Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A kapitalistáknak vagy a...

A kapitalistáknak vagy a kommunistáknak számít jobban az emberélet?

Figyelt kérdés

2022. máj. 19. 20:54
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
#7 igaz mindkét formában értettem a kérdést csak nem írtam ki
2022. máj. 19. 22:35
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
#9 Kínában rendes kapitalizmus van, csak nem az az élősködő, parazita fajta mint az USA-ban, hanem termelő kapitalizmus.Ez a különbség.Nem véletlen haladta már meg Kína rengeteg tekintetben az USA-t.
2022. máj. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
81%

#12

Ez pont nem igaz. A "rendes" kapitalizmushoz az USA áll közelebb, mivel eredetileg a kapitalizmust az állam beleszólása nélkül találták ki.

Leegyszerűsítve, a cégek diktatúrája a "rendes" kapitalizmus.


És nem, nem haladta meg az USA-t Kína. Elég megnézni, hogy mennyi az egyfőre jutó gdp. Az USA-ban hatszor akkora, mint Kínában.

Kína azért tart ott ahol, mert sokan vannak, nem pedig mert jó a gazdasági modelljük.

2022. máj. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
#13 Helyesbítek, igazad van.Az USA-ban ez eredeti, parazita, élősködő kapitalizmus van,Kínában pedig termelő kapitalizmus.És de, egy csomó dologban jobban teljesít Kína, mint az USA.
2022. máj. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

#14

Azért soroltál fel most kb. 10 szempontot, amiben jobban teljesít. :D

2022. máj. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
#15 Miért, te felsoroltál? A GDP-t alapból hagyhatod, mert pl. Magyarország GDP-je sem indokolja azt, hogy miért élnek itt az emberek ekkora csóróságban.
2022. máj. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

#16

Te állítottad azt, hogy mennyire előrébb vannak, vagyis neked kellene érveket hoznod mellé.


Amúgy meg tanulj meg olvasni. Nem szimplán a GDP-ről beszéltem, pont azért mert GDP alapján KÍna közel áll az USA-hoz, hanem egyfőre jut GDP-ról, ami egyébként nálunk is pont, hogy indokolja a csóróságot.

2022. máj. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 MDaniel98 ***** válasza:
Szerintem ezt mindkét oldal képviselői leszarják, igaz különböző okok miatt.
2022. máj. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
A kommunizmusnak jobban szamít. A kapitalizmusban az átlag ember csak fogyasztó, termelő rabszolga. Persze a gyakorlatban szamít nekik mert halott emberből nem lehet pénzt kihúzni.
2022. jún. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 manly ***** válasza:
Eg.iknek .e .zámít, eg. tőről fakadnak.
2023. ápr. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!