Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Önök hogyan emlékeznek meg...

Önök hogyan emlékeznek meg Adolf Hitler 133. születésnapjáról?

Figyelt kérdés

133 évvel ezelőtt született Adolf Hitler, Németország führere.



Önök hogyan emlékeznek meg ezen jeles napról?



2022. ápr. 20. 16:05
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
87%
Elolvastam egy zsidó viccet :D
2022. ápr. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
80%
Ma egész nap a beszédeit hallgatom.
2022. ápr. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
82%
Én nem csináltam feltűnő dolgokat, de megemlékeztem erről a napról, mert tisztelem.
2022. ápr. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
38%

Vannak ám beteg emberek:D

És most függetlenül a náci ideológiától, nekem eszembe sem jutott soha, hogy a szmeélyes életemből egy napot egy történelmi személy szülinapjának szenteljek:D Egy családtagom vagy egy barátom szülinapjára persze, simán, de egy történelmi személyre.... nagoyn magányosnak kellene legyek ehhez.

2022. ápr. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
47%

Apponyi Albert fiát Apponyi György politikust a Gestapo letartóztatta (1944 márciusában) és Mauthausenbe hurcolták.


Bethlen István magyar miniszterelnök ellen a Gestapo elfogató parancsot adott ki, bujdosnia kellett.


Keresztes-Fischer Lajos magyar katona, a vitézi rend tagja. 1944. október 15. után a németek deportálták a dachaui koncentrációs táborba.


Keresztes-Fischer Ferenc magyarország belügyminisztere, 1944 tavaszán a német megszálláskor tényleges miniszterként (náciellenes fölfogása és magatartása miatt) a Gestapo letartóztatta, és a mauthauseni koncentrációs táborba hurcolta.


Kállay Miklós A Magyar Királyság 34. miniszterelnöke. Nyilasok letartoztatták majd Mauthausenbe, onnan pedig Dachauba hurcolták.


Csatay Lajos magyar honvédelmi miniszter a második világháború idején.

Gestapo le akarta tartoztatni így 1944. november 16-án Csatay a feleségével együtt öngyilkosságot követett el.


Ezek közül egyse volt libsi zsidó hanem mind nacionalista konzervatív politikus volt és az ilyen esetekből még jóval több volt. Értem h vannak olyan hülyék akik leszarták a zsidókat, a nácik nem csak őket vitték el hanem mindenkit aki nem nyalt be nekik. Mivel általában a hitler imádat a szélsőjobbos "hazafik" körében divat azért az ő lojalitásuk a magyar nemzethez igencsak kétséges...

2022. ápr. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Ezek mind hazaárulók akiket felsoroltál, Horthy is az volt.
2022. ápr. 20. 18:46
 17/25 anonim ***** válasza:
14%

#16


Egyetértek veled.


Arról nem is beszélve, hogy a hitleri fajelmélet szerint az árja fajok felsőbbrendűek a nem-árjáknál.


Na most aki nem lenne képben a fogalmakkal vagy nyelvészettel, kultúrtörténettel annak elárulom, hogy az 'árja' szó az indo-európai népek gyűjtőneve. Ide tartoznak az indiaiak (a legősibb árja nyelv a szanszkrit), perzsák vagy germánok és európaiak többsége. Azaz többek közt az Észak-Indiából származó cigányok is árjáknak számítanak eredetüket illetően.


Azonban mi magyarok semmiféleképpen nem vagyunk árják. Teljesen mindegy, hogy a nyugat-barát finnugor elméletet vagy a kelet-barát szkíta-magyar rokonságot ismerjük-e el, mert se a szkíták se a finnugorok nem árják. Semmilyen értelemben sem. Se nyelvileg se kulturálisan.


Tehát tulajdonképpen a hitleri fajelmélet szerint a cigányok felsőbbrendűek tőlünk magyaroknál.


És egyesek ebben hisznek...

2022. ápr. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Mennyi tanulatlan ember...



Adolf Hitler szerint a Magyar FÉLÁRJA azaz kultúra használó nép,így nem kártékony,nem irtandó hanem nevelendő faj.

2022. ápr. 20. 19:04
 19/25 anonim ***** válasza:
4%

#19


Hitler szerint lehet. De se nyelvileg, se kulturálisan se eredettörténetileg semmi közünk az árjákhoz.

2022. ápr. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
20%

Adolf Hitler szeirnt igen.

Csak Hitlernek fingja sincs a népekről és eredetükről:D

Nekem is lehet véleményem a kvantumfizikáról, ettől az még nem lesz sem megalapozott, sem figyelembe vévendő.

2022. ápr. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!