Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Igazából hogy áll most a...

Igazából hogy áll most a háború és mi várható?

Figyelt kérdés
Nagyon nem követem az eseményeket a háborúval kapcsolatban már egy jó ideje. Olyan 3 hete írtak arról itt a gyk-n, hogy az Ukránok végső győzelemmel felérő csatákat nyertek és űzik ki az oroszokat. Így ezt szűrtem le abból, amit írtak itt de nem voltam képben persze. Most akkor az Ukránok győzelemre állnak? Egyáltalán mit jelent itt most a győzelem? De a legfontosabb, meddig tarthat a háború?

2022. szept. 24. 16:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Elkezdték a területeiket visszafoglalni és az orosz hadsereg egyértelműen nem volt képes ellenállni, folytatni az offenzívát. Izium visszafoglalása azt mutatta hogy az oroszok Donbasst se tudják elfoglalni. Ha nem történik változás hosszabb távon összeomolhatott volna az egész orosz hadsereg.


Most oroszország mindent feltett egylapra és mobilizált; papíron 300 000 embert, más források szerint már a millis, szinte teljes mobilizácón dolgozik. Ez viszont nem feltétlenül fogja megoldani a problémáikat, de a pontos hatás még nem pontosan lőre jelezhető.


Ugyanakkor valszínűleg ez azt jelenti hogy véges idő alatt le kell ezt rendeznie oroszországnak, mivel egy ekkora sereg ellátása hatalmas költség és közben a hátország számára is hiány, valamint ha a sorkatonák komoly veszteségeket szenvednek az az egész társadalmat felforgathatja.


max fél-1évig tarthat ez, vagy addig győznek, vagy muszály lesz vissszavonulniuk. Az biztos hogy ezt a telet még a háború fogja meghatározni bármi is lesz.

2022. szept. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Az oroszok nem fogják ezt megnyerni. Ellenben bebizonyították, hogy nem kell tőlük annyira félni. Az, hogy meddig húzódik a háború szerintem senki nem tudja.
2022. szept. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
10%
Addig nem fognak nyugodni míg emg nem ynerik, szóval én nem volnék ebben biztos hogy nem nyerik meg.
2022. szept. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 DK-s ***** válasza:
100%

Hogy hogy áll?


#1 jól írta.


Hogy mi várható?


Találgatni lehet csak.


Én személy szerint tartottam Putyinnak ettől a lépésétől. É attól a lépésétől is, ami a történelemben a diktátorok elcsépelt közhelye: népszavazás a hovatartozás kérdéséről.


Vagyis Putyin meg akarja bármi áron tartani az elfoglalt területeket.


Az Ukránok viszont semmiképp nem fogják odaadni, és teljes nyugati támogatást élveznek. Túl sok nyugati politikusnak/államfőnek járna ez "arcvesztéssel".



Szerintem a milliós Orosz haderőt is vissza fogják hosszú távon verni, mert korlátlan az utánpótlásuk. Puttler viszont mivel Oroz területnek tekinti, atommal fogja "megvédeni".


Nekem ez a meglátásom, mert minden erre utal.

2022. szept. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
A mozgósítás előtt nem ezt gondoltam, de putyin ezzel aláírta a halálos ítéletét. Meg fogják buktatni a mostani rezsimet az oroszok, és kiegyeznek Ukrajnával. Gondolom, valamennyi területről lemondnak az ukránok.
2022. szept. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
4: teljesen biztos vagyok benne, hogy nem fog atomot bevetni, mert az egyenlő lenne Oroszország végével. Nekem elhiheted.
2022. szept. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
16%
Na és szerinted ki válaszolna nekik atommal? megsúgom: Senki. Ha leesne a világnak hogy hoppá tényleg merik használni, akkor fülek-farkak tövig behúzva forgatókönyv lenne belőle.
2022. szept. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 DK-s ***** válasza:
0%

#5-nek:


Kizárt, hogy egyetlen négyzet-centiméterről is lemondjanak.


#6-nak:


Ha nem teszik el láb alól mielőtt elfogynak a komolyabb lehetséges ellenfelei, akik el tudják "intézni", akkor Putyin biztos hogy atomot fog bevetni.


A népszavazással a későbbi atom-támadásnak próbál törvényi alapot adni. Erre készül.


Qrvára nem érdekli, hogy mi lesz a folytatás. Nem mellesleg 69 éves.

2022. szept. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
93%
Persze. Mert a világ már csak úgy működik, hogy a harmatgyenge oroszok ledobják az atomot a szuverén ukrajnára és válaszul a nyugat fülét farkát behúzza. Nyilván.
2022. szept. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
81%
8-as.Te valami orákulum vagy? Xd
2022. szept. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!