Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A kriptovaluták fizetőeszközök...

A kriptovaluták fizetőeszközök lesznek ?

Figyelt kérdés
Szerintetek valaha hivatalos fizető eszköz lehet a Bitcoin és társai ? Vagy ez nem következik be soha ?

2022. máj. 27. 17:32
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
20 szavazat
 1/10 anonim válasza:
19%
Szerintem 10-15 éven belül
2022. máj. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
El Salvadorban már hivatalos fizetőeszköz a BTC.
2022. máj. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Ez a bitcoin bányászat annyira energiaigényes, h sztem a válság vissza fogja nyírbálni.
2022. máj. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nagyon instabilak.
2022. máj. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Max akkor, ha globális szinten valami nagyon drasztikus változás történik a világban, ebben a rendszerben, biztos nem engednék meg, hogy egy olyan fizetőeszköz domináljon, amire lényegében, nincs egy kormánynak sem befolyása illetve ellenőrizhetetlen hogy kinek honnan van

A világ pont a bitcoin ellentéte felé halad, ma mar arra törekednek a kormányok, hogy mindenkinek átláthatók legyenek a pénzügyei, egyes országok magát a bitcoin betiltásán is gondolkodnak (nem mintha belehetne), de attól még ebbe az irányba megy a világ

2022. máj. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Ugyanakkor azt még eltudom képzelni, hogy a jövőben lesz egy nagy réteg, akinek ellege lesz a nagy ellenőrizgetésekből (bigdata diktatúrából) és akkor újra nagyot fog menni a kriptovilág
2022. máj. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi fix alapja nincs, és ez az árfolyamán is remekül látszik. Alkalmatlan rendes fizetőeszköznek.
2022. máj. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Én őszintén szólva ezt nem látom magam előtt, aztán lehet, de szerintem nem a közeljövőben.
2022. máj. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Mar most azok egyes orszagokba, szepen halad a vilag abba az iranyba
2022. máj. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Néhány országban biztosan. Azonban szerintem a legtöbb helyen nem és nem is kell annak lennie.


Sokszor megszoktuk kapni azt a kérdést a kriptóban, hogy mikor kaphatunk kenyeret érte a boltba.

A helyzet az hogy van a valamennyi svéd koronám, ha ezzel besétálok egy boltba itt Magyarországon, nem tudok érte kenyeret venni, sem a svédeknél a forintommal, azonban a bankkártyámmal már most megtehetem és Fintech szolgáltatók segítségével ugyanezt megtehetem kriptovalutával is. Van néhány olyan Visa kártyám amivel már most tudok nagyjából Európán belül bárhol kenyeret venni a kriptopénzemből.

Befizethettem akár a számláimat így kriptóból. Nincs jelentősége annak, hogy Gizike a helyi kisboltos egyébként kripto szkeptikus és szerinte a kripto egy piramis játék és ő soha nem fogja támogatni, előveszem a visa kártyát lehúzom és ki van fizetve. Ugyanígy fizettem már tananyagért legendásan kriptoszkeptikus üzletembernek, akinek a meggyőződése hogy ilyet majd soha nem lehet, persze hogy poénból így fizettem neki. Ez a jelen és nem a jövő és bár látszólag óriási jelentősége van annak amit Salvador csinált, igazából tök mindegy, mert technikailag ott tartunk, hogy akkor is tudom fizető eszközként használni ha a kereskedő nem fogadja el. Legalább is az EGT térségen belül biztosan.

Ráadásul ott tartunk, hogy én mint vállalkozó, igazából elfogadhatom és ráírhatom a számlára, hogy a kifizetés mondjuk BTC-ben történt. Ez azért van így mert az EU-ban jogilag a kriptovaluta vírtuális valuta. Elvileg már most létezhetnek és azt hiszem létezik magyar webáruház is, aki elfogad kriptovalutát az egy dolog, hogy mindez a vállalkozói oldalról mecaera és kevés hozzáértő könyvelő van. Ám ezeket meg lehet tenni már most. Nincs jelentősége annak, hogy a BTC vagy más hivatalos fizető eszköz-e vagy sem, mert technikailag és jogilag adott, hogy tudsz belőle vásárolni.

Hivatalos fizető eszköz akkor lehet és akkor fogadhatják el széles körűen, ha a hivatalos fizető eszközök valamiért összeomlanak vagy van egy hiperinflációs helyzet. Amelyben a ma még nagyon volatilis kriptovaluta lényegesen stabilabb lenne mint egy hiperinflációt átélő valuta. -Ezt a helyzetet viszont inkább ne akarjuk.

2022. okt. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!