Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Németországban tényleg elveszi...

Németországban tényleg elveszik az afgán menekültektől a házakat, és odaadják az ukrán menekülteknek?

Figyelt kérdés

Egy muszlim srácnak mutattam, hogy miket csináltak nálunk a menekültjei. Erre ő meg ütőkártyaként felvetette, hogy az afgánoktól elveszik a házakat(mintha az valaha is az övék lett volna), rasszizmus. Csak azt nem értem, hogyha már úgyis rasszista mindenki, akkor miért nem adunk nekik valódi okot, hogy legyen is miért rasszistázni?


Nem tudom, hogy igazat mondott-e, viszont jól szemlélteti a hozzáállást. A fehér ember elmegy németekhez, egy életen át tartó munkával szerezzen házat, a migráns meg csak kapjon a semmire ingyen, és nehogy elmerjék tőle venni, mert az rasszizmus.


2022. máj. 7. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen, de nem a saját lakásukat veszik el, hanem az állami, önkormányzati lakásokat csoportosítják át rászorultsági alapon. Németország városaiban nagy a lakáshiány.

2015 után sok őslakos német bérlőt is kiköltöztettek, hogy legyen helye a migránsoknak, menedékkérőknek. Az akkori menekülthullámmal érkezők már évek óta Németországban élnek, most újabb menekülthullám van, próbálnak az ukránoknak helyet csinálni, ezért lehet, hogy ismét vannak, akiknek át kell adni a lakást az újonnan érkezőknek. De akiket elküldenek, azoknak is próbálnak a német kormányzati, tartományi, önkormányzati szervek helyet találni, csak lehet, hogy szűkösebb, kevésbé komfortosabb helyre kell költözniük.

2022. máj. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A menekült státusz eleve nem örökre, hanem általában 3 évre szól.
2022. máj. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kérdező, üdv a "liberális" "demokráciában".
2022. máj. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 MDaniel98 ***** válasza:
Én látok erre esélyt.
2022. máj. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!