Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Csak szerintem kellene megvétó...

Csak szerintem kellene megvétózni Finnország meg Svédország NATO csatlakozását?

Figyelt kérdés
Nem kell nekik a NATO eddig megvoltak nélküle jók lesznek továbbra is a NATO nélkül.

2022. máj. 16. 10:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
Igen, csak szerinted, meg 2,8 milliónyi szerint, viszont a NATO tagországok messze többen vannak a FIDESZES szavazók számától
2022. máj. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%
Mindenképpen meg kell. Orbánnak most kell igazán bizonyítania, és kiállnia Putyin mellett.
2022. máj. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Csak szerintem ért be a propaganda?
2022. máj. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
14%

#1 Miből gondolod, hogy a kérdező fideszes? Én Momentum szavazóként sem gondolom, hogy ez a legmegfelelőbb alkalom a finnek NATO csatlakozására. Ez jelenleg nem biztonságot, hanem mégnagyobb bizonytalanságot hoz a régióba, amire semmi szükségünk nincs egy háború közepén. Lehet kötni egyéb katonai szerződéseket, amiben országok garantálják más országok függetlenségét, ezzel egyben biztosítható a finnek és a svédek katonai védelme és a NATO elkerülése is. Aztán ha a háborúnak vége, és kiderül hogy az orosz vagy az ukrán fél volt az erősebb, akkor át lehet gondolni újra a NATO-t.

Pl. ha az oroszokat kiverik Ukrajnából, akkor szükségtelen az északi államoknak is a NATO-hoz csatlakozni, nekik is is a többi országnak is jobb, ha megtartják függetlenségüket. De ha az oroszok elfoglalják Ukrajnát, akkor nyilván célszerű a nagyobb fenyegetés miatt megfontolni egy NATO csatlakozást. De ennek semmiképpen sem most van itt az ideje, én teljes mértékben elhamarkodott döntésnek tartom. És ettől nem leszek sem fideszes, sem ellenzéki, ez egy magánvélemény.

2022. máj. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%
#4 Ez akkor lenne igaz, ha a tagsági felvételi eljárás nem lenne csigalassú és egy hét alatt elbírálnák. Ha az ukrán fronton változás következik be, az oroszok előnybe kerülnek és elindulnak az észtek fele, hiába kiabál az észt vezetés, hogy gyorsan csatlakozni akarnak a NATO-hoz. Akkor az lenne a baj, hogy "ilyenkor bezzeg jók vagyunk". Nem akkor kell lépni, amikor már késő. Magyarország sem azért lépett be a NATO-ba, hogy bent legyen, hanem ugyanúgy el akartuk kerülni az újbóli szovjet függést. Egyébiránt a II. vh előtt pont ugyanúgy ráhagyták a náci Németországra háborús cselekményeket, mert nem akarták elmélyíteni a konfliktust. Emlékeim szerint ennek a puhány politikának egy újabb világháború lett a vége.
2022. máj. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
25%
Bizony nem kockázatmentes a dolog, mármint a NATO csatlakozás....
2022. máj. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
19%

Hát ez egy nehéz ügy.

...A helyzet az, hogy személy szerint pokolba kívánom a NATO-t. Ennek megfelelően nem örülök neki ha BÁRMILYEN ország csatlakozik hozzá. Ráadásul a hisztérikus hangokkal ellentétben szerintem Finnországnak és Svédországnak semmi oka nincs a félelemre. Akinek van bármi fogalma a nemzetközi kapcsolatokról, az nem gondolhatja komolyan, hogy Putyin képes lenne őket megtámadni. Kérdem én: Miért tenné? Még ha sikerrel is járna, mit érne el vele?? Aki most erre habzó szájjal azzal jön, hogy: "dehát Ukrajnát is megtámadta!!" ...az nézzen utána az orosz-ukrán történelemnek és látni fogja, hogy miért tekintenek a Kremlből egészen másként Ukrajnára, mint mondjuk Finnországra. (Ezzel nem mondom, hogy igazuk van.)

MÁSFELŐL ezt a finn és a svéd népnek kell eldöntenie. Ha ők csatlakozni akarnak, akkor az legitim és tisztességtelen dolog kívülről beleszólni, bármit is gondolunk erről.

AMI HIBÁDZIK, az viszont az, hogy most egyre inkább olyan hangokat lehet hallani, hogy nem lesz népszavazás. ...Na most ez viszont konkrétan megdöbbentő, balkáni és belső-ázsiai országokra jellemző tempó. Különösen csalódást-keltő ilyen elvileg mélyen demokratikus országok esetében. Ez egyébként morálisan már a vétót is más fénybe helyezi szerintem.

AMI MIATT VISZONT MINDEGY HOGY MI MIT MONDUNK: Erdogan török elnök, (egyébként hajmeresztő indoklással), bejelentette, hogy vétózni fog. ...Nem hiszem hogy viccelt.

2022. máj. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

Erdogan is kijelentette nem lesz vétő.A csúti kilóra meg lett véve, ő se vétózik.

ennyi. nem lesz vétó.

2022. máj. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%

"Orbánnak most kell igazán bizonyítania, és kiállnia Putyin mellett."


A Csúti már nyilatkozott. nem vétózik.

2022. máj. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
29%

eddig meg voltak nélküle. most az események, nyomás miatt csatlakoznak.

elhamarkodott döntés lehet ez.

2022. máj. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!