Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért kell turbina a vezetékes...

Miért kell turbina a vezetékes gázszállításhoz?

Figyelt kérdés

Erről sosem esik szó, csak hogy amíg a turbina karbantartáson van, addig nincs gáz az XY gázvezetéken.

A turbina egy áramló közeg által hajtott, tengelyteljesítményt leadó gép, a kompresszor/szivattyú fordítottja. Nem csak keverik a fogalmakat? (Mert kompresszorok azok kellenek x km-enként a nyomásfokozóknál.)

Amúgy pedig elég baj, ha 1 azaz egy db részegység meghibásodása egy fél kontinensre kihatóan ellátási problémákat tud okozni ennyi időn át. (Ha jól tudom, tervszerű karbantartásra vitték, de ott kiderült/keletkezett vmi előre nem látott hiba, vagy maga a karbantartó cég döglött le?)

Vagy simán csak politikai indíttatású bojkott/szabotázs...


2022. júl. 28. 00:05
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Valójában egy nagy teljesíményű kompresszorról van szó, amit a siemens gyártott. Nem is értem, hogy miért Kanadában kellett javíttatni.
2022. júl. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%

Értem én, hogy gőzgép, de mi hajtja?


A kompresszorokat/szivattyúkat valamiféle energiával ugye hajtani kell, ez világos, gondolom.

Na épp erre való a turbina - a csővezetékből csapolják le a gáz egy részét, aminek az elégetésével hajtják meg azt a turbinát, ami áramot termel a kompresszorok/szivattyúk működéséhez.

2022. júl. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#2, ha úgy lenne, hogy közvetlenül az említett turbina hajtaná meg a kompresszort, akkor esetleg okés is lenne, hogy nincs mivel hajtani (továbbá az, hogy addig ott van leállva a kompresszor a gázáram útjában, még rosszabb, mintha egyáltalán ott se lenne). De ha úgy van, ahogy írtad, hogy a turbina áramfejlesztőt hajt, és a megtermelt áram működteti a kompresszort, akkor viszont értetlenül állok az előtt, miért nem tudnak máshonnan áramot odavezetni...

2022. júl. 28. 01:32
 4/4 anonim ***** válasza:
52%
Kérdező, nem tartod furcsának hogy Európában szinte mindenhol egyszerre "karbantartanak" olaj/gáz területen? Szerinted, ez egy természetes folyamat?
2022. júl. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!