Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek az gáz, ha politik...

Szerintetek az gáz, ha politikailag nem szimpatizálok Amerikával, de...?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik az amerikai zene. A country-zene (főleg Hank Williams), Elvis Presley, Doors, Jimi Hendrix mind bejönnek. De bejön a hetvenes évekből is néhány USA-beli előadó, pl. Blondie


Filmjeik nem annyira jönnek be, de pl. a Columbo nagyon is.


Politikailag viszont nem annyira szimpik, a sok értelmetlen háború miatt, illetve sok amerikai buta, kövér és elvannak szállva a pénztől.


Akkor mennyire gáz ez?



2022. szept. 3. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nem
2022. szept. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%
Ez is mutatja milyen hatásos az amerikai agymosás. Tisztában vagy vele hogy az USA folyamatosan háborúzik amivel milliók halálát okozza, de azt kérdezed gond-e ha ezért nem szimpatilzálsz az USA-val.
2022. szept. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ezzel semmi gond. Én a XIX. század második és XX. század első felének orosz irodalmát (Dosztojevszkij, Tolsztoj, Bulgakov) az egész világ egyik kulturális csúcsteljesítményének tartom. A mai Oroszországot, mint politikai közösséget (Putyin uralkodását) pedig történelmi tragédiának. Nincs ebben semmi különös, egy ország összetett dolog.


Egy országnak van aktuális világpolitikai szerepe, de van kulturális lenyomata, van történelme. Arról nem is beszélve, hogy az adott ország világpolitikai szerepével se ért egyet minden lakója. (Amerikában az utóbbi 60 év minden háborújának elég sok ellenzője volt, sok tüntetéssel, némelyikbe politikusok buktak bele. Oroszországban is sokan ellenzik Ukrajna megtámadását.)


Teljesen normális, ha árnyaltan látod a világot.


Egyébként...

"illetve sok amerikai buta, kövér és elvannak szállva a pénztől."

- Nos, az átlag amerikai nem butább, mint az átlag magyar ( [link] , az átlag IQ az USA-ban és Magyarországon egyaránt 98, Oroszországban 96). Kövérnek kövérebbek ( [link] ). A pénzhez való hozzáállást nem lehet így mérni, én sok magyart ismerek, akinek a pénz az istene, amerikait egyet sem, igaz, amerikait egyébként is kevesebbet ismerek.

2022. szept. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ebben semmi kérem. Én is az olyan politikusokat szeretem akiknek vannak elveik és kitartanak mellette tűzön-vízen át és nem árulnak együtt Júdással egy gyékényen "két forintért" attól függően, hogy éppen hol, melyik oldalon érdemes állni szélkakas módjára!


És bizony ebben az elvben benne foglaltatik nem csak a szélsőbal de bizony a szélsőjobb is.


Mindig is kalapot emeltem a másik oldal HITHŰ és ELVHŰ harcosai előtt akik nem adták el magukat "két forintért".

2022. szept. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Nem.
2022. szept. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is teljesen normális. 😊
2023. aug. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!