Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Oroszbarát magyarok, ti a...

Oroszbarát magyarok, ti a háború kitörése előtt is úgy gondoltátok, hogy Ukrajnában nácizmus van?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor nem gondoljátok, hogy ez nem a ti saját gondolatotok? Tudom, hogy azt gondoljátok, hogy a nyugati propaganda átmosta az agyunkat, de ha őszintén magatokba néztek, akkor nem merül fel bennetek, hogy esetleg ti is egy propaganda áldozatai vagytok?

2022. máj. 19. 23:33
1 2 3
 1/21 XX.XX ***** válasza:
57%
úgy gondoltam, jártam kint és tudom milyen nacionalista bunkó parasztok az ukránok
2022. máj. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
61%
Magyarbarát magyarként ez azért évek óta sem titok.
2022. máj. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

#1: Szerintem is vannak nacionalisták, de ettől még nem lesz náci egy ország. Amikor kint voltál Ukrajnában, akkor az volt az érzésed, hogy nácizmus van?

#2: Mármint mi? Hogy a szomszédban nácizmus van?


Azért erőltetem ennyire a kérdést, mert eddig soha sehol senkitől nem láttam ezt, itt gyakorin sem. Amióta kitört a háború, azóta sokan kész tényként kezelik, hogy Ukrajnában nácizmus van. De akkor miért nem hívtátok fel erre korábban is a figyelmet? Nem érzitek, hogy ezt a szátokba rágták? Persze nyilván ehhez az is kell, hogy szimpatizáljatok a gondolattal, szívesen tekintetek így rájuk, de kicsit sem érzitek ezt elfogultságnak?

2022. máj. 19. 23:42
 4/21 anonim ***** válasza:
62%
A kurucínfón is folyton szidták az ukránokat hogy soviniszták, magyarellenesek.
2022. máj. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
62%

Nyilván azért volt a nyelvtörvény is, mert propaganda.

Nem toltad ma már túl az uki-propit?

2022. máj. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
46%

Ja, meg ugye a múltbéli fenyegetőzések, 128. dandár, miegymás.

De minek is válaszolok érdemben egy egysejtűnek?

2022. máj. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
#5: A nyelvtörvény egy valós probléma, ami ellen fel kell lépnünk. De egy sérelem miatt még nem kellene elvakultan követni egy még nagyobb f*szságot, már bocsánat a kifejezésért.
2022. máj. 20. 00:40
 8/21 anonim ***** válasza:
73%
Az ukránok jelentős része szimpatizál vagy ő maga is szélsőséges nézeteket vall. 2014 től annyi változott ebben hogy azóta nem büntetendő ha ezt az ember nyíltan felvállalja/önkényuralmi jelképeket használ stb. de az ukrán sovinizmus jó régre nyúlik vissza. Egyébként 27 évig éltem ott
2022. máj. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
64%

Az ukránok már a 2. világháborúban virággal köszöntötték a bevonuló fasiszta német csapatokat és sok ukrán beállt közéjük.

Attól hogy az oroszok győztek és ukrajna a szovjetunió része lett még nem változott meg ezeknek az embereknek a gondolkodása csak 50 évre kénytelenek voltak jegelni a kérdést. Azért arra futotta nekik hogy folyamatosan zaklassák az ott élő magyar kisebbséget és az oda látogató magyarokat. Egy magyarnak rendszámú autónak a 80-as években esélye nem volt rendőri büntetés nélkül végigmenni ukrajnán.

A független ukrajnában aztán a szélsőséges nacionalista politika megengedi/eltűri/ösztönözi/támogatja a szélsőséges fasiszta elvekeket valló akár félkatonai szervezetek működését.

2022. máj. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

#9: A 2. világháborúban éppenséggel a magyarok is virággal köszöntötték a német csapatokat.

Ettől függetlenül valóban sok nacionalista van köztük, ugyanakkor azt vallom, hogy a nacionalizmust nem lehet nacionalizmussal kiirtani. Csodálkozom azokon a magyarokon, akik örvendeznek az orosz inváziónak. Az oroszok esetlegesen megszerzik, amit akarnak, a kárpátaljai magyarok pedig majd ott maradnak a feltüzelt ukránok mellett. Már ha egyáltalán maradnak magyarok, mert már most több tízezren elhagyták a hazájukat.

2022. máj. 20. 01:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!