Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kína miért nem szól be az...

Kína miért nem szól be az USÁnak a szólászszadság sérülései miatt meg az emberi jogok sérülései miatt vagy beleszól?

Figyelt kérdés

2022. máj. 3. 06:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Olyan ne szóljon bele, ahol a nép 7/24.-ben meg van figyelve és pontozva vannak arcfelismeréssel.


USÁ olyan nincs, USA van. a gyengebbek kesvéért: United States of America. a te utolsó A-d meg Á így 2x szerepel benne az államok, vagy töröd a magyart és Ámerikát gondolod?

2022. máj. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Néha visszaszólnak, ha az USA is beszól nekik. De miért bohóckodnának ilyesmivel.
2022. máj. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az olyan ország ahol kőkemény kommunista diktatúra van és az emberek minden egyes pillanatát megfigyelik, továbbá éhbérért agyondolgoztatják őket talán inkább ne mondjon semmit.
2022. máj. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az USA sem szól bele, csak néha suttogva elmondanak néhány polgárjogi frázist, aztán megy minden a maga útján. Kína sem akar az amerikai rövid távú érdekek útjába állni, mert a globalizáció mindkét országnak előnyös jelenleg. Amerika nagyon sok erőfeszítést tett arra, hogy a saját iparukat tönkretegyék az olcsó kínai tömegtermelés és profitmaximalizálás érdekében, meg is ijedtek rendesen, amikor Trump ezen változtatni akart. Bidenék azóta mea culpáznak emiatt, mert Kína partnerségi elvesztése megmutatná az amerikai embereknek, milyen állapotba került miattuk az amerikai ipar. Persze már nem annyira kedvezőek a feltételek, mint a 70-80-90-es években (aranykor), de amíg a kínai szorgalmat az amerikai vásárló alacsonyabb árakra tudja váltani, nem lesz baj. Kellenek egymásnak.

Oroszország ebben nem tényező, viszont Kínának kell az olcsó orosz olaj, ehhez pedig jelentősen meg kell gyengíteni Oroszországot. Ez sikerül is, a gazdasági vérkeringésről már nagyjából leválasztották nyugatról és Kína sem áll melléjük. Várják az orosz gazdasági összeomlást és a totális EU energiahordozó szankciókat, hogy utána rátegyék a kezüket a készletekre töredékáron, cserébe némi "baráti" gazdasági segítségért.

Az EU a szopóroller legalján van, veheti a drága amerikai/amerikai érdekeltségű gázt/olajat és elveszíti az olcsóbb orosz gázt/olajat. Nekik kell ellátni a ukrán (és később orosz!) menekülteket és már előre vállalták, hogy újjáépítik Ukrajnát. Az EU megint impotens.

2022. máj. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

#4

A háború és a szankciók miatt mindenki szopórolleren van - nem tudom, feltűnt-e, de az USA gazdasága is zsugorodott 1,4%-al 2022 első negyedévében, és a második negyedév még rosszabb lesz.


Egyébként meg nem veszíti el Európa végleg a ruszki olajat és gázt - azon múlik a dolog, hogy sikerül-e elérni, hogy a Putyin-féle rezsim elveszítse a hatalmát Oroszországban, és jön-e a helyére egy békésebb, normálisabb vezetés, amelyik beletörődik, hogy a szovjet birodalom már a múlté, Oroszország többé már nem nagyhatalom, és inkább próbál beilleszkedni békés módon a világba kölcsönösen előnyös gazdasági kapcsolatokkal, nem pedig háborúzni az elvesztett szovjet területekért.


Amint ez megtörténik, a szankciókat feloldja majd az EU, és újra jöhet az orosz gáz és olaj.

2022. máj. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%

Ez csak rövid távú veszteség és nem tényező, Amerikát abszolút minimális mértékben érinti. Megpróbáltak újabb NATO bázist telepíteni az oroszok mellé, nem sikerült. A két vesztes az EU és Oroszország.

