Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nyugaton miért tiltották a...

Nyugaton miért tiltották a homoszexualitásról való leszokást segítő konverziós terápiákat?

Figyelt kérdés
Igazából ha jól sikerül, akkor nyer egy embert a társadalom, akinek normális családi élete lehet. Ha meg nem, akkor nem történik semmi. Az egyházak is sokat segítettek ezekben a programokban és szép történetek is voltak. Miért kellett betiltani?

2022. szept. 19. 21:20
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
97%

[tegnap 22:50]: Egyrészt a szexuális orientáció az agyban dől el, amiről sokkal kevesebbet tudunk, és sokkal kevésbé tudjuk befolyásolni. A pszichológia, pszichiátria sokkal fejletlenebb állapotban vannak, mint a sebészet vagy a farmakológia. Az már megoldható a mai ismeretekkel, hogy valakinek a nemi szervét átszabják, vagy hogy adjanak neki olyan hormont, amitől jobban nő a szakálla. De hogy mit szeressen, ahhoz az agyába kellene belenyúlni, ami sokkal kevésbé megy. Gondolj arra, hogy a gyomorproblémákra tudsz bevenni savlekötőt, hashajtót, széntablettát, amit kell, de hogy mely ételeket találj ízletesnek (vagyis mit szeress), azt nem tudod ilyen egyszerűen megoldani.


Másrészt a nem sem változtatható meg teljesen. Férfi vagy női nemi szervet lehet átszabni, hormonokkal lehet befolyásolni a testszőrzet vagy az izomtömeg növekedését. De a kromoszómákhoz nem tudunk hozzányúlni, egy transznemű férfi vagy nő nem teljesen olyan, mint egy kromoszomálisan férfi vagy nő. Aminek egyébként vannak egyéb következményei, mert ezeken a kromoszómákon más is kódolódik. Tehát a nem megváltoztatása, ha most kicsit csúnyán akarunk fogalmazni, szintén csak egy "fércmunka". Valaki nem érzi jól magát a bőrében a neme miatt, és akkor vannak rá orvosi beavatkozások, hogy ezt részben megváltoztassák.


És persze lehet, hogy 100 év múlva tudjuk majd mindkettőt, a szexuális orientációt és a kromoszómákat is átírni. Most nem tartunk ott.


Két nagy különbség van a "fércmunka" és a konverziós terápiák között. A fércmunka egyes elemei tudományosan alá vannak támasztva, a megfelelő hormontól tényleg jobban vagy kevésbé nő a szőrzet. A konverziós terápia sarlatánság. Továbbá a "fércmunka" tipikusan egyéni döntés eredménye (például hőn tisztelt kormányunk kamuival ellentétben gyerekeket szigorúan tilos nemátalakító hormonterápia alá vetni nyugaton is), a konverziós terápia sokszor kényszer vagy nyomás hatására történik, megalázással, megfélemlítéssel, stb. Ezért van az, hogy előbbi elfogadott (szigorúan ellenőrzött körülmények között), utóbbit pedig próbálják visszaszorítani.

2022. szept. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
84%

"Nyugaton miért tiltották a homoszexualitásról való leszokást segítő konverziós terápiákat?"


Ha létezik olyan, hogy "homoszexualitásról való leszokás", akkor olyan is létezik, hogy heteroszexualitásról való leszokás? Elméletileg lehetséges? Le lehetne szokni a heteroszexualitásról, ha elég erősen akarnánk? Végleg elmúlnának a heteroszexuális vágyaink?


A "sikertörténetek" és "szép történetek" oka pedig sohasem az, hogy a meleg embereknek valóban örökre elmúlnának a meleg vágyaik és végleg "kigyógyulnak" a homoszexualitásból. A "sikertörténetek" oka a bűntudatkeltés, a frusztrációérzés felerősítése az adott személyben, hogy rossz az amit érez, amit gondol esetleg amit cselekszik a saját nemével kapcsolatban és ezáltal a homoszexuális vágyak elfojtására irányul a reparatív terápia lényege.


Wikipédia, reparatív terápia:

"A reparatív terápia (ritkábban konverziós terápia) olyan áltudományos beavatkozás a pszichológiai, valamint pszichiátriai munkában, amely célja..."

"Jelenleg nem áll rendelkezésre meggyőző tudományos bizonyíték az ilyen jellegű beavatkozások hatékonyságára, miközben egyre növekvő számban állnak rendelkezésre bizonyítékok a megközelítés kockázataira, veszélyességére. Racionális, hiteles érvekkel egyértelműen megkérdőjelezhető."


