Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Amerika mit nyert az ukrajnai...

Amerika mit nyert az ukrajnai háborún?

Figyelt kérdés
2022. júl. 28. 12:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%
Piacot az energiahordozóinak és fegyvereinek (nyilván megnő irántuk a kereslet), egy gyakorlóteret a fegyvereik kipróbálására, és egy legyengített Oroszországot.
2022. júl. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Érdekes a háború alatt a dollár megelőzte az EU-rót is, véletlen?
2022. júl. 28. 12:19
 3/21 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom pontosan hogy miket (az #1 már dióhéjban felsorolta), de az egészen biztos hogy nagyon sokat. Én nem emlékszem, mikor erősödött utoljára ilyen rövid idő alatt ekkorát a dollár. Amerika nagyon furmányosan szokta húzgálni a szálakat, nem véletlen, hogy kvázi a világ ura már évtizedek óta.
2022. júl. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
24%

Szóval Putyin azért rohanta le Ukrajnát, hogy az amcsik...

Putyin a CIA embere? 😂

2022. júl. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%

Mit nyertek? Attól függ mit/kit értesz "Amerika" alatt.

Ha az Egyesült Államokat érted és annak gazdaságát, akkor nem sokat, talán, hogy az elképesztő infláció és a gazdaság visszaesése miatt Biden pártjának nem lesz meg a többsége az őszi választáson a szenátusban.

A egyes amerikai érdekcsoportokat kérdezed, mint a gázkitermelők, fegyvergyártók stb. akkor számukra nyereség:

1. Európa lemondott az orosz olcsó gázról, kőolajról és nyersanyagokról, helyette próbálnak tőlük vásárolni. Már kötöttek is szerződést az amerikai palagázra amiből soha nem vettek volna a zöldek miatt egy grammot sem korábban.

2. Európa ostoba szankciópolitikája miatt hatalmasra nőtt az energiahordozók ára és ez jó nagy nyereséget hoz a az amerikai kőolajkitermelőknek, gázkitermelőknek is.

3. Ukrajna a fegyverszállításokért cserében nyilván eladott/átadott birtokában levő nyersanyaglelőhelyeket, ipari üzemek tulajdonjogát, esetleg kikötőt vagy éppen termőföldeket, ez majd csak a háború után fog kiderülni mi került amerikai kézbe közben.

4. az amerikai fegyvergyártók akkora megrendeléseket kaptak amikre az elmúlt 20 évben nem volt példa, hiszen nem csak az ukránoknak vett fegyvert az USA, de az európai országok is sorra adták le a megrendeléseiket.

2022. júl. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
42%
5: Nem, de mivel semmilyen kéréséről nem tárgyalt vele érdemben a nyugat, nem maradt sok választása.
2022. júl. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
45%

"Nem, de mivel semmilyen kéréséről nem tárgyalt vele érdemben a nyugat, nem maradt sok választása."

Mindjárt megsajnálom szegénykét.

Szerinted mi lett volna a helyes válasz arra a felvetésre, hogy a NATO állítsa vissza az 1997 előtti állapotokat? Erről mégis mit kellett volna tárgyalnia a nyugatnak szerinted?

2022. júl. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
41%

#8 Nem kell megsajnálnod, a tény ettől még tény marad.

Ha ott van egy kigyúrt fickó az orrod előtt és szót tízszer hogy hagyd abba a amit csinálsz mert különben pofán fog vágni, akkor hiába nem tetszik nekem hogy téged pofán vág meg hiába nem tetszik nekem maga a fickó sem - mégis ott van, hogy szólt előre, türelmes is volt mert nem ütött le sem elsőre, sem másodikra, és te voltál az aki kiprovokáltad a verést.

Most akkor nem fogok én is beállni melléd egy pofonra, csak mert az a csúnya rossz gonosz fickó bánt téged, nem fogom őt sem megsajnálni amikor elviszi a rendőr, hanem maradok külső szemlélő, ahol kimondom, hogy mindenki azt kapta amit megérdemelt. A provokátor is meg az is aki hagyta magát provokálni és verekedni kezdett.

