Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az izraeli-palesztin konfliktu...

Az izraeli-palesztin konfliktus lényege a Templom-hegy?

Figyelt kérdés
Olvastam már, hogy tulajdonképpen nem is Jeruzsálemért megy a harc, hanem a Templom-hegyért, mert mindkét vallás szenthelyének tartja és kizárólagos jogot próbálna rá formálni. Viszont hogyan lehetne a kérdést rendezni, hisz az Al-Aksza mecset már ott áll és a zsidók oda nem is tehetik be a lábukat, pedig ők meg a lerombolt templomukat szeretnék újraépíteni? Ez egy örökre megoldatlan konfliktus marad?

2022. aug. 22. 22:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Csak akkor lesz vége, ha Izrael feladja Jeruzsálemet.
2022. aug. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Drakula ***** válasza:
100%
Az izrael palesztin konfliktusnak nem csak vallási alapja van. Az hogy hogy a "keresztény"/Nyugati" világ közösen segitett egy nem muszlim nemzet alapitásában egy muszlim ország gyarmatositásával, mai napig valami szimbolumként jelenik meg a nacionalistáknak.
2022. aug. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
28%

A Biblia szerint meg fog oldódni a konfliktus, mert felépül majd a Harmadik Templom. Én keresztény vagyok, nem zsidó, de ha a Bibliában ez van, akkor úgy is lesz. Én egyébként is logikusnak tartom, látva, hogy egyre többen akarják ezt, több szervezet foglalkozik ezzel, a templomi berendezést, ott használt eszközöket is elkészítették már, egyre többen járnak fel a hegyre a zsidók közül. Nem holnap épül meg a templom, de ha évekre visszatekintünk, akkor látszik, hogy haladunk afelé, hogy megépüljön. Nem akarok és nem is tudnék időpontot mondani, hogy ez mikor lesz és hogy pontosan mi fog történni, hogy ki fogja ezt támogatni és ki nem, de így lesz.

Néhány szervezet, ami ezzel foglalkozik és a templom megépítése a céljuk:

[link]

[link]


A másodiknak linkelt honlapon elég komolyan le van írva, hogy hogyan képzelik el a megépítést és mely feladatokkal mely szakemberek foglalkoznának, mire lenne szükség, a támogatók száma is fel van tüntetve.


Keresztényként nekem mást jelent ez mint egy zsidónak, én nem úgy gondolkodok ahogyan ők, de most ez mindegy, mert én csak a kérdésre akartam válaszolni.

Összefoglalva: azért hiszem, hogy felépül a templom, mert ez van a Bibliában, ezen kívül azért is, mert ebbe az irányba mutatnak a történések. Erről rengeteget lehetne olvasni, hogy a múltban ez hogy fejlődött, hogy zajlott ez a folyamat, a neten utána tudsz nézni.

2022. aug. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%

"Csak akkor lesz vége, ha Izrael feladja Jeruzsálemet."


Nem. Akkor, amikor az arabok feladják Jeruzsálemet.

2022. aug. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Drakula ***** válasza:
100%
Az 1 és 4 válaszólo rá világitott a probléma egyik komoly forrására...
2022. aug. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
57%

Izraelben élek.

Nem hiszem, hogy a Templomhegy lenne a probléma gyökere, hisz Izrael teljes szabadságot ad a muszlimoknak az Al-Aksza ügyeiben.


A konfliktusnak akkor lesz vége, amikor az arabok jobban fogják szeretni a gyerekeiket, mint ahogy gyűlölnek bennünket.

* Golda Meir.

2022. aug. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Isti22 ***** válasza:
100%

Nem Jeruzsálem a konfliktus forrása, hanem hogy mind a zsidó, mind a palesztin nacionalizmus épp akkor alakult i, amikor a zsidók tömegesen kezdtek betelepülni a mai Izrael területére.


Kódolva volt a konfliktus. majd akkor lehet vége, ha egyszer megállapodnak a határokban, de egyrészt a palesztinok egyáltalán nem akarják már Izraelt látni, másrészt az izraeliek sem tudnak leállni a terjeszkedéssel.

2022. aug. 23. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 hypno ***** válasza:
34%
Valójában akkor lesz vége, amikor az USA nem támogatja tovább Izraelt és az arabok beszorítják őket a tengerbe.
2022. aug. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%

Az izraeli vagyok.

hypno

Kötve hiszem! De csak álmodozz tovább.

2022. aug. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 hypno ***** válasza:
25%

#9


Én nem álmodozom. Nekem édesmindegy mi történik veletek meg az arabokkal.

Viszont ti vagytok 7 millióan a Közel-Keleten, körülvéve vagy 170 millió arabbal.

És akikkel egy országban éltek, azokkal kicsit sem bántok különbül, mint ahogy az őseitekkel bántak más országokban.


Egyelőre annyival vagytok előnyben, hogy a legtöbb zsidó által lakott USA ha kell, ott van mögöttetek és a siiták és szunniták egymást is utálják annyira mint benneteket.


Izraelt eleve nem a Közel-Keleten kellett volna megalapítani, hanem mondjuk Kalifornia északi részén, vagy Montanában, vagy Washigton államban, vagy Oregonban, vagy a kanadai Brit Kolubiában, vagy valami hasonló ritkán lakott helyen. Ma már mindegy, ez úgy történt ahogy történt.

2022. aug. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!