Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nem félelmetes belegondolni,...

Nem félelmetes belegondolni, hogy az orosz és az ukrán gabona tartja fenn az afrikai kontinens túlnépesedését? Mi lesz, ha egy idő után ez is kevés lesz? Afrika magától miért nem képes elegendő élelmiszert termelni saját magának?

Figyelt kérdés

2022. aug. 31. 12:13
1 2
 11/20 hypno ***** válasza:

#10


Afrikában nagyon sok minden van, csak az ostoba európai azt hiszi, hogy ami nem fehér, az szükségképpen buta és szegény.


Pedig az egész pusztán a fajfenntartásról, mint minden élőlény legerősebben kódolt ösztönéről szól. Ahol nagy a csecsemő halandóság és a születéskor várható élettartam, ott szükségképpen sok gyerek születik, hogy legalább néhányan elérjék a felnőttkort és a faj fennmaradjon.


Amikor 150-200 évvel ezelőtt nálunk is rosszak voltak a halandósági mutatók - és nem csak a szegények hanem a gazdagok körében is - akkor nálunk is számolatlanul szültek a nők. A mi életszínvonalunkon már nem kell annyi gyerek, mert a kevesebb is jó eséllyel túlél, felnő és fenntartja a fajt. (Nem a nyugdíjrendszert, az egy más dolog)

2022. szept. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 MDaniel98 ***** válasza:
Nem olyan az éghajlat, a népesség pedig exponenciálisan növekszik.
2022. szept. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

#11 Egyetértek veled, Magyarországon is tapasztaljuk ugyanezt, hogy míg a magyarok körében a 2. világháború után lecsökkent a gyermekvállalási kedv és csak két kiugrás volt, egy az 50-es, egy a 70-es években, azóta csak fogy a magyar. Ezzel ellentétben a magyarországi cigányság gyermekvállalási kedve nem csökkent, korán szülnek a lányok, nők és sokat, ennek következtében a lakosságon belüli arányuk jelentősen megnőtt és nő továbbra is. Az állam feladata lenne, hogy felemelje őket képzéssel a középosztály szintjére, azonban ez nehéz, hiszen a gyermekvédelem nem igazán működik és fiatal huszonéveik elején járó fogatlan fiatalasszonyok flangálnak 3-4 óvodás és bölcsödés korú piszkos, szurtos, elhanyagolt gyerekekkel a városok utcáin, pályaudvarokon és a településszéli nyomortelepeken tengődnek komfort nélküli, télen fűtetlen házakban...


Afrika: míg például a kommunista Kínában állami népességszabályozással (1 gyermek per csalás) csökkentették a túlnépesedést, addig az európai élelmiszersegélyekkel Afrikába küldött óvszerekkel semmit nem értek el. Nem követelte ki Európa, hogy az afrikai segélyekért cserébe ott vezessenek be népességszabályozást...

2022. szept. 1. 12:26
 14/20 hypno ***** válasza:

#13


De amikor Bill Gates azon dolgozik, hogy a túlnépesedést oktatással és beültethető (chipes) fogamzásgátlással segítsék a reménytelenül túlszaporodó helyeken, akkor megy a sivalkodás, hogy mindenkit chipelni akar, meg új világrend, meg háttérhatalom, stb.

2022. szept. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
beültethető (chipes) fogamzásgátlásról még nem hallottam, remélem férfiaknak is létezik, mert akkor máris berakatom magamnak :DD
2022. szept. 1. 12:36
 16/20 A kérdező kommentje:

"De amikor Bill Gates azon dolgozik, hogy a túlnépesedést oktatással"

Oktatással? És mégis hogyan lehet 1,4 milliárd afrikai szegény embernek oktatással megmagyarázni, hogy ugyan, elégedj már meg 2 gyermekkel, te szerencsétlen, ne csinálj 8-at, mert ugyan neked is 8 testvéred van és a te szüleidnek is annyi volt, de te elégedj meg 2 cuki gyerekkel, jóóóó?

2022. szept. 1. 12:38
 17/20 hypno ***** válasza:

#16


Megkerestem azt a Forbes cikket, amiben le van írva az egész.

[link]


Leegyszerűsítve Gates kb arra jutott, amit én is írtam, hogy az emberek azért csinálnak sok gyereket, mert tudják, hogy sok közülük meghal. Ha a halandóságot leszorítják (pl filléres védőoltásokkal), az paradox módon hozza magával a születési ráta csökkenését.

2022. szept. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Szerintem meg azért csinálnak sok gyereket, mert macerás a fogamzásgátlás, ha lenne óvszer, akkor se használnák.

Nem is beszélve a rengeteg nemi erőszakról a minden afrikai országban jelen lévő háborúból, ahol mindennapos, hogy lányokat rabolnak pl. komplett lányiskolákat elhajtanak hárembe.

2022. szept. 1. 20:31
 19/20 hypno ***** válasza:

#18


Olvasd el a cikket amit linkeltem.

2022. szept. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
OK, hétvégén megnézem.
2022. szept. 2. 19:26
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!