Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Oroszországnak a "Krími...

Oroszországnak a "Krími háború" vagy a mostani "Különleges katonai művelet" okozott ill. fog nagyobb kárt okozni?

Figyelt kérdés

Én full hülye vagyok töriből és gőzöm sincs az akkor Oroszország a többi európai országhoz képest milyen szinten állt, de gyanítom, hogy anno gazdaságilag és katonailag is erősebb volt.


Most viszont fogalmam sincs mi lesz ezzel az országgal. Terültre, lakosságra is kisebb (arányaiban is) illetve akkor még volt javítási lehetőség, mert anno ki tudta heverni és jött egy Szovjetunió, de mostmár egész más a történet és a nyugatnak totális a technológiai/gazdasági fölénye amit nem lehet csak erőből ledolgozni.



2022. júl. 21. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Várj, mindjárt megnézem a varázsgömböm.
2022. júl. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kérdező

A Krím annektálása utáni 8 évben megerősödött az orosz gazdaság és nőtt az önellátási képességük. Most erősebb a rubel mint valaha és nagyobb a bevételük az energiahordozók eladásából, mint tavaly, pedig kevesebbet kellett hozzá eladniuk. A kínaiakkal, indiaiakkal, pakisztániakkal egyre több szerződést kötnek, a kivonuló amerikai meg más nyugati cégek helyét pillanatok alatt átveszik orosz cégek vagy más ázsiai cégek. A SWIFT rendszer helyett alakul egy másik fizetési rendszer a világban a mostani szankcióknak köszönhetően amit már nem a nyugatiak irányítanak.

Most akkor valójában az a kérdésed, hogy a Krím után jöttek ki jobban a háborús lépéseikből vagy most lesz nekik ez nagyobb gazdasági siker - miközben most nagyobb területeket szereznek Ukrajnából és nyersanyagban fontosabb területeket?

Hát, nem egyszerű a kérdés. A Krím annektálása és a rá válaszként adott ostoba szankciózások nélkül mostanra nem lettek volna olyan erősek, hogy megtámadhassák az ukránokat ilyen erővel, viszont a mostani helyzet tágabb értelemben hoz náluk változásokat és Európa most válik kiszolgáltatottá az orosz nyersanyagok hiánya miatt. Szerintem most jobban jönnek ki a dologból, mint 2014 után. De persze ez megint csak majd 8-10 éves táblatban értendő nem 2 perc múlva.

2022. júl. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 meszike91 ***** válasza:
A mostani sokkal nagyobb károkat okozott már most.
2022. júl. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

ÁhhhHHHH NE ÉRTSÉTEK MÁR FÉLRE A KÉRDÉST!

A KRÍMI HÁBORÚ ALATT A 19.SZÁZADI HÁBORÚT ÉRTEM ❗️ ❗️ ❗️ ❗️ ❗️


Azt hittem tök egyértelmű

2022. júl. 21. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!