Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az Egyesült Államokban miért...

Az Egyesült Államokban miért van ennyi iskolai lövöldözés?

Figyelt kérdés
Az Európai Unióban 2010 óta 9 iskolai lövöldözés volt, az USA-ban több, mint 200. Miért van ez? Tényleg annyi a magyarázat, hogy könnyebb fegyverhez jutni?

2022. júl. 27. 16:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%
Mert ott jogállam van.
2022. júl. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%
Sokkal erőszakosabb, kevert fajú társadalom. Ez növeli a feszültségeket.
2022. júl. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%
Az sem véletlen hogy statisztikailag megalapozott ,hogy a feketék több bűnt követnek el,csak úgy mint az EU-ban a migráncsok.
2022. júl. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Most ez a kevertfajúság lesz a válasz mindenre?


Véletlenül sem az, hogy elégtelen az iskolai zaklatások kezelése (ott is, akárcsak itthon) és aki tudja mozgatni a végtagjait, az hozzáfér lőfegyverekhez..

2022. júl. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
4: Oké, akkor ott miért van több iskolai zaklatás?
2022. júl. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

5, nem tudom, én nem állítottam, hogy több lenne. De egyébként érdemes lenne megnézni számadatokat onnan és innen. Bár nehéz az összehasonlítás, hisz Európában nagoyn különböző oktatási rendszerek vannak és meg merem kockáztatni, hogy egy svéd vagy holland rendszerben jobban odafigyelnek a diákok mentálhigiéniájára mint egy magyar vagy román rendszerben.


Szóval először kerítsünk számadatokat a bullyngek mennyiségére. Ezt követően elkezdhetjük vizsgálni az okait.

Abban viszont biztos vagyok, hogy a bullying az egyik vezető ok az iskolai lövöldözések mögött (amennyiben azt diákok követik el).

2022. júl. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
4%
6: blabla. Nem magyaráztál meg semmit.
2022. júl. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
26%
7, miér tkéne? Nem vagyok szakértő. Te talán az vagy?
2022. júl. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tényleg annyi a magyarázat hogy legálisan lehet fegyvert vásárolni. Nem kell ehhez atomfizikusnak lenni valakinek, hogy belássa az ok-okozat összefüggéseket.
2022. júl. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Tényleg annyi a magyarázat, hogy könnyebb fegyverhez jutni?"

Igen. Ott is ugyanúgy vannak iskolai konfliktusok a gyerekek között, amit rosszabb esetben lövésekkel rendeznek le. Meg sok a szimplán elmebeteg is.

2022. júl. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!