Hát ezért tiltják egyre több helyen. Mert hosszútávon lelki nyomort okoz a terápiával kezelt emberekben a folyamatos elfojtás és a bűntudatkeltés, hogy rossz az, amit érez önmagában legbelül.

2022. szept. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
2%

Amíg a politikusokat az LMBTQ lobbi irányítja és befolyással vannak a kérdésben döntő szervezetekre addig sajnos ehhez hasonlókra lehet számítani mint a betiltás.

Vannak más terápiás lehetőségek is például dinamikus pszichoterápia.

Igazából azokkal a homoszexuálisoknak ártanak akik változtatni szeretnének jelenlegi állapotukon.

2022. szept. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
94%

33-as, nem lehet változtatni ezen az állapoton, sajnos erre a saját életem során is rengetegszer rá kellett már ébrednem.

Nagyon sok lehetőséget próbáltam ki, mindennél jobban akartam, nem tudtam más jövőt elképzelni, úgy gondoltam, ha igazán akarom, akkor meg fogok változni és mivel igazán akartam, ezért nem gondoltam, hogy ez nem fog sikerülni. Több évnyi hitegetés és próbálkozás után be kellett látnom, hogy ez nem fog menni. Ezután volt egy öngyilkossági kísérletem, azóta (5 éve) lábadozom a depresszióból, szerencsére mostmár pszichológus segítségével.

Az egyedüli megoldás, amivel segíteni lehet azokon, akik meg akarnak változni, az az, hogy elfogadottá tesszük a homoszexualitást, hogy ne akarjanak megváltozni, hanem elfogadják önmagukat. Van olyan ismerősöm, aki nyíltan melegként boldogabb, mint szinte minden heteró ismerősöm. A homoszexualitással nem jár alanyi jogon a depresszió és a szar élet. Neki elfogadóak voltak a szülei, a barátai, a közege, így kellene legyen mindenkinél.

2022. szept. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
2%

34-es az,hogy neked nem sikerült sajnos van ilyen mindenkin segítő és meggyógyító terápia jelenleg nem létezik.De rengeteg sikertörténet van.

Sajnos a homoszexualitással együtt jár a szar élet és a depresszió az állandó keresés a frivolitás,védekező rosszindulat és még sok egyéb is.


Az,hogy fogadják el önmagukat inkább a magukat nőnek képzelő férfiaknak tanácsold ne a többi melegnek.

2022. szept. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 Drakula ***** válasza:
96%

"Sajnos a homoszexualitással együtt jár a szar élet és a depresszió"

Ezek a homofob társadalommal jár együtt.

Miért lenne debreszios egy meleg a melegségétől, ha nem azért mert nem fogadják el?

" állandó keresés"

Heterok is vannak, akik sok társat keresnek.

"a frivolitás,"

Már mint ez?: [link]

Miért fakadna ez a melegségtől?

"védekező rosszindulat és még sok egyéb is."

Ez meg mi?

2022. szept. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
96%
A homoszexuálisok problémája nem önmaguk szexualitásából fakad, hanem a társadalom felől érkező nyomás miatt. A szexuális orientáció megváltoztatására nincs semmilyen lehetőség, az összes "sikertörténet" csak az elfojtásról szól. Ami egy idő után robban, mint a kukta fazék. Egyedüli megoldás ami ténylegesen működőképes, az csak az elfogadás. Ha a társadalom elfogadó lenne, és nem keltene bűntudatot a melegekben, hogy rossz az amit gondolnak, éreznek, cselekedek, akkor egyetlen meleg sem érezné azt, hogy mindenáron meg akar változni. A társadalmi kitaszítottság érzése miatt vannak olyan melegek, akik változni akarnak. Csakhogy ez nem döntés kérdése. Az elfojtás pedig hosszútávon nem működik és csak még több pszichés problémát okoz.
2022. szept. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
96%

[ma 18:06]: "(...) mindenkin segítő és meggyógyító terápia jelenleg nem létezik."

- Óriási, óriási, óriási, nem tudom eléggé hangsúlyozni, hogy óriási különbség a között a két dolog között, hogy a metamizol-nátrium (sok fájdalomcsillapító hatóanyaga) sem segít mindenkinek, és hogy valami szinte sose működik, csak néhány történet kering, azok sincsenek rendesen dokumentálva.


"De rengeteg sikertörténet van."

