Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nyugati vagy Keleti kultúra?...

Nyugati vagy Keleti kultúra? Miért?

Figyelt kérdés

Nyugat:


[link]


Kelet:


[link]



2022. aug. 10. 11:01
A kérdező szavazást indított:
Nyugat
Kelet
25 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Mindkettőnek megvannak a hibái, mindkét oldalról vannak jogos kritikák a másik irányába, de a nyugat még mindig szimpatikusabb a szabadságra vágyók számára.
2022. aug. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
27%

Keleti... most nem csupán az oroszra gondolok, sőt, inkább a még keletibbre.

Az emberhez, az emberi értékekhez közelebb áll...és a természet szeretetéhez is.

2022. aug. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Már tökre reméltem, hogy a kelethez vmi Japán vagy Dél-koreai vagy Szingapúri vagy hasonló dolgot raksz de legalábbis olyat, ami valamelyik keleti kultúrkörbe tartozik. Ebbe mi a Kelet?
2022. aug. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Attól függ mit értünk ez alatt....


Mert eléggé diverz fogalom, még a multikulturalizmus és globalizáció ellenére is... én pl ha nézek egy orosz, lengyel, litván filmet és lehet mondjuk LMBT tematikájú, akkor is észreveszem rajta a nemzeti sajátosságokat... már a snittekből...

2022. aug. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

Igazából a nyugatban épp az a jó, és azt nem értik a hülye s-gg retardjobberek, hogy ha ott élsz, akkor nincs kötelező kultúra.


Lehet választani.


Lehet templomba vagy szektába menni imádkozni, lehetsz nyugodtan keresztény. Nincs tiltva, és nem is kötelező.

Lehet bőgatyában karikás ostort csattogtatni a kurultájon. Nincs tiltva, és nem is kötelező.

Lehet hagyományos családmodellben élni 3-4-5 gyerekkel, és népviseletben táncházba járni, vasárnaponként húslevest és pörköltet enni. Nincs tiltva, és nem is kötelező.

Lehet Kárpátia koncertre járni és tablettás fröccstől lerészegedve üvölteni, hogy a magyar föld nem eladó. Ez sincs tiltva, és nem is kötelező.


Ugyanakkor lehet vegán gluténmentes lipsiként is romkocsmákba járni és okoskodni teljesen értelmetlen dolgokról, lehet punkzenekart csinálni, és elküldeni Orbánt vagy Trumpot vagy Putyint vagy épp Bident meg az USA-t meg Merkelt a qva anyjába, lehet egy szál f-szban színpadra állni, lehet b-zifelvonulni, lehet melegként házasodni, lehet gyerektelenül élni, lehet fűszívó hippiként reggie zenét hallgatva dögleni naphosszat a florida beach-en.

Ezek sincsenek megtiltva, és nem is kötelezőek.


Lehet hosszú hajad, lehetsz kopasz, lehet szakállad, vagy le is borotválhatod, lehet kék inged is, meg piros inged is.


A keleti kultúrában meg mindez nincs.

Ott van, ami tilos, meg van, ami kötelező.


Ezért is nem értem, hogy mi a f-sz bajuk van a nyugati rendszerrel a retardjobbereknek.

Nincs nekik megtiltva, hogy fundamentalista keresztyénként magyarkodjanak.

Az a bajuk, hogy másoknak szabad másképp élni?

Akkor takarodjanak el szépen valami elb-szott keleti ortodox keresztény diktatúrába, pl. a ruszkikhoz.

2022. aug. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
23%

Egyébként ez a glutén-laktózmentes lenéző mondatod szíven ütött, nem azért mert én az lennék, de ennek evolúciós okai vannak, tulajdonképpen laktózérzékenység a normális, mert tejcsikére addig van szükség, ameddig kicsinyek szopnak, utána ez elvész.... gluténérzékenységet nem tudom mi alakította ki... de ez pont olyan, mintha egy kisgyereknek akinek szülei elmagyarázták, miután már egyszer halálközeli élményből hozták vissza a mogyoró allergiára, hogy az óvónő meglegyintené a kisfiú kobakját, miután nem enné meg az uzsonnára adott nutellás kenyeret, hogy csak válogatsz...


A vegánságot is érdemes tiszteletben tartani...

2022. aug. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

#6

Én tiszteletben tartom, nem akarom senkinek se megtiltani, hogy vegán legyen.

De a szabadság kultúrájához az is hozzátartozik, hogy akár paraszt módon is véleményt nyilváníthatok bármiről. Te meg persze nyugodtan felháborodhatsz, és lenézhetsz azért, mert paraszt módon nyilvánítok véleményt :)

2022. aug. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Elnézek keletre, elnézek nyugatra... hát inkább a nyugat.
2022. aug. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként mivel dédim orosz volt, így szívesen felfedezném azt is... nekem például Tolsztoj nézetei a legszimpatikusabbak...
2022. aug. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként bizonyos szempontból meglátszik mind a nyugatias fogyasztói társadalomnak is hátránya, lásd különböző betegségek náluk jellemzőbbek... értem ez alatt a daganatos betegségek típusait... de keleten se jobb a helyzet... lásd öngyilkosság, alkoholizmus, szerhasználat... pl Oroszországban volt a krokodilnak nevezett álheroin használata... amitől lerothadt a lába az embereknek... Az ilyen elnyomásból kilatástalanságból feltéve ha nem vagy gazdag, csak így menekülhetsz el...
2022. aug. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!