Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi az, hogy a USA csak úgy...

Mi az, hogy a USA csak úgy kijelenti, hogy az EU-nak kell újjáépíteni majd Ukrajnát? Ezt milyen alapon?

Figyelt kérdés

2022. jún. 22. 20:07
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

#6

Értem, amit írsz, csak én éppen dolgoztam a saját gépemen, és a férjem íróasztalán ment az ő asztali gépén, pont oda látok, és felfigyeltem rá. Aztán ő már "lapozott". (De nem magyarázkodok.)

2022. jún. 23. 09:11
 12/18 A kérdező kommentje:

#9

Európát a saját szarjából. Ja, amit ők (usa) kavart. Már akkor is, vh-k idején is.

2022. jún. 23. 09:12
 13/18 anonim ***** válasza:

[ma 09:11]: Az oké, ehhez hasonló velem is előfordul (csak nálunk én vagyok a férj). Csak a feleségem gépén fél szemmel látott videóknak nem tulajdonítok túl nagy jelentőséget, szerintem te se tedd.


[ma 09:12]: Ez nem igaz, az USA alapvetően izolacionista politikát folytatott, amíg be nem léptek a második világháborúba. Nem nagyon foglalkoztak másokkal, cserébe azt is elvárták, hogy velük se foglalkozzon senki. Az I. világháborúban nagyon szőr mentén vettek részt, egyáltalán csak 1917-ben üzentek hadat Németországnak. A II. világháborúból is kimaradtak Pearl Harborig. Tetszik, nem tetszik, történelmi tény, hogy mindkét világháború alapvetően európai nagyhatalmi csörtékből robbant ki. Bár amikor [tegnap 20:48] azt írja, hogy "2x húzták eddig ki Európát a saját szarjából, épp ezt teszik megint.", akkor szerintem nem a két világháborúra gondol, hanem a II. világháborúra és a hidegháborúra. (Persze ő tudja jobban, mire gondol.)

2022. jún. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 hypno ***** válasza:
34%

#12


Ja. Már a tatárjárás is az USA terve volt.

Igaz Vörös Eriken kívül nemigen járt még amerikában fehér ember, de kicsire nem adunk.

2022. jún. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 MDaniel98 ***** válasza:
Hidd el nekem ebben az amerikai cégek is nagyon szívesen résztvesznek majd.
2022. jún. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Az USA-nak mindegy hogy diktatórikus rendszer van-e Európában, a lényeg hogy az itteni piac tejeljen nekik.
2022. jún. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Már most kölcsön-bérleti szerződés keretén belül megy a fegyverek nagy része.

Ki tudja mennyibe fog ez fájni Ukrajnának.

2022. jún. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Hát elvileg nem az eu ba akar ukrajna majd csatlakozni? És az eu nem pontosab egymás erősitésére van? Ki segítette ki magyarországot több száz milliárd euróval?
2022. jún. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!