Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az elhibázott Brüsszeli...

Az elhibázott Brüsszeli politika miatt gyengül ennyire az euró?

Figyelt kérdés
1 dollár = 1 euró, 20 éve ilyen nem volt. Mikor takarodik el az összes brüsszeli eu-s politikus a gyenge árfolyam miatt?

2022. júl. 12. 15:42
1 2
 11/18 hypno ***** válasza:

#10


Nem. És Bástya elvtársat sem akarja senki megölni.

2022. júl. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
A szankciók úgy ütnek vissza hogy kiszámíthatatlan az európai energia biztonság az instabil piaci kilátások meg viszik le az eurót
2022. júl. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

#9

Cáfolj vagy hallgass.

2022. júl. 12. 16:42
 14/18 hypno ***** válasza:
26%

#13


Akkor cáfolom.

Hülyeséget írsz. A magyar forintot az idő a büdös életben nem hozza helyre.

Legfeljebb elfejlejtjük, hogy volt egy időszak amikor 300 forint alatt volt az árfolyam, aztán azt is, hogy volt amikor 400 alatt volt.

A sok aranyhal pedig megesküszik, hogy mindíg is 400 forint fölött volt az árfolyam.

2022. júl. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
44%
Nagy közgazdasági géniusz vagy te kérdező. Miért lenne vajon érdeke wgy multinak, hogy kevesebbet keress? Koncentrálj nagyon erősen, ismételgessd magadnak a kérdést, hátha bekattan a válasz.
2022. júl. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

#14

Nem is a forint árfolyamára gondoltam... Hanem arra, hogy a bérek hozzánőnek idővel...


#15

Oké, hülyén fogalmaztam, nézd el. Nyílván ingyen is dolgoztatnának a multik, ha tehetnék, de az nem életszerű, hogy hosszútávon a felkapott budapesti étterem fele annyit kérjen el a nyugati turistától, mint a pozsonyi. Meg a Kolozsvári informatikus kétszer annyit keressen, mint a budapesti, meg a Wizz air magyar utaskísérője fele annyit kapjon, mint a külföldi kollégája. Ezt szerintem te is érzed, hogy egy rövid távú kilengés, amit a gazdaság gyorsan kompenzál... Nem fog Európa keleti (szegényebb) régiójának a közepén egy fele annyiért dolgozó 10 milliós lyuk maradni. Euró alapú a gazdasági környezet, s ennek közel sincs akkora jelentősége hosszútávon.

2022. júl. 12. 20:28
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem életszerű... te jézus atya úristen. Szerinted miért jöttek ide azok multik eleve? Küldetéstudatuk volt, hogy felzárkóztassan minket az osztrák életszínvonalhoz? "Euró alapú a gazdasági környezet" de nem mi nem vagyunk euró alapúak, pont ebből adódik a gond. Én idestova 15 éve tolom multiknál, volt már pár olyan beszélgetésem amcsi főnök(ök)kel, hogy nézzd már, 70%-át keresem annak USD-ben mint amikor kezdtem öt éve, és mindig nagyon megértően magyarázták el, hogy céges policy miatt senki nem kaphat 50%-os emelést, még előléptetéssel se. És mindezt még IT-ban, ahol még meg is van a reális veszélye, hogy lelécel az ember, akkor képzeld el egy gyárban pl.
2022. júl. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
Kérdezőnek igaza van, a Forint mesterségesen van elnyomva. De az euró is, bár ebben részes a sok agyament brüsszeli áruló is.
2022. aug. 30. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!