Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A jobboldali Jacques Chirac...

A jobboldali Jacques Chirac és Nicolas Sarkozy államelnöksége idején is jelentős számban érkeztek és telepedhettek le Franciaországban muszlim vallású bevándorlók?

Figyelt kérdés

2022. máj. 21. 21:38
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Franciaországban a "jobboldali" kissé mást jelent mint itt. Macron pl: centristából lett moderált jobbos, majd újra centrista egy francia ismerősöm szerint. Mi pedig aztán nagyon nem ennek mondanánk...
2022. máj. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
A volt gyarmatokról évtizedek óta folyamatosan érkeznek Franciaországba a civilizálatlan majmok
2022. máj. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Franciaország már nagyon elniggerizálódott.
2022. máj. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Igen. Akármennyire hihetetlen ez magyar szemmel, nyugaton elsősorban a jobbközép volt mindig az a politikai blokk, amely támogatta a bevándorlást. A baloldali pártok nagyrészt ellenezték, arra hivatkozva (hozzáteszem, hibásan, mert minden tanulmány ennek az ellenkezőjét támasztja alá), hogy a bevándorlók csökkentik a munkavállalók bérét, a balközép inkább csak a szakképzett munkaerő áramlását támogatta, míg a center és a jobbközép egyértelműen amellett foglalt állást, hogy a munkaerő szabad áramlásának elsősorban inkább pozitív hatásai vannak, így nincs szükség "válogatásra".


Ha megnézed a francia pártokat és a szavazóbázisokat, akkor láthatod is, hogy Macron elsősorban a jobbközép és a center szavazóit fogta meg, a baloldali és balközép szavazók inkább Melenchont pártolják.

2022. máj. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
15%

Franciaország a frankofon országokból, volt francia gyarmatokból sok bevándorlót fogadott.

Halonlóan az angoloknál, illetve Hollandiában is sok az indonéz.

2022. máj. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 franciasrac ***** válasza:
52%
A 1980-as évektől több százezren jönnek minden év... Még nem értettük h nem fog segíteni a terrortamadások megállításában :/
2022. máj. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 MDaniel98 ***** válasza:
Igen, ez önmagában nem állítja meg.
2022. máj. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#1

"Mi pedig aztán nagyon nem ennek mondanánk..."

Hogy érted? Én mindig a centrumba helyeztem Macront.

Most ha a "mi" alatt a fideszt érted, akkor szerintem az elég problémás.

2022. máj. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, hogy miért került egyáltalán szóba Macron? :) A kérdésem nem Macron elnökségével kapcsolatos.
2022. máj. 23. 21:25
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#9

Szerintem arra gondolt, hogy a migránsok beengedését nálunk összemosták a baloldallal, és hogy ez nem feltétlenül baloldali jellemző.

2022. máj. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!