Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit tehetne a magyar külpoliti...

Mit tehetne a magyar külpolitika a Moldáviát magukba olvasztani akaró román politika ellen?

Figyelt kérdés

Tudtommal Moldáviában csak 20%-30%-ra tehető azok aránya akik egyesülni akarnak Romániával.

Mégis egyre jobban érezni, hogy a nemzetközi politikában is ezt a célt akarják letolni a közvélemény torkán.


Egyre jobban azt érzem, hogy annak ágyaz meg a román külpolitika, hogy népszavazás nélkül tegyék Románia részévé Moldáviát.


Mit lehetne ezzel tenni a kormánynak?


Úgy gondolom egy velünk ennyire ellenséges nép esetén nem nézhetjük tétlenül, hogy még nagyobbra hízzon, főleg egy független nép akarata ellenére.



2022. júl. 1. 20:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
Akkor mennék katonának a moldávok oldalán az oláhok ellen.
2022. júl. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

1: azért ilyet nem hiszem, hogy sokan meglépnének.


Azt tudom csak elképzelni, hogy Oroszország ekkor valóban lépéseket tehetne Moldáviában. De ez is akkor lenne realitás, ha már Odessza és környéke is a kézükön lenne, márpedig ettől még messze vannak.

2022. júl. 1. 20:31
 3/21 anonim ***** válasza:
87%
A magyar külpolitikának jelenleg ennél sokkal fontosabb feladatai is vannak. Ha majd azokkal végzett, akkor térjünk vissza a kérdésre.
2022. júl. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%
Ebből a szempontból nem lesz baj mert ironikus módon a románok itt ugyanabba a csapdába vannak mint Magyarország erdéllyel kapcsolatban. Semmi féle területi követelésük nem lehet Még csak diplomáciai beszólás sem hiszen EU és NATO tagok vagyunk. Megmarad az erőtlen komolytalan szélsőségeknek az a probléma
2022. júl. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%

Én erdélyiként kívánom ezt az egyesülést, hogy miért:

1. Ha Transznisztria nem is csatlakozna Moldovával Romániához, akkor is bekerülne az országba 119 ezer orosz, 194 ezer ukrán, 130 ezer gagauz, akik nem fogják szó nélkül lenyelni azt, hogy éppen úgy elnyomják őket mint a magyarságot. No meg persze azt sem felejtsük el, hogy Gagauziának már most autonómiája van, nem fogják szó nélkül lenyelni azt, ha Románia csak úgy egyről a kettőre megszünteti azt, mert hogy ő nemzetállam. Ha még Transznisztriát is beveszik az országba, akkor bevesznek az országba még kb. fél millió orosz-ukrán keveréknemzetet is, akikkel össze is akasszák a bajszukat Oroszországgal, akiknek ott egy afféle helyőrségük is van, hogy biztosítsa az ország függetlenségét Moldovától.

2022. júl. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Az egyben EU csatlakozás is. Azt meg vétózhatjuk. 😁
2022. júl. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
#5 voltam: Lemaradt a lényeg, hogy ha egyesülne a két ország, akkor mindenképpen el kéne gondolkoznia Romániának azon, hogy biztos, hogy a továbbiakban is nemzetállamnak akarja magát nevezni, és továbbra sem akarja megadni nekünk az autonómiát.
2022. júl. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

3: ezt a felfogást soha az életben nem értettem. Ahogy az ember az maganéletében, munkájában is több dolgot visz párhuzamosan, úgy ez erre is igaz.


4: ezzel vitatkoznék, mert Románia esetén ez egy abszolút mainstream téma, amit nem jobboldali pártok is visznek. Valós veszély. Moldávia nem NATO tag, ahogy EU tag sem.


Pont ez a baj, hogy azt érzem Moldáviát a Romániához való csatolással akarja megszerezni az EU, de főleg a NATO.

2022. júl. 1. 20:43
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Moldovának (pl. Ukrajnával ellentétben) semmi stratégiai haszna nincs, nem véletlen, hogy egyetlen rakétát sem lőttek ki rá az oroszok, ha már arrafelé sétafikálnak.
2022. júl. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

5: Köszönöm a választ. Mindenképpen jó, ha halljuk a te oldalad.


Noha anyaországi vagyok, én úgy gondolom, ha titeket bőven 1 milliós létszám felett elnyomnak, sértik a jogaitok, akkor pár százezer egyéb nemzetiség hangját már meg sem hallaná a világ.


De hidd el én örülnék legjobban, ha nem így lenne. Nagyon jó, hogy ezt a kérdést is felhoztad.

2022. júl. 1. 20:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!