Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Valóban nem ártanak a szankció...

Valóban nem ártanak a szankciók Oroszországnak, sőt még nagyobb a bevételük, mint azelőtt?

Figyelt kérdés

2022. szept. 30. 16:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%
De, ártanak nekik. A gázból nagyobb a bevételük, összességében viszont rosszabbul járnak. Ami azt illeti, a gáz világpiaci ára már a szankciók előtt is jócskán megugrott, nem szabad elhinni a kormány kamuját ezzel kapcsolatban.
2022. szept. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
0%
Igen így van. Diplomapáváink szerint a szankciók hosszútávon fejtik ki a hatásukat. Akkor hosszútávon lesz magos bevételük.
2022. szept. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
80%
kevesebb M1-et kell nézni, tiszta propaganda az egész.
2022. szept. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
3%
Ne hallgass a libbantokra,csak probálják magukat nyugtatni,összeségében az EU sokkal jobban *op a szankciók miatt.
2022. szept. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
72%

Nem, ezt valamiért nálunk mondogatja a kormány, nem igazán értem, mi célból. Az orosz gazdaság jelenleg recesszióban van, egyáltalán nincsenek nagyobb bevételei. A Gazprom zárt rekordbevétellel, ami nem csoda, mert a tízszeres a gáz ára, így ha negyedannyit adnak el belőle, akkor is két és félszeres eredménnyel zárnak.


Aminek nagyon súlyos következményei vannak az oroszokra nézve, de még egyelőre nincs erős hatása, az az import hiánya. Oroszország 16 vagy 18 autógyárából csak kettő tud üzemelni, mert nincs alkatrész. A bevételeik javarészt nyersanyagexportból származnak, amik szintén nyugati technológiára épülnek. Ez a narratíva az északi áramlat leállítására is: a siemens turbinája nélkül nem megy a vezeték. Mondják, hogy nemsokára a repülőjáratok karbantartását sem fogják tudni elvégezni, mert nincs alkatrész. De elvileg vetőmagok terén is 80%-os az import a mezőgazdaságban.


Majd mondják, hogy akkor majd jön a kínai technológia. Ez egyrészt nem megy egyik napról a másikra, de ha igen, annak is ára lesz. Kína nem szövetségest akar Oroszország képében, hanem vazallust, amire most jó esélye van. Ha Kínával akarják a nyugatot kipótolni, könnyen lehet, hogy annak az lesz az ára, hogy Kína többségbe vásárolja magát olyan cégekbe, mint a Gazprom, azaz Oroszország rengeteget felad a függetlenségéből.


Ugye mondják, hogy a rubel semmit nem esett a szankciók hatására. Nyilván nem, mert be van tiltva a kereskedés vele, illetve nincs mit venniük valutáért a szankciók miatt, így senki sem tudja eladni a rubelét. A feketepiacon valószínűleg már más a helyzet, de az nem látszik a statisztiktákban.


Mondják azt is, hogy majd vihogva eladja a gázt Kínába. Erre mondta Holoda Attila: "és talán zsákban viszik majd oda?". A gázt vezetéken lehet szállítani, az meg Kínába annyi van, amennyit kihasználnak már most is. Innen oda vagy 5000 km vezetéket kellene kiépíteni, ami idő, pénz, és technológia. Melyik van most az oroszoknak?


Ráadásul az orosz gázexport 75%-a Európába jött, ennyit Kína nem fog felvenni. Egyúttal ő eddig is megvolt a többletgáz nélkül, nem neki fontos, hogy el legyen adva, minek fizetne érte sokat? Már most is 30%-al lealkudta az árat. Ha igaz lenne, hogy oda adja el, ahová csak akarja, akkor eddig miért ide adta el a 75%-ot? Azért mert a legfizetőképesebb, legközelebbi vevő Európa. Ezt a gyümölcsöző piacot b.szta el az a kretén.


Amikor Orbán bemondta ezt a dumát, hogy egy törpe vet ki szankciót egy óriásra, nekem elkerekedett a szemem. Érdemes lenne az orosz gazdaság helyét megnézni a rangsorban: az EU össz GDP-je úgy 12-szerese az orosznak, az USA-é 14-szerese. Konrétan Olaszország gazdasága erősebb, mint az orosz. Ja, és oroszország gazdasági teljesítményének döntő többsége az EU-ba eladott gáz, olaj, szén, acél és egyebek, ami most bukta.

2022. szept. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Az M1 az tényleg propaganda, de a tények azok tények.

A rubel árfolyama erős, ez azért van, mert mind az exportjuk, mind az inportjuk csökkent, de a bevételük nőtt.

Az orosz export 20%-a ment az EU-ba, főleg energiahordozók, ez drasztikus kiesés, de ezt bőven kompenzálja a világpiaci áremelkedés.

Az importjuk volumene nagyobb volt, mivel Oroszország egy hatalmas piac volt az EU-nak, ez a szankciók hatására alaposan lecsökkent, de jelenleg jobban fáj a nyugatnak a piac elvesztése, az oroszoknak a kereskedelmi mérlegük javul, hiszen nem sóznak már rájuk minden vackot, így csökkentek a kiadásaik és mellette nőttek a bevételeik, így pénzügyi gondjaik nincsenek.

Hosszabb távon valóban lehet azoknak a termékeknek a hiányából gondjuk, amelyek a modernitást hordozzák, hacsak mástól be nem tudják szerezni, vagy maguk nem tudják a későbbiekben előállítani, mert a nyugati cégek kivonulása egyfajta konjunktúrát is teremtett, hiszen betölthető űrt hagytak maguk után, amit a kapitalista piac törvényei szerint folyamatosan betöltenek orosz, vagy kínai, vagy egyéb tőkéből finanszírozva.

2022. szept. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
66%

5 Ilyen az amikor benyelitek a propagandát,ha az orosz gazdaság nehéz helyzetben van,hogy hogy van 40 millárd dollárjuk fejleszteni az iráni infrastrukturájukat? 🤷


[link]


Vagy a HVG is Putyini propaganda?

2022. szept. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
51%

Mivel itt élünk az fájóbb kérdés, hogy ártanak e a szankciók nekünk?

Nem kicsit.

A szankciók célja nem az, hogy ártsanak Oroszországnak (remélem), hanem inkább, hogy kikényszerítsék a háború befejezését.

Véget ért a háború? Sajnos nagyon nem.

Az összes többi makroökonómiai adattal almát hasonlítunk körtéhez.

2022. szept. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
31%
Nagyobb bevételnek semmi köze a szankciókohoz, csupán több pénzt sikerült kizsarolniuk eurpából a régionális gázmonopóliumukkal.
2022. szept. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
31%

Az 5-ös már nagy vonalakban leírta a lényeget, még annyit hozzátennék, hogy rengeteg cég kivonult Oroszországból vagy az import (alkatrész) hiánya miatt állt földbe és vegyük hozzá, hogy a mozgósítás miatt több százezer civil hagyta el az országot és másik több száz ezer lett besorozva, na ők most eltűntek a munkaerő piacról.

Mindezeket figyelembe véve elég csacskaság azt gondolni, hogy ez nem fog fájni az orosz gazdaságnak.

Egyébként hozzáteszem, már a gázon se nagyon tud nyerészkedni, mivel nincs kinek eladnia. Az EU megoldotta algér, norvég illetve amerikai lng forrásokból, jövőre pedig már felkészültebb lesz az unió + egyre több az alternatíva ami idővel kiváltja a gázfüggőséget.

2022. szept. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!