Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért volt ilyen alacsony a...

Miért volt ilyen alacsony a választási részvétel Olaszországban?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket, ahol azt írták, hogy mindössze 64 százalék ment el a választásra jogosultak közül.


[link]


Szeretném megkérdezni, miért csupán 64 százalék ment el szavazni Olaszországban? Mi lehet az oka a rendkívül alacsony részvételnek?



2022. szept. 26. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Romániában 40% alatti részvétel is volt, de nálunk sem 100%... Szerintem az nem kevés.
2022. szept. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 hypno ***** válasza:
100%

Pedig 25 évről 18 évre szállították le a választási korhatárt.


Mondjuk lehet hogy pont azért. Akik eddig elmentek szavazni azok most is, csak mivel sokkal több a választásra jogosult, az kisebb arányt képvisel. A fiatalok meg sz.rtak bele az egészbe.

2022. szept. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%
Az olaszok, magyarok. Még a zászlajuk is ugyanaz mint a miénk, csak elforgatták.
2022. szept. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem alacsony.
2022. szept. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
26%
Nyilván sok baloldali nem tud kire szavazni, mert a baloldal ottani teljesítménye siralmas. Amúgy is elve lefutottnak tűnt a választás, nem volt szoros verseny, ez sem motiváló.
2022. szept. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

Magyarországon is 66-65% körül voltak a korábbi részvételi arányok.


Most állítólag 70% körüli, de tegyük hozzá a Fidesz úgy manipulálja az eredményeket ahogy nem szégyelli.

2022. szept. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Egyébként ez szerintem nem alacsony. Az a másik, hogy szerintem a fiatalok úgy látják, hogy Olaszország problémáit nem tudják megoldani a pártok, tehát felesleges is szavazni. Lehet, hogy igazuk is van ebben.
2022. szept. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Magyarországon a részvételi arány átlagban 50 és 60% között van, néha kissé 60 felett.
2022. szept. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!