Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A volt KGST országok miért...

A volt KGST országok miért nem tudtak zárkózni az imperialista nyugathoz?

Figyelt kérdés
Idősek elbeszélései alapján visszamennék a 60-as, 70-es évekbe életet kezdeni. Mai viszonyokat tekintve én nem fogok beledögleni az önállósodásba.

2022. máj. 6. 12:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Anno azt hitték, hogy a rendszerváltással és a nyugat felé nyitással a jólét csak úgy az emberek ölébe hull. Nagyot tévedtek.
2022. máj. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Több oka is van. Egyik nagy kerékkötő, honnan vegyenek, vegyünk nagybirtokosokat, gyárosokat. Ugyanis anélkül nem megy.
2022. máj. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
5%

1-es, igen ezt hitték.

Én már akkor tudtam, hogy nem, és az Eu tagságra is nemmel szavaztam. Igazából gyarmatnak kellettünk nekik, én már akkor ezt mondtam, hülyének néztek, de igazam lett. A sok agymosott hitte csak el, hogy hirtelen nálunk is Németország, Ausztria, Franciaország lesz.

2022. máj. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

1#

Mondjuk lehet az a probléma, hogy folyton Ausztriához, Svájchoz, stb. méregetjük magunkat, közben a másik oldalról még így is jobban élünk, mint a világ 80%-a. Bűntudatom van emiatt. Főleg hogy mennyi pénzt kidobtam haszontalan dolgokra. Ha odafigyelek a kiadásaimra az elmúlt 8 évben, már lehetne egy jó alapom például egy észak-kelet magyarországi házra.

2022. máj. 6. 13:06
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
Mert beléjük verték azt a gondolkodást, hogy rohad a nyugat.
2022. máj. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Van amelyik elég jó úton halad a felzárkózáshoz.

Amelyik nem tudott, az azért nem tud mert nem volt rendszerváltás, nem lettek elszámoltatva a régi rendszer bűnösei, és ellopták a felzárkóztatásra kapott pénzt, korrupt kormányaik vannak.

Magyarország erre szép példa...

2022. máj. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert a rendszerváltás csak névleges volt, a meghatárzó politikai pártok ezer sállal kötődnek a kommunista uralomhoz, a felzárkóztatási lehetőségeket pedigellopták és feláldozták a saját kicsinyes politikai céljaik eléréséért.
2022. máj. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
Azért mert nem lett elég jól kivitelezve a rendszerváltás. Lehetett volna hatékonyabban is kezelni a kérdést, sajnálom néha, hogy Magyarországon nem kerültek elő a helikopterek...
2022. máj. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, megmondta az Antall József, "tetszettek volna forradalmat csinálni".
2022. máj. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mert nem volt rendes rendszerváltás. Nácikból lettek kommunisták, majd kommunistákból demokraták.
2022. máj. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!