Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Tetszene nektek egy olyan...

Tetszene nektek egy olyan jövő, amiben nem Amerika, hanem Kína irányítja a világot, vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés

2022. júl. 12. 11:52
A kérdező szavazást indított:
Tetszene
Nem
25 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Te láttad már mi megy kínában?
2022. júl. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Én imádnék egy olyan országban élni, ahol már azért táborba visznek, mert a parlamentnek nem tetszik a nyelv, amit használsz. Király lehet, tényleg. Ennél már csak az a jobb, amikor egy fehér lap feltartásáért vernek meg a rendőrök és visznek börtönbe.
2022. júl. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#1 500-al megy a vonat, a muszlimokat civilizálják úgy, hogy Ramadankor kiviszik őket egy utcabálba és disznóhúst tesznek meg vodkát öntenek a szájukba, lassan embert küldenek a Holdra. Nem is rossz.
2022. júl. 12. 11:54
 4/13 anonim ***** válasza:
62%
A baj az most már tisztán látszik hogy egy nagyhatalom vezetője meggajdul akkor mindannyiunknak befellegzett kb.
2022. júl. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%

Alapvetően lesz-rom, hogy ki irányítja a világot, az érdekel, hogy mennyire szólnak bele az én életembe.


Viszont most azt látom, hogy az USA, pont úgy, ahogy a saját állampolgárai életébe se nagyon szól bele, úgy az enyémbe se.


Kínában viszont nem ezt látom, a kínai állam olyan szinten szabályozza be a saját állampolgárai életét, hogy az számomra pl. élhetetlen lenne, és joggal feltételezhető, hogy ugyanezt a modellt "exportálnák" más országokba is, ha tehetnék.


Úgyhogy én nem szeretnék egy olyan világot, amit Kína irányít.

2022. júl. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
8%
Nem kérdés, hogy Kína fogja vezetni a világot, de Amerikával ellentétben nem fogja más országokra rákényszeríteni az életmódjukat. Nem is lehetne.
2022. júl. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

#3 Beteg állat... A fos Tik-Tok-on, Fb-n, hasonlókon láthatod, hogy állnak a dolgok egy átlag kínai munkásnál. A porba-szarba küszködnek gyakorlatilag. Az az ország emberi véren és könnyeken épült/épül.

Attól ne félj, hogy mindenkinek sokkal rosszabb lenne egy kínai hatalomátvétel után.

Amúgy miféle rasszista vagy te? A sárga jó a fekete meg nem? Hitler a szemed közé köpne...

2022. júl. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 hypno ***** válasza:
100%

Kínában éppen készpénz hiány van. Zárolva vannak a bankszámlák és emberek halnak meg, mert nem tudják kifizetni a kórházi számláikat. és nem azért mert csórók, hanem mert nem tudnak hozzáférni a pénzükhöz.


A tüntetéseket meg úgy oldják meg, hogy rájuk küldik a hadssereget, meg karanténba raknak komplett városokat.


Ez egy igazi neked való rendszer kérdező. csak azt ne gondold, hogy egy ilyenben csakis a cerka jó oldalára kerülhetsz és nem a szopósra.

2022. júl. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A világot senki nem irányítja.
2022. júl. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerény véleményem szerint Kína egy kicsit távolabb van Európától, nem csak földrajzi értelembe véve. Más a gondolkodás, más a berendezkedés, mások a szokások, kb. minden más.


Én YouTube felvételeken általában az átlag kínait valahogy mindig feszültnek látom. Okosnak nagyon okosak, de ott az emberek érzelmi oldala szerintem erősen el van nyomva. Ezek a keleti országok egy kicsit olyanok, mint a kukta. Nől-nől bennük a nyomás, aztán majd egyszer valahogy kijön, kérdés, hogy hogyan? Japánban és Dél-Koreában is magas az öngyilkosok száma, Kínáról csak tippelni tudom, hogy ott is lehetnek ilyen jellegű gondok. Éjjel-nappal dolgoznak, sokan rossz körülmények között, túlzsúfolt városokban. Némelyikben a szmogtól nem látni a Napot.


Nem is egy békés ország és a történelme sem volt soha békés. A Nagy Fal építése jutott eszembe, amibe alsó hangon több százezer ember halt bele.

2022. aug. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!