Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért éppen Margaret Thatcher...

Miért éppen Margaret Thatcher a legutáltabb politikus/személy az Egyesült Királyságban?

Figyelt kérdés

Mit csinált, hogy még ma is ő a legutáltabb politikus az egész országban? Hisz ha jól tudom, a teljes gazdasági bukásból rántotta vissza Angliát, ráadásul a Falkland-i háborút is megnyerte.


Mi az alapja annak, hogy ennyire közutálatnak örvend?



2022. máj. 12. 09:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ott is Putyin a legutáltabb
2022. máj. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 L.. István ***** válasza:
96%
Aztán ki mondta neked, hogy az?
2022. máj. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Egy közvéleménykutatásban láttam, amit tavaly készítettek.
2022. máj. 12. 09:47
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Gondolom, a sikerek eléréséhez keménynek kellett lennie. Erős volt. Nem egy kedves kis vicces bábpolitikus. Meg talán az is baj volt, hogy nő.
2022. máj. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom, milyen közvélemény-kutatás lehet, de nem hiszek neki.

Olyan régen volt miniszterelnök, hogy rég túl vannak rajta az emberek.

Persze lehet manipulatív módon összerakni egy csomó népszerű emberrel, akik közt szükségképpen utolsó lesz népszerűségben, és máris lehet lobogtatni a végeredményt, hogy ő a legnépszerűtlenebb.

2022. máj. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Azért azt nem mondanám, teljes gazdasági bukásból rántotta vissza az Egyesült Királyságot, tekintve, hogy Thatcher ideje alatt a társadalmi egyenlőtlenségek óriási mértékben megugrottak, nőtt a munkanélküliség, és teljes országrészek gazdasága lett lenullázva. Persze a gazdagok jól jártak, és a GDP is nőtt, de az ebből befolyó haszon csak a társadalom felső 10%-át érintette érdemben. Ajánlom Sheffield, Newcastle, Manchester, és Skócia tanulmányozását, hogy ott miféle gazdasági károkat okozott Thatcher neoliberális politikája.
2022. máj. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Én sem értem.
2022. máj. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 tobas ***** válasza:
89%

Egyszerű a gazdasági reformok miatt, amivel sokakat taszított munkanélküliségbe, ez főként a vidéket érintette elsődlegesen a bányászrégiókat.

Az adóreformok is hatalmas tüntetéseket szült, kiváltképpen a Poll Tax, ami mondhatni a kegyelemdöfés volt.

Szerintem olyan lehet, mint nálunk a Kádár-rendszer, hiába nem éltek sokan akkor, mindenki tudja, mert a szülőktől azt hallotta. 1980-90 nem volt olyan régen.

2022. máj. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
37%
A gúnyneve az volt, hogy "vaslady". Ebben benne van minden.
2022. máj. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

8: "mint nálunk a Kádár-rendszer, hiába nem éltek sokan akkor, mindenki tudja, mert a szülőktől azt hallotta"


Én itt a gyakorin sokszor olvasok véleményeket a Kádár-rendszerről olyanoktól, akik szemmel láthatóan nem éltek benne, csak visszamondják azokat a véleményeket, amiket hallottak pl. a szüleiktől vagy olvastak a sajtóban.

Többségében egetverő baromságok, csúsztatások, ferdítések.

Szóval a mondatodat korrigálnám azzal, hogy mindenki tudja, csak éppen rosszul, hogy milyen volt az a rendszer. A szülők eltorzítva-ferdítve mondják a gyerekeiknek, a mostani politikusok pedig a Kádár-rendszerhez képest tudják magukat pozícionálni, tehát érdekükben áll ferdíteni az akkori képet. Szóval a fiatalok, akik ezekből tájékozódnak, egyszerűen visszaböfögik a másoktól hallott/olvasott hülyeségeket, mint megfellebbezhetetlen igazságot.

2022. máj. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!