Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mitévő lennél, ha Putyin...

Mitévő lennél, ha Putyin május 9-én bejelentené, hogy Oroszország hadban áll Ukrajnával, megháromszorozná a harcban résztvevő csapatok számát és elfoglalná egész Ukrajnát Karácsonyra?

Figyelt kérdés

2022. máj. 1. 17:13
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
40%

#32

Ki beszélt itt a Nyugatról? Kit érdekel a Nyugat, nem ők a téma. Lehet, hogy az ukránok utálják a magyarokat, de az oroszok se szeretik a magyarokat. Vagy talán szeretetből erőszakolta végig a Vörös Hadsereg Magyarországot, szeretetből hurcolt el 44-45 folyamán annyi embert malenkij roborta az orosz központú szovjet rezsim? Vagy szeretetből verték le 56-ot? Én megértem, ha utálod Ukrajnát, de azért Oroszországból se csinálj szentet.

2022. máj. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
75%

33

Én nem magamról beszéltem, csak leírtam, miért szimpatizálnak az emberek az oroszokkal ebben a helyzetben.

Tudod a képletet: Az ellenségem ellensége, a barátom.

Szerintem senkisem csinált az oroszokból szentet, egész egyszerűen ebben a helyzetben az orosz irányvonalat tartják a kisebbik rossznak az emberek.

2022. máj. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 Jeffrey Spender ***** válasza:
77%
Itt az a kérdés, az Ukrán vs. Orosz ellentétben / kiállásban, hogy Mi alapján teszel különbséget egyáltalán az Ukránok és Oroszok között ?
2022. máj. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
71%

#34

Elég para, ha sokan ezt tartják jónak.


#35

Nyelv azért különbözik, aki jól beszél oroszul, az megtudja például kölönböztetni a két nyelvet. Maga az ukrán nyelv sok esetben a lengyelhez hasonlít inkább, vagy legalábbis elég sok a lengyel eredetű motívum benne. De arcszerkezetre igen nehéz megkülönböztetni őket. Kerek fejűek, szőkék, sokszor kék szeműek. Jellemző különbség még a nevek esete, például a "csenko" vagy "csuk" végződésű vezetéknevek jellemzően ukrán embereket takarnak, míg az "ov" végződésű vezetéknevek oroszokat. Keresztnevekben is van eltérés, ott a nyelvi eltérés miatt, mert az orosz Alekszandr például ukránul Olekszandr, vagy az orosz Vlagyimir ukránul Volodimir.

2022. máj. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
83%

36

Max neked para, én most először vagyok büszke a magyar népre, hogy ellenáll a mainstream média hülyeségeinek.

2022. máj. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
30 azokról kiderültek, hogy álhírek voltak.
2022. máj. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 Jeffrey Spender ***** válasza:
50%

#36


Én úgy látom, vannak bennük lengyel behatások, de attól még az Orosz változata, vagy egymás változatai.


Írásban az Orosz, Ukrán, és Fehérorosz nyelvek 85 %-ban azonosak. A beszélt, élő nyelv már "csak" 74 %-osan, de ettől még jól megértik egymást. 10 Ukránból 9.9 érti, és az Oroszoknál 10-ből 8 szavat értenek, jó arány.


A 18 éves, 2000 után született Orosz katona esik Ukrán hadifogságba, vagy fordítva, normálisan elbeszélgetnek velük, nem hívnak semmi fordítót. Vagy Orosz civilek hívják az Ukrán állami ügyfélszolgálatot elesett / eltűnt / hadifogságba esett katonáik keresése miatt, mert otthon próbálják szőnyeg alá söpörni a dolgokat, és ilyenkor sem kell külön fordító nekik.


https://www.youtube.com/shorts/UcFeh-RKn0M



https://www.youtube.com/watch?v=1f-5bAy2En0



Az Ukránok és Oroszok hasonló katonaruhákat viselnek, meg ugyanazt a nyelvet beszélik, ezért is van, hogy kék / sárga / fehér szalagokkal / sisakhuzattal különböztetik meg egymást, testvérháború néz ki ez.


Az etnikai Oroszok nem érezik magukat korlátozva, másodrendű állampolgárként, Janukovics bukása és az új, törvényeket futószalagon hozó Porosenkó és utána következő politikusok ellenére, mert ez a két nyelv, az Orosz és az Ukrán eléggé azonos, nem épp ugyanolyan a nyelv betiltása a közszférában, mint pl. a Magyarral. A kijevi metróban 2018-ban is nyugodtan lehetett Orosz nyelven megszólalva kérni menetjegyet.

2022. máj. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
61%

[ma 18:43]: "Itt az a kérdés, az Ukrán vs. Orosz ellentétben / kiállásban, hogy Mi alapján teszel különbséget egyáltalán az Ukránok és Oroszok között ?"

- Jaj, mi alapján, mi alapján, a fene enné már meg ezt a végtelenül ostoba szimmetrizálást! Az ukrán-orosz ellentétben most az van, hogy Oroszország komolyan vehető ok nélkül* megtámadta Ukrajnát, tehát ebben az ellentétben normális ember Ukrajnának drukkol. Hogy tudja magát megvédeni.


* Igen, komolyan vehető ok nélkül, mielőtt a szokásos tucatnyi hülyeségkört lefutjuk. A donbaszi népirtást Putyin soha nem bizonyította be, igazából nem is akarta. Ő csak kijelentette, hogy az van, nyaloncok meg elhiszik. Putyin soha egy ENSZ missziót se javasolt a térségbe, pedig ha odament volna egy nemzetközi kontingens, benne amerikaiakkal, franciákkal, angolokkal, kínaiakkal és persze oroszokkal is, akkor az felmérte volna, hogy van-e humanitárius válság vagy nincs, népirtanak-e az ukránok vagy nem. Putyin soha nem is kért ilyet. Ő csak benyögte, hogy népirtás, és most a világ fogadja el, hogy ő jogosan háborúzik. Hát egy nagy lómicsodát, azt!

2022. máj. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
74%

Sokan szeretnék ha megdurrantanák őket az oroszok. Ezek főleg férfiak Magyarországon.

Letolják a gyatyát, nekidőlnek a falnak és remegő picsával várják, h durr bele.

Magyarország Ukrajna szintjén lenne amúgy az EU nélkül mostanra, főleg 2008 után.

2022. máj. 3. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
7# igen több száz évig hatärosak voltunk szóval....
2022. máj. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!