Az EU a szolgalelkű vezetés miatt, ami mindenben Amerikát követi, az oroszok a kikényszerített lépések miatti gazdasági leépülés miatt.

A két nyertes Amerika és Kína.

Ezzel nyert magának egy kis időt Amerika, hogy megtartsa a globalista gazdasági vezetői státuszát, mielőtt Kína teljesen megelőzi.

[link]

Amint a dollár domináns szerepe veszélybe kerül, jön az igazi világháború.

2022. máj. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

#6

Hát ebben nem értünk egyet, szvsz csak hír tv-s közhelyeket puffogtatsz, nem pedig a valóságot próbálod látni.


De majd kiderül, hogy kinek lesz igaza.

2022. máj. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%
Na akkor akik Újvilágrend valószínüleg Kínai mintájú lesz, és nem “amerikai” ahogy azt a jobbosok mondig tollják. Bár tudhattuk mert Ping is állandóan ott haknizik a W/E/F fórumokon
2022. máj. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Beszól, csak bagoly mondja verébnek hatás miatt visszaröhög mindenki.
2022. máj. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell egyetérteni, ez a vita lényege. Tévém nincs, nem érdekel, viszont a sorok között olvasok.

Oroszország már tavaly megmondta, hogy nem tűr meg egy NATO-tag Ukrajnát. Az ukrán alkotmány 2019 óta rögzíti, hogy NATO és EU tagságot akarnak. A háború kitörése előtt az amerikaiak még bedobták a bombát, hogy Ukrajna NATO tag lesz hamarosan. Nem volt nehéz kitalálni, mit reagál majd Oroszország. Beindult az első fázis.

A második fázis Oroszország gazdasági elszigetelése, amit gyorsan meg is léptek. Az ukránok elkezdték felfegyverezni a civileket, viszont egyenruhát nem kaptak, amivel célponttá tették a lakosságot. Erre azért volt szükség, hogy majd a nyugati sajtóban mutogathassák a civil halottak tömegeit, akiket lemészároltak a kegyetlen orosz katonák. Csak azt hagyják ki a sztoriból, hogy a lemészárolt civilek kezében fegyver volt és házak közül lőttek, tehát partizánháborút folytatnak. Mi is a civil ruhás fegyveresek jogállása háborúban? Az oroszok nagyon jól tudják még 80 évvel korábbról. Tömegsírokról beszélnek, ami pedig nem meglepő, mert a halottakat el kell temetni minél gyorsabban, mielőtt járvány törne ki. Az egyszeri embernek persze a tömegsír = fegyvertelenek lemészárlása, tehát jó propaganda.

Az EU miért ne mondana le az orosz energiahordozókról? A tervezet most születik meg, de ezt nem úgy kell elképzelni, hogy minden ország azonnal beszünteti az importot, hanem különböző mértékben kell átállniuk. A tervezet szerint Magyarország és Szlovákia esetében lesz a legjobban kitolva a határidő, mert ezek az országok függnek a legjobban az orosz energiahordozóktól.

Akkor ki veszi fel a felesleget? Kína. India és Pakisztán nem stabil piacok. Oroszország és Kína még a háború előtt egyeztek meg egy 30 éves szerződésről új gázvezeték építéséről és a gázmennyiség átvételéről, tehát felkészültek az EU-szakításra. Az ESPO olajvezeték már rég megépült, Kína pedig boldogan vásárolja fel a felesleget.

Az oroszoknak kellene az EU piac is de ha jön az embargó, akkor nincs mit tenni. És mindezt miért? Mert Amerika belenyúlt az ukrán belügyekbe hogy elhitesse velük, hogy esélyük van a NATO-ra, pedig tudták, hogy semennyi.

Ezzel viszont elérték Oroszország elszigetelődését, mielőtt jobban kibontakozhatott volna a gazdaságuk, miután végre elkezdtek kikecmeregni a korábbi szovjet nyomor örökségéből.

[link]

2022. máj. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!