Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ez honnan jött egyeseknek...

Ez honnan jött egyeseknek hogy Oroszország gazdasága most erősebb mint a háború előtt?

Figyelt kérdés
Akkor meg minek gyártanak olcsó, légzsák, elektronika és katalizátor nélküli autókat ismét? Ha lehagyják a hanyatló Nyugatot akkor meg majd ökrös szekereket fog gyártani a Lada?

2022. jún. 16. 22:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
21%
Onnan hogy megerősödött.
2022. jún. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
#1 Akkor jól sejtettem? 2030-ra Moszkvában csak lovaskocsikat láthatunk majd?
2022. jún. 16. 22:18
 3/17 anonim ***** válasza:
28%
Amíg élsz nem fogsz Moszkába eljutni.
2022. jún. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
54%
Mert rengeteg extra bevételük van a megnövekedett nyersanyagárakból. A gazdaság helyzete nem a belföldre gyártott autók jellemzőitől függ, ez harmadlagos kérdés.
2022. jún. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%

#2 Vannak olyan termékek, amiket eddig Oroszország importált, de a szankciók miatt ezekhez most nem fér hozzá. Így azokat a termékeket, amikhez a korábban importált nyersanyagot használták, most vagy nem tudják gyártani, vagy hiányosan tudjék csak előállítani. De ez független az orosz gazdaság teljesítményétől, mert ezeket az alkatrészeket vagy alapanyagokat eddig sem az orosz gazdaság állította elő, hanem importálták.

Pl. ha te egy építő cégnél téglát gyártasz (ez esetünkben oroszország gazdasága), mondjuk napi 100-at, egy másik cég meg maltert kever, amivel összeragasztják a téglákat, de a maltert keverő cég nem tud többet szállítani, akkor nem lesz mivel összeragasztani a téglát. Ez után következik, hogy szépen elkezditek malter nélkül egymásra pakolni a téglákat, amiből egy, a korábbinál kevésbé stabil épület lesz. De ettől függetlenül te a malter szállítása előtt, közben és után is 100 téglát gyártottál, sőt, lehet hogy malter nélkül gyorsabban pakolják, ezért még növeled is a gyártást napi 150-re. A végeredmény ugyan gynegébb, de ettől meg a te céged még fejlődött is.

Pl. az orosz mezőgazdaság is rekord közeli betakarítást vár, ami aligha függ a légzsákok számától. Tény, hogy az oroszok megszenvedik az importcsökkenést, és tény, hogy fejfájást okoz nekik bizonyos anyagokat helyettesíteni vagy máshonnan beszerezni, de ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy az orosz gazdaság gyengült volna.

2022. jún. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
57%
Igen csak értelmetlen téglákat pakolni malter nélkül. Tehát ez csak látszat növekedés, mert csak idő kérdése mikor dől le a fal és rajonnek, hogy felesleges téglát gyártani. Másra pedig nem képesek.
2022. jún. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
62%
#6 A téglagyár elkezdhet maltert is gyártani, hiszen hirtelen lett rá piac. Ami eddig nem érte meg neki, most már megéri, így megéri fejlesztésekbe, bővítésekbe fektetni, és többé nem csak a téglákban, hanem a teljes folyamatban is önellátó lehet, a nyugat meg a hajára kenheti a szankcióit. Másrészt lehet új beszállítót vagy beszállítókat is keresni, nem Európa a világ közepe...
2022. jún. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
42%

Lehetni sok dolgot lehet. De akkor állítsuk, hogy önellátó a gazdaság, ha ez meg is történt. Ugyanis chipekre eddig is volt igény, mégse nőttek chipgyarak az erdőben. És nem is hiszem, hogy Oroszországban fog ez megtortenni.


Jelen állás szerint Oroszország el van vágva nagyjából a teljes 21. Századtól. Ha ezen tudnak változtatni, a szankciókkal tökön szúrta magát az EU. De ismételten, először történjen ez meg.

2022. jún. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
58%

Nem voltam Moszkvában, így nem tudom, hogy ott valójában mi a helyzet az utcákon, de különben sem érdekel az oroszok életszínvonal, de az ukránoké sem.

Viszont nagyon unom már a háborújuk következményeit, amivel szerintem nem vagyok egyedül, ezért olvasgatom a híreket, stb.

Biztos vagyok abban, hogy az oroszok sem örülnek a különböző szankcióknak, meg az ukránoknak ajándékozott fegyvereknek, de arról én sem vagyok meggyőzve, hogy ezekkel a szankciókkal nem inkább az EU kerül hátrányba, az oroszok lehet kevésbé.

Persze, nem vitás, az oroszok is buknak, nem keveset, csakhogy nekik elvileg van elég sok kőolajuk, földgázuk (bár a hírek szerint most éppen ég az egyik földgáz mező).

Szankciók eddig is voltak ellenük, tehát az nem újdonság, hogy az USA-tól nem kapnak modern chipeket, stb... érdekes, hogy az USA az embargóból kihagyta az orosz uránt, azzal továbbra is "szabad" kereskedni.

A pénzügyi politikához sem értek, de a rubel- dollár, rubel - euró árfolyamokat meg lehet nézni, annyira rosszul nem állnak.

Nem kell a nyersanyag az EU-nak az oroszoktól?

Eladják azt Ázsiába, főleg Kína, India, és Pakisztán a felvásárló, és ugye ezek az országok nem igazán barátai egymásnak.

Az egyik műsorban hallottam egy ezzel kapcsolatos tézist: állítólag megsokszorozódott a kőolajkivitel Indiából - ők vajon milyen kőolajat adnak el? Néhány EU tagállam is Indiából vásárolt kőolajat, ami, ha igaz több, mint vicces.

Indiából, Kínából az oroszok így meg tudják szerezni azokat az árukat, amelyeket esetleg eddig az EU-tól vásárolták, és biztos, hogy okozott nekik komoly veszteségeket az embargó, de ott van náluk a földgáz, kőolaj, és Ázsia felé nincs lezárva a kiviteli-behozatali lehetőség


Az autógyárak példái azért nem helytállóak, mert már régen kivonultak az EU-ból, valamiért egyszerűen a hajlandóság sem volt meg bennük az EU normákkal versenyezni, lehet akár az is az igazság, hogy nem voltak képesek rá, de tény, hogy a kivonulás már megtörtént a háború előtt.

A Renault a háború következményeként hagyta ott az oroszországi üzemeit - néhány hét múlva, az oroszok bejelentették, hogy azokban a gyárakban kínai exportra gyártanak elektromos autókat, felélesztve a Moszkvics márkát.

Nem, nem szurkolok az oroszoknak, de elég sok jel inkább mutat arra, hogy a szankciókból viszonylag gyorsan találnak kiutat Ázsia felé, így meg végképp nincs értelme az EU-nak magát nyomorgatni.

2022. jún. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
19%

Egy nagyon jó összeállítás:


[link]

2022. jún. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!