Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy lehet, hogy az izraeliták...

Hogy lehet, hogy az izraeliták első lépése a palesztinok üldözése volt a holokauszt után?

Figyelt kérdés

Hiszen ártatlanul üldözték őket a nácik állítólag. De akkor miért tettek ilyen szörnyűséget egy másik néppel? Kifosztották, elvették a földjét, megszállták, máig gettókba zárják őket Gázában, elüldözték, terrorizálják, stb. Van itt egy kis ellentmondás.

Ráadásul az ÁVH-ról és sok egyébről is lehetne beszélni, az ÁVO és Cseka csak Magyarországon 200 ezer magyart irtott ki Rákosi és társai vezetésével.



2022. aug. 31. 17:00
1 2
 11/13 hypno ***** válasza:

#10


A zsidók törekvése akceptálható volt. Pont annyira joguk volt egy saját országhoz, mint a többi nációnak, akik az első világháború után területet és önállóságot kaptak.


Az a nagyhatalmak hülyesége volt, hogy egyik sem a saját területéből ajánlott fel egy darabot - mondván ha saját ország kell itt megkaphatjátok - hanem gyakorlatilag a máséból voltak nagylelkűek.

Pedig az USA nyugati partján bőven van olyan terület, ami úgyszólván lakatlan azóta is.

2022. szept. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

#10-es


Szerintem Trianonnal pontosan ez történt (csak nem a Dunánál van a határ).

Kétségtelen érzelmileg egy fájó dolog volt, de szerintem azzal sem jártunk volna jobban, ha az elmúlt kb. 100 évben egymás gyerekeit bombázgatjuk (a románokkal, szlovákokkal stb.).


Eleve Magyarország egy érdemi állam, érdemi gazdasággal, kereskedelemmel, diplomáciai kapcsolatokkal. A 20-as években annak érdekében, hogy legalább a megmaradt csonka ország normális országként tudjon működni elfogadtuk a békeszerződést.

A palesztinok inkább élnek nyomorban, elszigetelten, senki által érdemben partnernek nem tekintett "egyletként"...


-


Most mindettől eltekintve, a példádat kibontva, a mai viszonyokra/határokra értelmezve, kb. így állna meg párhuzam az 1947-es felosztással:


A régióban (a mai valós Magyarország földrajzi terültén) él 500000-1000000 ember, ennek kb. fele magyar és kb. fele innen-onnan 100 év alatt legálisan bevándorolt piréz etnikailag. 9-10 fő/km2 a népsűrűség (kb. mint Szibéria egyes részein), agrárország, ipar szinte semmi, infrastruktúra is alig.


A magyarok zömmel a Dunától nyugatra élnek, a pirézek zömmel keletre.


Itt a Vogonok Birodalma volt (aki engedte a pirézek bevándorlását), az ókor óta nem volt itt formálisan sem magyar, sem piréz állam. A Vogonok Birodalma egy közelmúltbeli háború miatt összedőlt. Átmenetileg egy másik nagyhatalom lett a terület "gondnoka".


A magyarok közismerten rühellik a pirézeket. A feszültség nagy, sok a kisebb-nagyobb konfliktus. Az utcán a magyarok megverik a pirézeket, a pirézek felgyújtják a magyarok házait pár helyen stb.


Ezt látván a ENSZ azt mondja, hogy "gyerekek mindenkinek jobb lesz, ha felosztjátok a területet magatok között". Ezt az ENSZ közgyűlése és biztonsági tanácsa is megszavazza.


A régió keleti felén létrejön a demokratikus Pirézia.

A pirézek nagyvonalúak, azoknak a magyaroknak akik továbbra is ott akarnak élni adnak piréz állampolgárságot, szavazati jogot stb.


A magyarok 4-5 haver/rokon néppel karöltve azonnal megtámadják a friss zsenge Piréziát abban a tudatban, hogy ez az erőfölény biztos elég lesz. "Két hét alatt visszafoglaljuk Debrecent, sőt Záhonyt is!".

A terv nem jön be. A kis zsenge Pirézia vissza tudja verni a támadást.


-


Nem vagyok történész, nem én vagyok a jóisten sem, hogy ítéletet mondjak bárki felett. Viszont az alapján, amit tudok és értek ebből a konfliktusból az világos nekem, hogy évtizedes áttekintésben baromira nem elnyomott ártatlan szentek a palesztinok (sem).


Jasszer Arafat anno jószerével már azért Nobel-békedíjat kapott mert érdemben leült tárgyalni az akkori izraeli vezetőkkel.

Ez is mutatja, hogy általában mennyire tárgyaló készek a palesztin politikusok.

2022. szept. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Bocsánat az előző hozzászólás a #9-esnek szólt, nem a #10-esnek.
2022. szept. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!