Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Putyinnak azért kell minél...

Putyinnak azért kell minél hamarabb annektálnia az Ukrajnától elfoglalt területeket, mert ezek után ha Ukrajna katonai erővel belép ezekre a területekre, akkor ő támadja meg Oroszországot, és jogos lesz az orosz önvédelem?

Figyelt kérdés
Ez a katonai és nemzetközi jogi logikája a gyors hozzácsatolásnak orosz földhöz?

2022. júl. 20. 19:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

Lehetséges, igen.

Ha orosz területeket ér katonai támadás, akkor vethetnek be atomot bármiféle retorzió nélkül és jogilag is kvázi támadhatatlanul.


Ukrajnát pedig ezzel képesek lennének kapitulálásra bírni.

2022. júl. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg ha őket éri támadás hadiállapotot is el lehet rendelni és sorozni.
2022. júl. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Oroszországon kívül senki nem ismeri el ezeket a területeket Oroszország részének, vagy valami "független köztársaság"-nak (na jó, talán Észak-Korea meg ezek), úgyhogy nem, max szerintük.
2022. júl. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szerintem ez Putyint nem nagyon zavarja lásd Krím esetében. Igen meg Szu utódállamok fogják elismerni élén Belarusszal.
2022. júl. 20. 19:42
 5/11 anonim ***** válasza:
37%
Attól, hogy a Birodalomban nem ismerik el, a Krím még Oroszország része. Ugyanígy lesz a Donbasszal is.
2022. júl. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%
A nemzetközi jognak ehhez semmi köze. Lesz 190 ország ami nem ismeri el, lesz 10, ami igen, akkor mi van? Semmi. Oroszország a saját törvényei alapján működik és nem az angolok törvényei szerint. Ha az orosz törvények szerint egy terület Oroszország része, akkor azt kötelességük megvédeni, lényegtelen, hogy a többi ország elismeri vagy nem.
2022. júl. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%
Remélem, akkor majd mindenki rakja ki az orosz zászlót, meg szankciózzák Ukrajnát! XD
2022. júl. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szerencsére most már olyan világot élünk, hogy nem csak egy ország vagy diktátor saját törvényei számítanak, ennél globalizáltabb a világ és a nemzetközi jog szükségképpen kialakult ezek miatt.
2022. júl. 20. 21:48
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem
2022. júl. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

[tegnap 21:48]: A nemzetközi jog most éppen elment szabadságra. Ukrajna és Oroszország között már 2014-ben, a Krím megszállásakor megszűnt a nemzetközi jog hatályban lenni.


A nemzetközi jog egyébként is egy furcsa dolog. Egy ország jogrendje olyan, hogy ott állnak mögötte a hatóságok, amik érvényt fognak neki szerezni. Tehát ha nekem van egy vitás ügyem a szomszéddal, amit a magyar jog szerint a magyar bíróság eldönt, akkor azzal se én, se a szomszéd, akárki is a vesztes fél, nem tud túl sok mindent kezdeni. Ha nagyon pattog a vesztes fél, jön a bírósági végrehajtó, még nagyobb pattogás esetén jön a rendőrség, és keresztülveri az állam döntését.


A nemzetközi jogban ilyen nincs. Az államok saját jószántukból fogadják el a nemzetközi bíróság döntéseit. Ha van egy amerikai-francia vitás eset, és a nemzetközi bíróságon (mely Hágában székel) születik egy ilyen vagy olyan döntés, akkor az egyetlen, ami ennek érvényt tud szerezni, ha a vesztes fél önszántából alárendeli magát a döntésnek, mert azt gondolja, hogy a nemzetközi bíróság igazságosan döntött, még ha nem is az ő javára. Természetesen ha egy ország ezt nem teszi meg, akkor a többiek talán elkezdik kiközösíteni.


A nemzetközi jog értelmében a Krím Ukrajna része, de Oroszország erre éppen 2014 óta tojik, és ezt még a világ is úgy-ahogy elfogadta. Az EU vezetett be néhány, nem nagyon súlyos kereskedelmi szankciót, de ennyi. A nemzetközi jog a két szakadár népköztársaságot se ismerte el, értelemszerűen az orosz inváziót sem. És akkor se fogja elismerni, ha Putyin bejelenti az ennexiót.


Háború esetén a nemzetközi jognak nincs relevanciája. Ha mindkét harcoló fél elfogadná a nemzetközi jogot, elmennének Hágába, a bíróság a meghallgatások és a vizsgálat után hozna egy döntést, és menne haza mindenki békében.

2022. júl. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!