Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Macron szerint "A bevándorlás...

Macron szerint "A bevándorlás naggyá teheti Franciaországot". Most ezt szavazták meg. Mi lesz ebből?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 26. 07:48
A kérdező szavazást indított:
igaza van
téved
talán
27 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Kérhetnék forrást? El tudom képzelni, hogy ilyen elhangzott, csak kíváncsi vagyok a kontextusra.
2022. ápr. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Franciaország már rég elveszett.
2022. ápr. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
19%

Jó lenne már felébredni a Csipkerózsika álomból és meglátni hogy mindig éppen az ellenkezője van/lesz mint amit hangoztatnak:


Make America great again - amerika nemhogy "nagyobb" lett, de világhatalmi, gazdasági státusza megingott durván.


Az emlékeztető oltás megerősíti a védelmet a vírus ellen - konkrétan szetkurja az ember maradék immunrendszerét amit a fertőtlenítő, a mozgás és napfény hianya, a félelem és a depresszió, a maszk és kesztyű viselés kikezdett.


Béke és biztonság... Hat majd meglátjuk.

2022. ápr. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Akkor elég rövid a memóriája, mert ezt is mondta:

[link]

2022. ápr. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2022. ápr. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

Ez amúgy egyáltalán nem akkora hülyeség, mint amennyire elsőnek látszik. Itt, Európában finoman szólva picit elb@sztuk a bevándorlási rendszer integrációs részét. A probléma nem az, hogy hány bevándorló érkezik Európába (hiszen vannak olyan országok, ahová aránylag sokkal több érkezik, mégsem jelentenek akkora problémát, sőt, egyenesen pozitív hatásai vannak a bevándorlásnak), hanem az, hogy ezekkel mit kezdünk, miután ideérkeztek.


Vegyük példának Svédországot, ami ebben a szempontból egy állatorvosi lónak tekinthető. Svédország 1945 óta nagyjából 5 bevándorlási hullámom ment keresztül:


1. 1945-60 között elsősorban a balti térségből, Finnországból, és kelet-európából érkeztek nagy számban bevándorlók és menekültek.


2. A '60-as évekre a vendégmunkások érkezése volt jellemző, elsősorban Jugoszláviából, Iránból, a Közel-Keletről és Észak-Afrikából, illetve Vietnamból.


3. A '70-es években szintén volt egy nagyobb hullám, amikor a svéd állam csökkentette a feltételeket a bevándorlók számára, és felhagyott a korábbi asszimilációs politikával, helyette az integrált multikulturalizmust választotta. Az évtized első felében főleg a Távol-Keletről, Észak-Afrikából, és Törökországból érkeztek bevándorlók, illetve rengeteg korábbi vendégmunkás odahozta az otthoni családját.


4. A '90-es években a jugoszláv háborúk miatt volt egy nagyobb bevándorló-hullám. Emellett a szomáliai menekültek száma is megugrott.


5. A kétezres évek közepe óta ismét megnőtt a közel-keleti, szomáliai, és afgán menekültek és bevándorlók száma, ami 2015 környékén ismét nagyot ugrott.


Most elsőre az ember azt gondolná, hogy ha Svédország ilyen régóta folyamatosan óriási bevándorló-hullámokkal küzd, akkor biztos folyamatosan csökkent az életszínvonal és a közbiztonság. A valóság viszont az, hogy az első 4 bevándorló-hullám óriási gazdasági és társadalmi fellendülést eredményezett Svédországban, míg csupán az utolsó, a 2000-res évek óta tartó migrációs hullám okozott gondokat.


Miért lehet ez?


A válasz egyszerre bonyolult és egyszerű: a neoliberális gazdaságpolitika az oka.


