Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A törökök miért vándoroltak...

A törökök miért vándoroltak el ennyire nyugatra?

Figyelt kérdés
A török nyelv valahol Mongóliában alakult ki. Ahhoz képest hol van anatolia... Maga a Nyugat, akkora távolságra van.

2022. júl. 26. 16:38
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
A britek miért vándoroltak el annyira nyugatra, és miért alapították meg Hamburgerországot? A törökök ehhez képest kismiskák!
2022. júl. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Miért nem maradtunk mind Afrikában?
2022. júl. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
A közös afrikai ősről szóló elmélet már megdőlt. Olvass utána.
2022. júl. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Nem dőlt meg semmi sem.

A Nagy-hasadékvölgy és a környéke tele van az őseink maradványaival.

2022. júl. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Úgy tudom, már Ázsiából is előkerült az eddigi rekorder afrikaihoz viszonyítva hasonló korú, kb. egyidős lelet.
2022. júl. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

Tudtommal a legidősebb a Sahelanthropus tchadensis lelet, Afrikából. 7 millió éves és vélhetően az ember és csimpánz közös őse.

Szerintem az emberszabásúakról volt szó általánosan abban, amit olvastál, mert azok éltek mindhárom óvilági kontinensen.

De amit már Homonak hívunk az Afrikában alakult ki. És ha jól emlékszem az első Homo, ami elhagyja Afrikát az valamelyik Homo erectus, Ázsia felé és hagy maga után leszármazottakat, akik még akkor is élnek, amikor a többi Homo kezd el kivándorolni.

2022. júl. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát én ezt most lusta vagyok végigolvasni, de hátha Te jobban átlátod. Mond valami újat?

[link]

2022. júl. 28. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem és igen.

Ez egy kicsit szenzációhajhász cím, mert nem az afrikai eredetet kérdőjelezi meg a hipotézise, hanem azt, hogy a Homo erectus hol alakult ki. A Homo erectus ősei (mint a Homo habilis) még mindig Afrikából jöttek.

Mindenesetre nem találtam olyasmit, ami ezt alátámasztaná. A leletről azt gondolták, hogy nem Homo erectus, hanem a közvetlen őse, de később bizonyították, hogy a lelet Homo erectus (de még magán hordozza a habilis tulajdonságait is). Szóval nem támasztja alá semmi, hogy ez a faj máshol alakult, mint Afrika.

"David Lordkipanidze is best known for his discovery of the hominin fossil, first named Homo georgicus, but later reclassified as Homo erectus."

[link]

Ergo a lelet max azt támasztja alá, hogy bizonyos emberfélék sokkal korábban elhagyták Afrikát, mint korábban gondolták. De ebben semmi meglepő vagy szenzációs nincs. Ezek időben óriási távlatok és soha senki sem fogja megmondani évre, hónapra, percre pontosan megmondani, hogy mikor volt az első kivándorlás.


Habár voltak emberfajok, amik már nem Afrikában alakultak ki, hanem a kivándorlókból, de azok mára kihaltak. Pl. az említett floresi ember.

[link]

Persze ha ránézel erre a családfára, akkor lehet rajta látni, hogy három faj keveréke vagyunk. És azt hiszem háromból kettő tényleg Eurázsiában alakult ki. De ebben már nem vagyok biztos.

2022. júl. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*hoppá, egy megmondani
2022. júl. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es: Köszönöm.
2022. júl. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!