Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Aki olvasta Marxot abból...

Aki olvasta Marxot abból kommunista lett, aki értette is, abból antikommunista? Ez így lenne?

Figyelt kérdés
2022. jún. 2. 19:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
27%
Marx egy nagy koponya,Engels pénze vezette félre az agyát-tollát.Háborús bűnös,70-100 millió ember haláláért felel odaát.
2022. jún. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

"70-100 millió ember haláláért felel odaát."


ennek semmi köze a kérdésemhez.

2022. jún. 2. 19:56
 3/18 anonim ***** válasza:
71%
Igen.
2022. jún. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
56%

1-es: ha Marx felelős a kommunista rendszerek áldozataiért, akkor Adam Smith felelős a kapitalista rendszerek áldozataiért? Ez szerintem elég ostoba érvelés, szerintem nem igazán állja meg a helyét.


A kérdésre visszatérve, én nem gondolnám ezt. Marx munkásságának töredéke foglalkozik a kommunizmussal, és a magnum opusa, a Tőke, gyakorlatilag végig a kapitalista termelési rendszert vizsgálja. Marx kapitalizmuskritikája sokhelyen ma is helytálló, más helyeken pedig egyáltalán nem. Marx munkássága minden közgazdász számára a mai napig bír értékkel, de az átlagember számára értelmezhetetlen a közgazdasági elemzése.

2022. jún. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
47%
A kérdésedre adott válaszom telibe lövi az alanyodat.Értem a majom dialekticizmusát,és biztosan állithatom,a semmit két körön érte el,nem radiálban.XIV.Lajostól gyérítettem volna az elvbarát elődeit is,nuku francforradalom,a hátramenés,társadalmi különbségek bebetonozója...
2022. jún. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%
Kommunista abból lesz aki elég hülye ahhoz, hogy be lehessen csapni azzal, hogy neki minden jár. Nem kell ehhez Marx sem mások.
2022. jún. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
15%
Kapitalista abból lesz aki elég hülye ahhoz, hogy be lehessen csapni azzal, hogy neki minden jár.
2022. jún. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%
Fogalmam sincs, ilyen szennyet nem olvastam.
2022. jún. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
32%

"nem olvastam."


Ez mondjuk látszik.

2022. jún. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%

"1-es: ha Marx felelős a kommunista rendszerek áldozataiért, akkor Adam Smith felelős a kapitalista rendszerek áldozataiért? Ez szerintem elég ostoba érvelés, szerintem nem igazán állja meg a helyét."



A hasonlat azért nem állja meg a helyét mert Smith beismerte hogy a rendszere "tiszta formában" nem működőképes, míg Marx azt vallotta hogy a rendszere rengeteg halál árán megvalósítható.


Mindketten tudták hogy az emberi természet miatt nem működne. Az egyik elfogadta, a másik tuszkolta.


Így kérlek ne sértegesd Smith-t azzal hogy az ingyenélő Marx-hoz hasonlítod, aki nem mellesleg a kapitalizmus haszonélvezője volt.

2022. jún. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!