Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hitlerrel együtt bukott meg a...

Hitlerrel együtt bukott meg a rasszizmus is?

Figyelt kérdés
Végülis a náci fajelmélet Németországon kívül is elég népszerű volt. Amerikában, Dél-Afrikában és Ausztráliában is a fehérek felsőbbrendűségét hirdették és a színesbőrű emberek rengeteg diszkriminációval kellett szembenézzenek. Viszont Hitler veresége bebizonyította, hogy elmélete az árja fajról nem megalapozott és Németország teljesen rombadőlt. Utána már máshol is lebomlottak szépen, lassan a rasszista gondolkodás korlátai. Persze a woke mozgalommal ma már kezdünk kicsit átestni a ló túloldalára, de ez már más kérdés.

2022. júl. 26. 09:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát az USA-ban meg Dél-Afrikában attól még virágzott. Amúgy Hitler nem volt klasszikus rasszista, hisze pl a fehér szlávokat alacsonyabb rendűnek tartotta.


Ezt olvasd el:


"„Amikor a sok Hitlerről hallott történet után hazatértem szülőhazámba, nem ülhettem a busz elejére. A hátsó ajtót kellett használnom. Nem élhettem ott, ahol szerettem volna” – monda Owens, aki az Egyesült Államokban az edzőtáborok idején sem alhatott a fehér sportolókkal egy szállodában, általában az étkezéseket is a szobájában kellett letudnia, mivel a legtöbb étterembe nem engedték be. Amikor a New York-i Waldorf Astoriában fogadást adtak az olimpikonok tiszteletére, neki a teherliften kellett felmennie a bálterembe."


[link]

2022. júl. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
21%
Ez evolúciós ösztön és nem ideológia elsősorban,állati példával élve: Az elveszett hullámos papagájt sem véletlenül szedik szét a verebek,pedig nem eszik meg.🤷
2022. júl. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tulajdonképpen lássuk be, a liberálkommunizmus ellen harcolt a fasizmus vagy patriotizmus (vagy normalitás), azóta már a fasisztázás zászlaja alatt szinte bármilyen aberrált dolgot meg lehet tenni. A fehér népek elpusztítják magukat, transzneműek vonaglanak az utcákon, Izraelt nemhogy visszaszorítják, de az egész világ támogatja, amikor üldözi most éppen az arabokat, 50 évnyi kommunizmust lehetett rászabadítani országokra, németek 10 millióit telepíthették ki (voltak tervek a kiirtásukra is), most épp az oroszokat fosztják meg alapvető jogaiktól, és mindenféle deviancia terjed.
2022. júl. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!