Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hitler zsidó volt vagy sem?

Hitler zsidó volt vagy sem?

Figyelt kérdés
Most ma több helyen olvastam, hogy sokan gondolták azt hogy Hitler zsidó volt. De ezek közt vannak olyan népek, akik az adott korban ezt propagandaként terjesztették. Viszont korábban is olvastam több helyen ilyeneket, amit nehéz elhinnem, mert akkor a korabeli árja náci vezetés ellene fordult volna. Vajójában tényleg zsidó volt Hitler vagy sem?

2022. máj. 2. 12:55
A kérdező szavazást indított:
igen, Az volt
talán, Ez már nem derül ki. Nem tudható
nem, Ez csak propaganda, tévhit volt
35 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Én azzal a verzióval találkoztam, hogy a kedves mama (vagy nagymama) félre izélt a család zsidó orvosával. Szinte biztos, hogy nem igaz. (Mármint, hogy H apja, vagy nagyapja lett volna az orvos)
2022. máj. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
2022. máj. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%
Persze, körül is volt metélve, és naponta járt a zsinagógába, és keresztény kislányok vérét sütötte a húsvéti maceszába.
2022. máj. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Nem hiszem. Bár elvileg lehetséges, az anyja vagy nagyanyja kapcsolatban lehetett elvileg egy zsidóval. De Hitler egyáltalán nem zsidós küllemre, belsőleg pedig bizonyos értelemben nagyon gátlásos volt, pl. prűd, őszinte, szerette kimondani az igazat, volt tehetsége, szerette a népét (csak egy izraelitát mutass, aki szereti a magyarokat). Nagyon valószínűtlen, hogy az volt, mert akkor nagyon valószínű, hogy nem asszimilálódott volna, nem lett volna német hazafi és antiszemita. Ez rendkívül ritka. Nézz csak rá pl. Jakab Péterre...
2022. máj. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
33%

Zsidó származású volt.


Ezt a fizimiskája alapján nem lehet tagadni


Tipikus zsidó karakter

2022. máj. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 MDaniel98 ***** válasza:
81%
Ez sajnos egy széles körben elterjedt marhaság, amire természetesen semmilyen bizonyíték nincs.
2022. máj. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!