Délen én és már ott sem elutasítóak a melegekkel. Tény hogy konzervatívok. De a nagyvárosokban (Nápoly, Bari, Catania, Palermo) teljesen elfogadóak, sőt vannak Lmbt szórakozóhelyek is. Nápolynak és Catanianak egészen vibráló az Llmbt éjszakai élete. Prideot errefelé is tartanak és pl. idén csak Szicíliában 8 helyen tartanak. Még Szardínián is van LMBT utca Algheróban pedig jobboldali a városvezetés. Cataniaban meg Meloni-párti neofasiszta még sem tiltják be a Prideot.
2023. jún. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Palermo főutcáján láttam két srácot csókolózni és senkit nem érdekelt. Pedig ez igencsak dél.
2023. jún. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!