Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az LMBTQ mellett való kiállás...

Az LMBTQ mellett való kiállás vagy a vallásszabadság a fontosabb?

Figyelt kérdés

[link]


A szenegáli játékos muszlim hitére való hivatkozással megtagadta a szivárványos mezben való pályára lépést, mire ezt diszkriminatív lépésnek nyilvánították a szövetségben.



#Az LMBTQ mellett való kiállás fontosabb #A vallásszabadság fontosabb
2022. máj. 26. 01:19
A kérdező szavazást indított:
lmbtq
muszlim
33 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
73%

Ez érdekes kérdés... Én sokáig templomban járó, és egyház életében résztvevő római katolikus voltam, egészen 26 éves koromig... míg nem egy újonnan megtért volt osztálytársam, aki még a katolikus pápánál is jobban ismerte a Bibliát, azt mondta, hogy nem áldozhatok a templomban... mert ez bűn, rendőrnek ment, de középiskolában furcsa szimpátiája lett a hungarizmussal, mindemellett olyan fura bizonytalan gyenge jellemű kissé feminin srácnak gondoltam, enyhén szociopatikus elemmel, például nem kért bocsánatot egy lánytól akit fellökött, az apjával együtt ment oda és úgy kért bocsánatot... újgazdag vállalkozó apja van...


Mindenesetre rosszul esett, hogy pont ő miatta kellett elhagynom a közösséget másodjára, miközben én jól éreztem magam... de hát ez van, inkább leszek boldog meleg, így is megélem a hitem, de inkább nyitott vagyok más vallásokra is...bár egyikkel se kötelezem el magam...

2022. máj. 26. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
27%
gyértelműen a vallás előrébb való. Egyébként ilyen kérdésnek fel sem volna szabad merülnie. Törvényben be kéne tiltani a buzulást és akkor senki sem kérdezne ilyet.
2022. máj. 26. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
81%

Mindkettő fontos, de nyilván egy olyan ember, aki olyan helyről származik, ahol ilyesmiért börtön jár nem kényszeríthető erre a gesztusra, hiszen függetlenül attól mit gondol, visszatérve Szenegálba börtönbe is zárhatnák. Annyit pedig nem ér meg egy ilyen kiállás.

Szóval amíg nem veszélyeztet senkit sem, addig kell keresni a kompromisszumokat.

2022. máj. 26. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
27%
Milyen lenne utolsó, ha neked megtiltanák, valamiféle kitalált kasztrendszerben, hogy te ne szeress senkit, mert nincs jogod hozzá?
2022. máj. 26. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
63%

✅ VALLÁS IDE - VAGY ODA !

✅ JOGA VAN MEGTAGADNI EGY ESZMÉT !

✅ NEM KÖTELEZHETŐ RÁ !

⛔️ BAKKER !

❓ A szovjet KOMMUNISTA eszme kényszerítése helytelen ?

❓ De az LMBTSZARSÁG már kötelező ? o_O

☢️ NEM EZT HÍVJÁK KETTŐS MÉRCÉNEK ?

2022. máj. 26. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
34%
LMBTQI nem kötelező... én csak annyit akarok, amennyi mondjuk egy osztrák meleget megillet....
2022. máj. 26. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
68%

#6.) - Nem kötelező ???

🚫 Itt a példa ! - NEM LÉPHETETT PÁLYÁRA !

🚫 Ha nem viseli ! MEGBÜNTETIK - SZANKCIONÁLJÁK...

🚫 Bocsánatkérést várnak el tőle (kezdetben...)

🚫 aztán majd Következőleg pénzbírság...

2022. máj. 26. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 EagleHUN ***** válasza:
92%

#3 írja jól!


Szerintem is tiszteletben kell tartani azt is ha valaki nem ért egyet valamivel. Ez az elsődleges szempont minden és mindenki előtt!


Például itt a szivárványos lmbtq-s dologgal a focistánál.

Az már szinte részletkérdés hogy erre van-e vallási vagy kulturális alapja.

Jelen esetben van mindkettőre!

De ha nem lenne akkor is tiszteletben kellene tartani ha nem hajlandó felvenni valamilyen jelképpel ellátott mezt. Valamilyen eszmét nem hajlandó hirdetni.


Gondoljunk bele a dologba kicsit messzebbről.

36. -os olimpián a Német sportolóknak horogkeresztes karszalagot kellett viselnie.

Elképzelhető hogy páraknak már akkor sem tetszett (pedig a háború előtt még nem is történt nyilvánosan annyi minden annak a nevében!).

De ha valaki nem lett volna hajlandó felvenni, nos az a minimum hogy többet nem játszik. De valószínűbb hogy szétverték volna vagy internálják stb. Azért Németországban a politikaiakkal már bőven ment akkoriban az ilyesmi is.


Szóval a lényeg hogy nem szabad "ugyan ilyennek" lenni.


Nem szabad valakit arra kényszeríteni hogy hirdessen valami eszmét vagy értsen egyet bármilyen csoporttal, nézettel, vallással, izmussal stb...


Főleg nem úgy kényszeríteni hogy még valami bünti is jár majd érte ha nem teszi.

Ennél rosszabb hibásabb irányvonalat nehéz elképzelni bárminek az igazolására.

Mert utána általában még durvább dolgok jönnek.


Vagy szabad akaratból hordja valaki vagy nem.

És retorzió ilyesmiért ne érjen senkit se soha többé!


Ezt a szabad akaratot mindenkinek még az LMBTQ -snak is tiszteletben kell tartania, nem szólhat be, nem fujjolhat rá, ha valaki nem ért egyet nem veszi fel a jelképet akkor ez van és kész!

2022. máj. 26. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 EagleHUN ***** válasza:
82%
Közben írt #5 #7 szintén egyetértek.
2022. máj. 26. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
57%

Sokaknak nagy dilemma kit utál jobban a b uzikat vagy a muszlim feketéket


En személy szerint csak a muszlimokat utálom


Semmi keresni valójuk sincs európában ha nem tudnak alkalmazkodni

2022. máj. 26. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!