Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok Boris Johson...

Mit gondoltok Boris Johson mai lemondasarol?

Figyelt kérdés
Elsősorban azok véleményére vagyok kíváncsi akik itt élnek, de persze bárki írhat. Tavaly szeptemberben költöztem ki, egyetemet kezdtem itt. Jelenleg Magyarországon vagyok, Augusztus végén megyek vissza de kicsit lesokkolt. Nyilván 1 év alatt nem tudok olyat sokat róla, és nem tudtam a koronavirusos ivasos sztorijait se mert akkor még nem voltam itt, de nem tartottam se nem rossz vezetőnek se nem rossz embernek. Nem akarom felhozni a magyar politikat de eg es fold a ketto. Szóval esetleg akik már régebb óta itt élnek, ti mit gondoltok?

#Anglia #Boris johson
2022. júl. 7. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Tudtommal csak a pártvezetői posztjáról mondott le, a miniszterelnökiről nem.
2022. júl. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ohh, ezt nem olvastam. Mindjart megnezem. Fura, ha kint lennék tuti mindenki erről beszelne 😂 akkor marad a miniszterelnök?
2022. júl. 7. 20:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát legalábbis az a szándéka.

De ha jól tudom a kormánya egy jelentős része is felmondott, így ha jól értem egy olyan kormány miniszterelnöke lenne így, akinek nincs többsége.

2022. júl. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagy-Britanniában a kormányalakítás úgy történik, hogy a brit uralkodó meghívja a parlamenti többséget szerző párt vezetőjét valamelyik rezidenciájára, és felkéri a kormányalakításra, és nincs ebben a brit parlamentnek szerepe.


Ha a kormányzó párt vezetője lemond a párt vezetéséről, akkor, amennyiben megválasztják az utódját, csak napok kérdése, mikor szűnik meg a miniszterelnöki tisztsége is.

2022. júl. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy bohóc. Már polgármesternek se szabadott volna lennie, hihetetlen rombolást vitt végbe Londonban.
2022. júl. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!