Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA-n kivül van még olyan...

Az USA-n kivül van még olyan ország ahol polgároknak is lehet fegyverük szabadon? Amerikában mit jelent ez a jog? Bárki bármilyen fegyvert vehet?

Figyelt kérdés
Üdv mielőtt valaki megkérdi, nem vagyok amcsi, csak érdeklődés cimén kérdem, sok filmbe, dokufilmbe hallani, hogy ott mindenkinek lehet fegyvere, ha jól tudom nem csak "holmi" pisztolyok, revolverek, hanem nagyobbacska gépkarabély stb, ez igaz? A rendőrök nem félnek egy igazoltatásnál? Van még ország ahol ilyen szabadon lehet fegyvert tartani? Egyáltalán ott mi ez a jog, és miért ilyen szabad? (usa) köszi
2022. jún. 30. 20:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

"ha jól tudom nem csak "holmi" pisztolyok, revolverek, hanem nagyobbacska gépkarabély stb, ez igaz?"


Mért lenne igaz? Automata fegyverek a világ valamennyi országában tiltottak magánszemélynek.

2022. jún. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Még amerikában sem egységes a törvény,államonként eltérhet.Viszont sokféle géppisztolynak,gépkarabélynak van 'civil' változata-csak félautomata tüzelési móddal,úgy már megvásárolható.Egyszer olvastam,régen,kaliber magazin:nálunk magyarországon is lehetne pl Ak 47-est használni vadászatra,csak át kell alakítattni ,ne tudjon automataként tüzelni,csak egyes lövéseket.
2022. jún. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez alapján az USA, Csehország, Ukrajna, Svájc, Guatemala, Yemen

2022. jún. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Az USA nem egy ország, hanem 50. Van állam, ahol sittre kerülsz, ha engedély nélkül fegyvert tartasz.
2022. jún. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

A szövetségi fegyvertörvények mellett minden tagállam és egyes helyi joghatóság is rendelkezik saját lőfegyvertörvénnyel és a lőfegyverviselést korlátozó jogszabállyal.

Huszonnégy állam alkotmányba foglalta a fegyvertartási jog védelmét. Tíz állam kiterjesztette az otthoni és vagyoni védelemhez való jogot, öt a család védelmét, és hat a vadászat és a rekreáció érdekében történő lőfegyvertartási jogot. Idaho állam egyedülállóan speciális helyzetben van azzal a rendelkezésével, hogy a lőfegyverek és lőszerek tulajdonjogának vagy birtoklásának tekintetében azok engedélyezését, nyilvántartását és külön adóztatását írja elő.


Tizenöt állami alkotmány tartalmaz konkrét korlátozásokat a fegyverek tartására és viselésére vonatkozóan.


A floridai alkotmány például három napos várakozási időt határoz meg minden félautomata marok lőfegyver vásárlása esetén. További tizenhárom állam eltérő korlátozásokat vezetett be olyan rendelkezésekkel, amelyek szerint az állam önállóan törvényeket alkothat arról, hogyan szabályozzák a fegyverek szállítását, tárolását és viselését. Láthatjuk, hogy állami szinten lényeges eltérések vannak a lőfegyverek birtoklására és viselésére vonatkozóan.

2022. jún. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
4eas úgy tudom az USA maga az ország, de nem ez itt a téma, én úgy tudtam az egész USA-ba szabad fegyvertartási jog van alkotmány szinten.
2022. júl. 1. 16:04
 7/18 A kérdező kommentje:
5 ös köszi a részletes irást, akkor ez bőven nem úgy van ahogy innen európából látszik/hisszük sokan, hogy amerikába mindenki derekán ott 1 mondjuk revolver, és a rendőr semmit se szól?
2022. júl. 1. 16:08
 8/18 anonim ***** válasza:
58%

" úgy tudom az USA maga az ország, "


Rosszul.

Az USA ötven ország és még 1-2 társult tag összessége. Ezért egyesült államok a neve!

Mindegyik ország, vagy állam saját törvényhozással, jogrendszerrel.

2022. júl. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
köszi, bár a tv-bden sorozatokba is ország ként emlegetik, de ebben a kérdésben ez mindegy.
2022. júl. 2. 10:39
 10/18 anonim ***** válasza:
És ha valaki egy olyan államban vett fegyvert ahol ez engedélyezett, de elköltözik egy olyanba, ahol nem, akkor vissza kell adnia a fegyverét?
2022. júl. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!