Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Svájcban mennyire volt erős a...

Svájcban mennyire volt erős a covidfasizmus?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy mennyire vezettek be észak-koreai diktatúrát a covid alatt. Úgy mint pl Ausztriában, ahol talán az egyik legrosszabb volt Európában, kirúgtak a munkahelyedről vagy boltba se mehettél vakcinák meg tesztek nélkül.

De Ausztráliában volt talán a legrosszabb, ha kiléptél az utcára, jött a rendőrség és már vittek is a börtönbe. Nekem rokonaim panaszkodtak is emiatt, hogy mázli, hogy házban laknak mert így könnyebb egész nap csak otthon lenni.

De minket magyarokat sem kellett félteni. Nekem pl ahol laktam koliban megmondták, hogy vagy felveszem a vakcinát vagy kiraknak az utcára, ennyi. A legalapvetőbb emberi jogokat is megvonták. Gondolkodás nélkül utcára raktak vagy börtönbe zártak embereket. Ezt nevezem covidfasizmusnak.


De, hogy említsek egy ellenpéldát is. Hollandiában soha nem kértek vakcinát. Dolgozni is lehetett védettségi nélkül. Úgy tűnik a hollandok kicsit komolyabban veszik a demokráciát és az önrendelkezéshez való jogokat (szemben a németekkel vagy osztrákokkal, akik mint kiderült, csak retorikában). Soha sehol nem kérték egy munkahelyen sem a védettségit, amióta kijöttem. Egyszer láttam is egy olyan plakátot Gelderland déli részén ami kb így szólt hollandul "A vakcina felvétele szabad döntés. És mi ezt tiszteletben tartjuk."

Szóval szerencsére Hollandiában kevésbé tombolt a covidfasizmus.


De mi a helyzet Svájccal? Valaki tud valamit róla?

Ott is ilyen osztrák/magyar/német módszerek voltak vagy inkább holland/svéd?



2022. máj. 20. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Svejc kovid nélkül is eléggé diktatórikus felépítésű. Még Németországnál is rosszabb egy fokkal.
2022. máj. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Unokatestvérem Svájcban él, nem volt olyan kemény, mint Ausztria, de azért közel nem volt olyan laza, mint Hollandia.

Ott pl. sokkal jobban nyomták a telefonos megfigyelő rendszert, az egészségeseknek is. Nem volt kötelező, de erős presszó.

Ki-be utazás nagyon nehézkes, volt, akit meglátogatott az anyós, aztán hónapokig maradt, mert nem tudott utazni.

2022. máj. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
27%

"A legalapvetőbb emberi jogokat is megvonták."

Kérsz egy zsepit?

2022. máj. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
37%

"hogy mennyire vezettek be észak-koreai diktatúrát a covid alatt."

Észak-Korea emlegetése röhejes. Észak-Korea volt az az állam, amely gyakorlatilag tagadta, hogy létezik Covid, és most issza a levét egy durva Omikron hullám formájában, amikor már nem lehetett tovább eltussolni.

2022. máj. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 MDaniel98 ***** válasza:
Voltak korlátozások, de nem voltak erősebb intézkedések mint máshol.
2022. máj. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!