Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Őszintén mi értelme van annak...

Őszintén mi értelme van annak a piros gombnak a nagyhatalmú vezetőknek?

Figyelt kérdés
Minden országnak van egy hires piros gombja aki nagy befolyással rendelkezik hogy netán egyszer úgy dönt az egyik ideje lenne meghalni mostmár akkor meg nyomja a gombot és a fél világ megy a levesbe kb ?
2022. szept. 16. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Nincs ilyen "piros gomb" így semmi.
2022. szept. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak néha olvasóm facen hogy mindig meg említi valaki
2022. szept. 16. 14:17
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Facrbookon sokan azt sem tudják milyrn nap van, nem kell mindent elhinni amit oda leírnak az emberek.
2022. szept. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez a piros gomb egy metafora, a valóságban nem így működik egy nukleáris csapásmérő rendszer.


De amúgy paradox módon éppen ezek a fél világot elpusztítani képes "piros gombok" védték meg sokáig az emberi társadalmakat egy óriási, egész világra kiterjedő háborús pusztítástól, ez volt az értelmük, hogy garantálták azt, hogy bármelyik fél is támadja meg a másikat, a végén mindkettő elpusztul, ezért nincs értelme támadni.


Azért teszem múlt időbe, mert a hidegháború vége óta a két nukleáris szuperhatalom, az USA és az oroszok is leszerelték a nukleáris fegyverzetük több, mint 90%-át, tehát a fejenkénti 30-35 ezer nukleáris fegyverből mindössze 2-3 ezer maradt hadrendben, és nem vagyok biztos benne, hogy ez a minimális arzenál elég elrettentő erővel bír már.

(tudom, ennél több robbanófej létezik mindkét oldalon, de azok raktárakban porosodnak, és vagy működésképtelenek és leszerelésre várnak, vagy ugyan működnének még, de nincsenek hordozóeszközre szerelve, így aztán nem sok hasznuk van)

2022. szept. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem is "piros gomb", de a mindenkori amerikai elnöknek "jár" egy táska (computer) -amit nem ő maga cügöl-, amivel elvileg bizonyos protokollal elindíthatna egy atomháborút.


Hasonló lehet Putyinnak és még néhány atomhatalom vezetőjének.

2022. szept. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Well, legutóbb, amikor nagyhatalmú vezető voltam, akkor épp ezen gondolkodtam.
2022. szept. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm szépen a választ
2022. szept. 16. 14:34
 8/8 MDaniel98 ***** válasza:
Elég nagy elrettentő ereje van annak, hogy elpusztíthatnád a világ populációját, ha akarnád. De ember nincs aki azt akarná, hogy így emlékezzenek meg róla.
2022. szept. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!