Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Oroszország gazdasága és...

Oroszország gazdasága és Putyin hatalma hogy nem dőlt még be a nyugati szankciók hatására?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 21. 09:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
61%
Még nem dőlt be, de ami késik, nem múlik :)
2022. ápr. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
49%

Aranyosak a nyugati szankciót, mert "van amire nem érvényes", ugyebár. Az amcsiknál is visított a saját uránlobbijuk, hogy "Biden, tesó, erre ne vonatkozzon már!", a gáz meg olaj meg ilyesmik miatt meg a magyarok és németek fütyörészhetnek kínosan.


Az indiaiak meg leszarják a szankcióparádét, semmi kedvük nincs éhen halni csak azért, mert a nyugat azt parancsolta. Vagy a "zokrán" fontosabb, mint az indiai...?

2022. ápr. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%

A gazdag attól még gazdag marad, márpedig náluk a hadsereg irányítása. Aki irányítja a hadsereget, az irányítja a népet is. Az orosz egy igen birka nép, bármit elvisel.

Észak-Korea már mióta szankciózva van, mégse indulnak havi szinten zavargások. Ezen kívül az EU továbbra is veszi az orosz energiahordozókat, India stabil szövetséges, Kína pedig mindig ott van, ha nagy lenne a baj.

2022. ápr. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
26%

3.


Illetve jól viseli a nép a csapásokat. Nem egy olyan kis amcsi lelkület, akik a "jajj, nincs fészbúk fél órája!" eseménybe is belehalnak.

2022. ápr. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Mert elkialtotta magát hogy "Uraaaa" és az egész nép fasiszta háborús transzba a esett.
2022. ápr. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Hónapokba telik, mire bármiféle válság végig gyűrűzik egy gazdaságon. Először csak az érintett cégek érzik meg, azt követik az ő beszállítóik, majd végül ahogy a lakosság egy része kezdi visszafogni a fogyasztását a kereskedelem, a szolgáltató szektor és az építőipar.

Az államnak, a cégeknek, és a lakosságnak is vannak megtakarításaik. Baj esetén először azt kezdik felélni, és a problémák csak később jelentkeznek.

A folyamatot nagyban lassítja, hogy lényeges gáz és olajimport csökkentést nem lehet egyik napról a másikra meglépni. Ám, a kettő közül a nagyobb bevételt hozó olajat kb 1 év alatt lényegesen le lehet építeni.

A másik, hogy a gazdag sokat veszít, de gazdag marad. A szegény eddig is hatóságiáras liszten és kenyéren élt, eddig sem volt pénze másra, neki sem változik drasztikusan az élet. Aki igazán megérzi, az a középosztály, na közülük a fiatalabbak menekülnek is az országból, ha tudnak.

2022. ápr. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
58%
Nem is fog. 2014-15-ben is azt várták... és semmi.
2022. ápr. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 hypno ***** válasza:
100%

Oroszország a Szovjetúnió megalakulásától számítva szinte végig hadigazdaságként működött, ahol a nép hozzászokott a hiánygazdasághoz.

Kivétel az elmúlt 30 év volt, de abból is inkább csak az utolsó 15-20.

Viszont a fiataloknak nem is tetszik úgy ami most folyik, mint az idősebbeknek akik a Szovjetúnió hatalmának legendáján szocializálódtak.

2022. ápr. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Dzsonszi ***** válasza:
33%
Képmutatás az egész. Azoknak az országoknak akik nem függenek az orosz gáztól, olajtól mert van saját tartalékaik (USA, Anglia) az könnyen pofázik arról, hogy zárjuk el a csapokat, de mikor az USA továbbra is kér az oroszoktól uránt az nem probléma. Arra miért nem terjesztik ki a szankciókat? Egyébként maguk alatt vágják a fát, az a baj, hogy sokan a nyugati világból azt hiszik, hogy csak Európa és Észak-Amerika létezik. Pl most, hogy kevesebbet kell Európa felé szállítani, az lehetőséget tesz arra, hogy Kínába építsenek új vezetékeket az oroszok és ott is fogják tudni pótolni azt a bevételt, amitől innen elesnek.
2022. ápr. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Azért ,mert nincsen orosz gazdaság. Az orosz export nagy része a nyersanyagokra épül (fölgáz, kőolaj, különböző fémek stb) és ezeket nem tették szankciós listára. Ráadásul mivel a kőolaj és a földgáz ára az egekben van így amit buktak a szankciókkal azt vissza kapják a megemelkedett árak miatt. Ennek hosszútávon lehetnek hatásai. Ha maradnak a szankciók és az olaj meg a gáz árai esni kezdenek. Na akkor lehet , hogy lesz hatásuk de rövidtávon semmi hatásuk nincsen a gazdaságra nézve. Illetve hosszútávon ha az Európai országok megpróbálják más forrásból is fedezni az ellátási dolgokat.
2022. ápr. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!