Míg az első 4 hullám olyan időszakokban ment végbe, amikor a svédek nagyságrendekkel több állami pénzt költöttek a szociális hálóra, a lakhatás, az oktatás, és a munkahelyek biztosítására, addig a máig tartó 5. hullám egy olyan korszakban ment végbe, ahol az állami pénzszórás már szitokszónak számít. Ezzel egyidőben természetesen a svédek továbbra is elvárják, hogy az állam biztosítsa a szociális háló őket érintő részeit (pl. átmeneti munkahelyi segély, nyugdíj, egészségügy, stb), addig viszont azokat a részeket, amik a szegényebb rétegeket (kiváltképp a bevándorlókat) jobban érintik, gyakorlatilag teljesen privatizálták és piacosították. Ez egyrészt azt eredményezte, hogy a bérlakások privatizációjával a bevándorlók kénytelenek voltak a lakáspiac szeszélyeire hagyatkozni, aminek köszönhetően a szegényebb városrészekre korlátozódtak (hiszen csak ott tudják kifizetni a lakbért vagy a lakáshitelt), másrészt azt, hogy a bevándorlók által lakott területeken óriási munkahelyhiány alakult ki (hiszen a bevándorlók ritkán rendelkeznek munkahelyteremtéshez elegendő tőkéve), harmadrészt az oktatási rendszer részleges privatizációjával sok helyen szegregált oktatás alakult ki, negyedrészt pedig a munkahelyhiány miatt egyre többen kénytelenek állami segélyt igénybe venni, ami növeli az állami kiadásokat. A legnevetségesebb dolog az egészben az, hogy a svéd állam ma többet költ az bevándorlókra és az integrációra, mint amikor működő bevándorlási rendszerük volt, hiszen többen szorulnak rá az állami segélyekre, mint korábban. Azzal, hogy csökkentették az állami kiadásokat, azt eredményezték, hogy kénytelenek egyre többet költeni.


Akkor mi lehet a megoldás? A Stokcholmi Egyetemet még a 2015-ös migrációs hullám idején kérte fel az állam, hogy próbáljanak valami megoldást találni a problémára. Ők alapvetően 4 pontban határozták meg a megoldást:


1. Állami vagy önkormányzati bérlakásprogram, a városokban és a vidéken szétszórva, hogy ne alakuljanak ki "gettók".


2. Az oktatás újraállamosítása, külön figyelmet szánva a szegregáció felszámolására.


3. A könnyűdrogok részleges legalizálása és a drogfogyasztás teljes dekriminalizációja. (Ez elsőre furának hangzik, de azzal indokolták, hogy egyrészt a különböző bűnszervezetek elsődleges bevételforrása a könnyűdrogok terjesztése, ezek legalizációjával ezeket bármiféle rendészeti intézkedés nélkül fel lehet oszlatni azzal, hogy megvonják őket a bevételüktől, másrészt pedig a bevándorlók körében kiugróan magas a kábítószerrel összefüggő bűncselekmények miatt letöltendő börtönbüntetésre ítéltek száma, ami tovább csökkenti az integráció esélyét)


4. Államilag finanszírozott munkahelyteremtés a bevándorlók által lakott területeken.


A svéd állam 2019-ben kapta meg a kutatás végeredményét, majd jött a COVID, és azóta sajnos ez teljesen elfelejtődött. Nem baj, majd talán legközelebb... Pedig rengeteg bizonyíték van arra, hogy ez a terv működőképes lehetne.


Szóval nagyon röviden: a bevándorlás igenis lehet egy óriási gazdasági és társadalmi pozitív dolog is, csak meg kell teremteni hozzá a szükséges alapokat. Na ezt neoliberális gazdaságpolitikával (aminek Macron nagy híve) nem lehet megoldani. Aki olcsó megoldást szeretne a bevándorlásra, az úgy jár, mint Svédország, és előbb-utóbb kénytelen lesz többet költeni rá, mintha már az elejétől fogva komolyan vette volna.

2022. ápr. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Azért elég irónikus, hogy az egykori gyarmatosítókból gyarmatosítottak lettek.
2022. ápr. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%

Igazából szomorú amikor bármelyik ország bevándorlásra kényszerül. Maga a bevándorlás mégis lehet jól működő koncepció is,de az hogy mindenféle ember ellenőrizetlenül jön,bekerül a helyi közösségbe ami külön világot él( most itt a bűnözés,drog stb-re értem) nulla esélye van megismerni a másik kultúrát ahova került.

Ezeket az emberek egyből be kellene iskolázni és megmutatni a kulturális eltéréseket. Természetesen ha ő úgy dönt erre nem kiváncsi,akkor vhogy szankcionálni. De elsősorban nem büntetni,mert elég büntetés az is ha nem beszéled adott ország nyelvét.

2022. ápr. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!