- Éppen az a gond, hogy ezek történetek, anekdoták. Jól ellenőrzött, klinikai körülmények között elvégzett vizsgálatok egyelőre egyetlen konverziós terápiát sem mutattak hatásosnak. [Olyan, mint amikor van egy csomó történet arról, hogy az aloe vera meggyógyítja a gyomorpanaszokat, és hát a volt szobatárs anyósának is segített, aztán elvégzik a klinikai tesztet, és kiderül, hogy nem. (Persze tipikusan el se végzik a klinikai tesztet, se a természetgyógyászok, se a melegkonverterek, csak jönnek a történeteikkel.) Lécci, nem kérek aloeverásokat, kíméljetek. Minden vizsgálaton elbuktak gyomorpanaszokra. Pont.]

2022. szept. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
3%

38.

Jó te elhatároztad nem működik és kész nincs is miről beszélni.

De akik változtatnának azoknak miért nem adod meg az esélyt?

Manapság mindent meglehet változtatni pont ezt ne lehetne?


Itt egyébként inkább azt a kérdést kellene feltenni miért pont ezt a terápiát tiltották be miközben számos ennél jóval veszélyesebb New Ages eljárást pedig nem?

2022. szept. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
23%

[ma 18:34]: "Jó te elhatároztad nem működik és kész nincs is miről beszélni."

- Akár a lóval imádkoznék... Nem én határoztam el, tudományos módszertannak hívják az eljárást, amivel be lehet vezetni egy konverziós terápiát. (Az internetet, amin aztán groteszk módon az áltudományos hülyeségeket is lehet terjeszteni, szintén a tudományos módszertannak köszönhetjük, nem a "sikertörténeteknek".)


"De akik változtatnának azoknak miért nem adod meg az esélyt?"

- Ugye nem én döntök, Magyarországon ez most is szabad.


"Manapság mindent meglehet változtatni pont ezt ne lehetne?"

- Nem lehet mindent megváltoztatni, a kromoszomális nemét senki nem tudja megváltoztatni, mint azt korábban is írtam.


"Itt egyébként inkább azt a kérdést kellene feltenni miért pont ezt a terápiát tiltották be miközben számos ennél jóval veszélyesebb New Ages eljárást pedig nem?"

- Ahol betiltották, ott gondolom, azért tették, mert vallási csoportok nagyon nyomultak vele, és szerencsétlen kamaszokat tettek tönkre a sarlatánsággal.


Hogy más hülyeségeket miért nem üldöznek? Egyrészt azért ez ilyen kategorikusan nem igaz... A covid előtt Nyugat-Európában már igencsak kezdtek rászállni a homeopátiára (mondjuk még legalább egy évtized lett volna, mire ebből törvények lesznek). Aztán a járvány miatt a kutatóorvosoknak hirtelen fontosabb dolguk akadt. Szóval nemcsak a konverziós terápiákra jár rá a rúd a fejlett világban, hanem más sarlatánságokra is.


De az tény, hogy a konverziós terápiák élen járnak a sarlatánságok között abban a tekintetben, hogy melyiket mennyire üldözik. Ennek én nem tudom a pontos okát, az LGBTQ szervezetek politikai lobbija valószínűleg tényleg erősebb, mint más kuruzslások ellen küzdőké. És nemcsak a politikai lobbi, a társadalmi érzékenység sem egyforma. Hogy kamaszok tucatjai minden évben öngyilkosok lesznek a konverziós terápiák miatt, azon felkapja a társadalom a fejét. Hogy ennél sokkal több ötven pluszos hal meg úgy egy hosszan elnyúló halálos betegségben, hogy csodadoktorokra rámennek vagyonok (pedig abból az éppen életkezdésnél járó gyerekének lehetne lakhatása), az úgy oké, társadalom talán kicsit húzza a száját, de alapvetően tojik rá.


Ha rajtam múlna, nemcsak a konverziós terápiát, de a homeopátiát, az akupunktúrát, a természetgyógyászat jelentős részét betiltanám, de hát én már csak ilyen tekintélyelvű vagyok. Bizonyított klinikai körülmények között? A világ vezető kutatóorvosai elfogadják? Mehet a dolog. Ezek nem történtek meg? Kísérletezni persze szabad. Majd ha a tudományos módszertan rábólint, bólintson rá a társadalom is. Addig a törvények üldözzék tűzzel-vassal a széles körben való, ellenőrizetlen, dokumentálatlan alkalmazást.

2022. szept. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!