Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Tényleg átalakulhat a világ,so...

Tényleg átalakulhat a világ,sokkal előbb mint gondolnánk?

Figyelt kérdés
[link]

2022. júl. 30. 08:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Definiáld, mit értesz a világ átalakulása alatt!
2022. júl. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A nyugati világ dominanciája hanyatlóban,helyette eljöhet a kelet felemelkedése.
2022. júl. 30. 08:53
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
Origó és a hanyatló nyugat :D nem unalmas már? :D
2022. júl. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%

"A nyugati világ dominanciája hanyatlóban,helyette eljöhet a kelet felemelkedése."

És ez mégis mit akar jelenteni a gyakorlatban szerinted?

2022. júl. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A népességét ha összeadod ennek a sanghaji csoportnak,akkor az valami brutális lakosságszámot eredményez,és ehhez jön a kinai technológia,az orosz

nyersanyagbázissal.Szerinted mi következik ebből?

2022. júl. 30. 09:07
 6/17 A kérdező kommentje:
Na ha ehhez még a törökök is bejönnek/mint NATO tagok/,akkor szép kis világ elé nézünk.
2022. júl. 30. 09:11
 7/17 kürasszír ***** válasza:
59%

Kedves kérdező!


A Sanghaji Együttműködési Szervezete (SCO) nem egy egységes szövetség, több tagállama is nyílt ellensége, vagy riválisa egymásnak.


PROBLÉMÁK:


INDIA: halálos ellensége Pakisztán, amely szintén tag, továbbá riválisa, ellensége Kína, amely megint csak tag. Kína és India legutóbb 2021-ben sodródott háború szélére egymással, ugyanis Kína a Himalájában az 1962-es indiai-kínai háború óta, a nemzetközi jog alapján illegálisan indiai területeket tart megszállva. India ugyanakkor jó viszonyt ápol az Egyesült Államokkal is.


PAKISZTÁN: halálos ellensége India, komoly területi vitáik vannak, India muszlim többségű Kasmír tartományára igényt tart Pakisztán. Többször háborúztak Indiával, szinte mindig Pakisztán veszített. Pakisztán és India atomhatalmak, egymás ellen fejlesztették ki a nukleáris fegyvereiket. Pakisztán ugyanakkor Kínával, és az Egyesült Államokkal is szoros viszonyt ápol.


KÍNA: India és Kína riválisok, lassan ellenségek. Kínának komoly területi vitái vannak Indiával, legutóbb 2021-ben történt az indiai és a kínai hadsereg között halálos összecsapás a határon. Indiai területeket tart megszállva 1962 óta. Kevéssé ismert, de Kínának komoly területi követelései vannak Oroszországgal szemben is, Szibériában. Kína továbbá rivalizál Oroszországgal a közép-ázsiai, volt szovjet köztársaságok feletti befolyásért, a kínaiak kezdik kiszorítani onnan az oroszokat.

Kína rivalizál az Egyesült Államokkal, ugyanakkor pont az USA és a nyugat messze Kína legfontosabb gazdasági partnere.


KAZAHSZTÁN: viszonya egyre rosszabb Kínával (Kína brutálisan elnyomja a kínai kazah kisebbséget), éppen romlik Oroszországgal (a kazahok nagyon nem támogatják az oroszok ukrajnai invázióját), viszont kifejezetten jó viszonyt ápol az Egyesült Államokkal.


TÖRÖKORSZÁG: nem tag, de esetleg belépne. Törökország ugyanakkor kétkulacsos politikát folytat, hiszen a törökök jelentős mennyiségű fegyverzettel támogatják Ukrajnát az oroszok ellen, továbbá segítették Azerbajdzsánt, amikor 2021-ben legyőzte Oroszország szövetségesét, Örményországot az azeri-örmény háborúban. Szíriában a törökök és Oroszország szintén szemben állnak egymással, a szíriai polgárháborúban ellentétes oldalt támogatnak.


ÖSSZEGZÉS: a Sanghaji Együttműködési Szervezete (SCO) nem egy egységes, összetartó szövetség, tagállamai között rengeteg ellentét van, több egymást kölcsönösen ellenségnek, riválisnak tekintő ország is tagja. Egyes tagállamai között egy háború kitörésére is komoly esély lehet.

2022. júl. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 kürasszír ***** válasza:
Bocs, az azeri-örmény háború 2020-ban volt, nem 2021-ben.
2022. júl. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Lehet,hogy a mostani új világpolitikai helyzet összehozza,és bizonyos érdekek mentén akár működhet is ez a kialakuló új rendszer.

A NATO-ben is léteznek nagyon komoly ellentétben lévő országok,de a szövetség ettől még működik évtizedek óta./görög-török ellentét/

2022. júl. 30. 11:58
 10/17 kürasszír ***** válasza:
59%

# 9


Ha az érdekeket nézzük, akkor nem fog működni a Sanghaji Együttműködési Szervezete (SCO), mert teljesen és alapvetően más érdekei vannak a tagállamoknak. A nyugatellenességben például Oroszországon kívül senki sem érdekelt a tagállamok közül.


Kína gazdasága exportorientált, csakhogy Kína számára Oroszország jelentéktelen gazdasági partner a nyugathoz képest, hiszen Oroszország gazdasági törpe nemcsak az Egyesült Államokhoz, de az Európai Unióhoz képest is.


A NATO-ban csak és kizárólag a görög-török ellentét vehető komolyan.

2022. júl. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!