Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » 1980-as években gondolta...

1980-as években gondolta volna bárki is hogy Kína egyszer szuperhatalommá válhat?

Figyelt kérdés

Sejtették vagy teljesen meglepetésszerűen, a semmiből tört az élvonalba?

Azt gondolták a 80-as években hogy az csak egy szegény 3.világbeli ország?

Kérezem ezt én aki 2000 után született.



2022. jún. 14. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem,nem.

Mellesleg, nem meglepetésszerűen tört az élvonalba,hanem több évtized munkával.


Pont a 70-es évek végén, 80-as évek elején kezdődtek a reformok, idegen tőke beengedése.

2022. jún. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
Az amcsik odavitték az összeszerelő üzemeik, így megcsinálták nekik. Anélkül ott lennének mint a ruszkik ma
2022. jún. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Japán Gulyás ***** válasza:
Persze, Kína fejlődését mindig is figyelemmel kísérték a nyugati államok, Mao alatt már atomuk volt (ők voltak az ötödik atomhatalom az USA, Oroszország, Francziaország és az Egyesült-királyság után), Teng Hsziao-Ping alatt pedig már a világ minden részén voltak Made in China cuccok, akkorra a gazdasági és kulturális fontosságuk is megkérdőjelezhetetlenné vált.
2022. jún. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ami azt illeti maga Kossuth is írt erről.
2022. jún. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 MDaniel98 ***** válasza:
Hát a 80-as évek végén szerintem már voltak erre utaló jelek, de még lehet, hogy sokan furán néztek volna rád, ha azt mondod, hogy Kína lesz valamikor a világ legnagyobb gazdasága.
2022. jún. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!