Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek többsége negatívan gondol Kínára, holott a XXI. században egyedül ők tettek értelmes javaslatot a világ biztonságának megteremtésére?

Figyelt kérdés

Április 21-én Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke a Boao Ázsia Fórum 2022 éves konferencia megnyitóünnepségén előterjesztette Kína javaslatát a globális biztonság megteremtésére, amely hat alapelvet tartalmaz:


Közös, átfogó, együttműködésre épülő és fenntartható biztonságra van szükség.


Tiszteletben kell tartani minden ország szuverenitását és területi integritását, tartózkodni kell a belügyekbe való beavatkozástól, tiszteletben kell tartani a népek döntését arról, hogy milyen fejlődési utat, milyen társadalmi rendszert választanak.


Ragaszkodni kell az ENSZ Alapokmányában megfogalmazott célokhoz és elvekhez, vissza kell utasítani a hidegháborús mentalitást, nemet kell mondani a tömb-politizálásra és a tömbök közötti konfrontációra.


Komolyan kell venni minden ország legitim biztonsági érdekeit, érvényesíteni kell az oszthatatlan biztonság elvét, kiegyensúlyozott, hatékony és fenntartható biztonsági rendszert kell építeni, fel kell lépni az ellen, hogy bárki saját biztonsági érdekeit más országok rovására érvényesítse.


Békés úton, párbeszéddel és konzultációkkal kell megoldani az államok közötti vitákat, minden eszközzel elő kell segíteni a válságok békés rendezését, vissza kell utasítani a kettős mérce gyakorlatát, fel kell lépni az egyoldalú szankciók és a határokon túl nyúló bíráskodás gyakorlata ellen.


A biztonságot fenn kell tartani mind a hagyományos, mind a nem hagyományos területeken, együtt kell dolgozni a regionális viták rendezéséért és olyan globális kihívások megválaszolásáért, mint a terrorizmus, a klímaváltozás, a kiberbiztonság és a biológiai biztonság.


2022. ápr. 25. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

"Tiszteletben kell tartani minden ország szuverenitását és területi integritását, tartózkodni kell a belügyekbe való beavatkozástól, tiszteletben kell tartani a népek döntését arról, hogy milyen fejlődési utat, milyen társadalmi rendszert választanak."


vs Tajvan :D

2022. ápr. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Én nem szretem Kínát, de ez a taiwan dolog még nem mond ellent ennek. Egyrészt, tény hogy Kína nem rohanta le Taiwant, ami azért azt hiszem mégiscsak egy "normálisabb" dolog, legalábbis a békés párbeszédbe még belefér(kb).

Másrészt Taiwan még mindig egy Kínai polgárháború maradékaként létezik, mint Kínai Köztársaság. Tehát valamilyen mértékig belügynek lehetne mondani. (mégha nem is így gondol rá a világ nagyrésze). Nem véletlen hogy Taiwannak nincsenek rendes követségei, se ensz tagsága.

2022. ápr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Shai-Hulud ***** válasza:
100%
+ Tibet
2022. ápr. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

+ ujgur népirtás és Tibet megszállása mondjuk nem fér egészen bele a dologba.


Egyébként meg azért rengeteg ország követi az ensz alapokmányt. Az hogy amikor valaki megszegi arra reagálni kell, azt muszáj lenne kitalálni. Egy nemzetközi szerződés semmit se ér ha nincs hogy betartatni.

2022. ápr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
9%
Mert a nyugati média Kínát ellenségként állítja be. Kínának is van vaj a fején bőven, de nem rosszabb, mint mondjuk az USA vagy Izrael.
2022. ápr. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
Nekem csak az Orwelli szociális kredit és elmebeteg AI megfigyelő rendszerrel vannak gondjaim. Egyébként, jó fej szicsinping csak nem szeretném, ha itt is engedélyt kellene kérnünk ha szellenteni szeretnénk.
2022. ápr. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Közös, átfogó, együttműködésre épülő és fenntartható biztonságra van szükség."


Mondja ezt egy ország, amelyiknek majdnem minden szomszédjával területi vitája van, és agresszíven nyomul Délkelet-Ázsiában a többi országot ebben megsértve.


"Tiszteletben kell tartani minden ország szuverenitását és területi integritását, tartózkodni kell a belügyekbe való beavatkozástól, tiszteletben kell tartani a népek döntését arról, hogy milyen fejlődési utat, milyen társadalmi rendszert választanak."


Khm khm Tibet? Hongkong? Tajvan? És még csak messzire sem mentünk.


" Ragaszkodni kell az ENSZ Alapokmányában megfogalmazott célokhoz és elvekhez, vissza kell utasítani a hidegháborús mentalitást, nemet kell mondani a tömb-politizálásra és a tömbök közötti konfrontációra."


Pont ugyanúgy belemennek ebbe mint a másik oldal. Ez jól hangzik, csak ők sem teszik.


" Komolyan kell venni minden ország legitim biztonsági érdekeit, érvényesíteni kell az oszthatatlan biztonság elvét, kiegyensúlyozott, hatékony és fenntartható biztonsági rendszert kell építeni, fel kell lépni az ellen, hogy bárki saját biztonsági érdekeit más országok rovására érvényesítse."


A nagy oszthatatlanság miatt már rég a Kínai Köztársaság része kéne legyen egész Kína. Ugyanígy a kommunisták alakították ki azt. Az utolsó tagmondat alapján meg még Ukrajnát is támogathatnák.


" Békés úton, párbeszéddel és konzultációkkal kell megoldani az államok közötti vitákat, minden eszközzel elő kell segíteni a válságok békés rendezését, vissza kell utasítani a kettős mérce gyakorlatát, fel kell lépni az egyoldalú szankciók és a határokon túl nyúló bíráskodás gyakorlata ellen."


Miközben ők sem ezt teszik.


" A biztonságot fenn kell tartani mind a hagyományos, mind a nem hagyományos területeken, együtt kell dolgozni a regionális viták rendezéséért és olyan globális kihívások megválaszolásáért, mint a terrorizmus, a klímaváltozás, a kiberbiztonság és a biológiai biztonság."


A kiberbiztonságra, biológiai biztonságra és a klimára ők a legnagyobb fenyegetés tekintve, hogy ott működik a legnagyobb mértékű megfigyelő és cenzúra rendszer, onnan indult a Covid, és ők messze a legnagyobb szennyező ország a világon. A regionális viták tekintetében pedig Vietnam, Indonézia, Malajzia, Fülöp-Szigetek, Dél-korea és még jópár ország tudna mesélni Kináról.



Tehát azért, mert ez teljes mértékben hiteltelen.

2022. ápr. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%

Mind Oroszo., Kína, USA jócskán agresszor, a maga módján.

De most Ukrajnán van a hangsúly, akit szintén támadás ért.

2022. ápr. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!