Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Törökország ennyire beijedt...

Törökország ennyire beijedt az iráni atombombától?

Figyelt kérdés

Irán elég közel áll az atombomba elkészitéséhez. Fura mód ez a legnagyobb riadalmat az iszlám világban okozza. Ismeretes, hogy mára már szinte minden muzulmán és arab ország felvette a diplomáciai kapcsolatokat Izraellel.

Ellenkező előjelű kivételnek számitott Törökország, amelynek korábban jó kapcsolatai voltak Izraellel, de Erduán a hatalomra jutásakor megszakitotta a diplomáciai kapcsolatokat.

Az utóbbi időben Törökország ismét köpönyeget fordit. Erduán meghivta látogatásra az izraeli államelnököt, ismét felvette minden területen a kapcsolatokat, ma pedig üdvözlő táviratban köszöntötte Izrael Államot a Függetlenség Kikiáltásának évfordulóján.

Miért teszi ezt Törökország, ha nem az Irántól való félelem miatt?



2022. máj. 2. 18:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Erdogan, így kell írni.

Ha ennyire vagy tisztában a helyzettel, hogy még a török elnök nevét sem tudod leírni, akkor mit akarsz tulajdonképpen?

2022. máj. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

1-es a névirásban igazad van, én a török eredetiből vettem a leirást. Magyarul tényleg Erdogan.

De a többiben bizony igazam van. Az is az eredeti törökből származik.

2022. máj. 2. 18:29
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Erdogan Atalay mióta Törökország elnöke? 🤣
2022. máj. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
3-as ki irta azt, hogy Erdogan Törökország elnöke lenne?
2022. máj. 2. 18:44
 5/13 anonim ***** válasza:

#4

Erdogan török elnök.

2022. máj. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

5-ös nem érted. Én nem mondtam semmit Erdogan elnökségéről. Sem azt, hogy elnök, sem azt, hogy nem elnök.

Én azt mondtam, - és ez igaz - hogy Erdogan meghivta az IZRAELI államelnököt.

"Erduán meghivta látogatásra az izraeli államelnököt..."

2022. máj. 2. 19:02
 7/13 A kérdező kommentje:

Mellesleg nevetséges, hogy lényegtelen hülyeségekkel próbáljátok elterelni a szót a kérdősről:

"Törökország ennyire beijedt az iráni atombombától?"

2022. máj. 2. 19:05
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Kifejlesztesz egy mesterséges intelligenciát és megkérdezheted tőle vagy csinálhatod egy képzeletbeli baráttal is. Vagy ott vannak erre a szakmai fórumok.
2022. máj. 3. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Az, hogy egy nem éppen a legstabilabb hatalom kezébe tömegpusztító fegyver kerül általában nem szokta megnyugtatni a népeket.
2022. máj. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én mint kisember, akihez az arab-izraeli viszonyról csak a különböző propagandák jutnak el, talán hiszek valamit, de semmiképp sem TUDOK valamit. Akik tudnak azok az izraeli meg az arab vezetők. Ők tudják, hogy ki támadott meg kit, és ki az, aki a saját országukra fenyegetést jelent, és ki az, akiben biznak.

Az utóbbi idők diplomáciai eseményei bennem azt az érzést keltik, hogy a muszlimok - az arabok is meg a nem-arabok is - jobban biznak Izraelben mint Iránban.

2022. máj. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!