"Perdomini-IOC"

Nem kellett volna erre semmit válaszolni, ha közben megadják a megfelelő és elvárt biztosítékokat az oroszoknak. Ukrajna lehetett volna éppen úgy EU tag idővel, ahogy lehettek minden gond nélkül a finnek, észtek, lettek is. Az oroszoknak nem okozott fejfájást hogy azok az országok egyértelműen a nyugathoz tartoztak már évtizedek óta, mert tudhatták, hogy nem telepítenek fegyvereket hozzájuk az amerikaiak amivel könnyedén el lehet érni Moszkvát.

Ahogyan nem volt náluk olyan kisebbség aki gyilkolásztak volna és ezen ürüggyel belekezdhettek volna egy háborúba.

Normális ember felméri a lehetőségeit és a következményeit a tetteinek. Az oroszok szándékos hergelése folyt már nagyon régóta és ennek egyértelmű volt a következménye.

Pont úgy ahogy az európai szankcióknak is látták előre a következményeit az értelmes emberek, szóltak is róla az uniós vezetésnek, az amerikai vezetésnek is és mégis meghozták a maguk hülye, ostoba döntéseiket. Most meg csodálkoznak hogy az történt amit előre lehetett látni.

2022. júl. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
69%

"Ha ott van egy kigyúrt fickó az orrod előtt és szót tízszer hogy hagyd abba a amit csinálsz mert különben pofán fog vágni, akkor hiába nem tetszik nekem hogy téged pofán vág meg hiába nem tetszik nekem maga a fickó sem - mégis ott van, hogy szólt előre, türelmes is volt mert nem ütött le sem elsőre, sem másodikra, és te voltál az aki kiprovokáltad a verést."


Tehát ha nekem van egy kertem, amihez önként csatlakoztak a szomszédaim, és együtt műveljük a területet, és ez a kigyúrt fickó odajön hozzám, hogy felejtsem el a szomszédaim területeit mert ő igényt tart rájuk, akkor szerinted nekem kutya kötelességem lenne elfeledkeznem róluk? És vajon mégis miért? Mi köze hozzá a kigyúrt fickónak, hogy énhozzám kik csatlakoznak önként és kik nem? Az a kigyúrt fickó az orrom előtt mi jogon akarja megmondani nekem, hogy én mit hogyan csinálhatok és mit nem? Hmm?

2022. júl. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Inkább azt kellene kérdezni, hogy mit akar nyerni, mert ez a meccs még nincs lejátszva.


Közvetlen célok:


-Ukrán termőföldtulajdon megvédése (Gyuri bá is bevásárolt belőle nyilván bagóért...)

-Ásványkincsek megvédése (miket szintén bagóért kaptak) különös tekintettel a palagázra amivel az USA akarja a jövőben ellátni az EUt persze 4xes áron (ha nem 5xös)

-Ukrajna EUba léptetése amivel vámmentesen lehet majd az ásványkincseket az EUnak eladni.

-Ukrajna NATOba léptetése, amivel NATO védelmet lehet adni az USA által birtokolt javaknak


Közvetett célok:


Az eurázsiai gazdasági együttműködés szétverése


Az EU leválasztása az orosz nyersanyagpiacról. Azt már 2 éve mondják, hogy az USA nem fogja hagyni az Északi áramlat II.-t. Hát nem is hagyta...


Az EU amerikai érdekeltségű nyersanyag táplálási lehetőségének megteremtése


Az EU megerősödésének megakadályozása. (Az 500 de lassan már 600 millió főt számláló EU komoly hatalmi fenyegetés a 300 milliós USA számára) Az európai fehér ember túl erős szellemi tőke ahhoz, hogy ne kelljen rövid pórázra venni az USA hatalmi pozícióinak megtartásához.


Oroszország ellehetetlenítése és ezáltal

-az újonnan lehetővé vált Északi tengeri hajózási útvonalak megszerzése.

-az északi sarki ásványkincsek kitermelési jogainak megszerzése

-az újonnan kifejlesztett orosz fegyverek hadrendbeállításának megakadályozása. (a hangsebesség 23x-osával repülő nukleáris rakétát lehetetlen elhárítani, most még csak néhány van belőle)

2022. júl. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!