Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi az a demokratikus diktatúra?

Mi az a demokratikus diktatúra?

Figyelt kérdés
2022. okt. 1. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az, ami most van. Megteremtik a látszatát annak, hogy van választási lehetőséged, de valójában minden nagyobb pártot ugyanazok irányítanak a háttérből. Vannak független pártok is, de ők sosem erősödhetnek meg annyira, hogy esélyük legyen, mert nem rendelkeznek médiatámogatással, márpedig a média mondja meg neked, hogy mi a véleményed.
2022. okt. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Fából vaskarika.


1-es, az bizony diktatúra, csak demokratikus mázzal leöntve.

Én idősebb vagyok, nekem ez nem újdonság. A szocializmusban sem vallották be, hogy diktatúra az egypártrendszer vagy a sajtó kézben tartása. Sőt, az alkotmányban le volt írva a vallásszabadság, a szólásszabadság és egy csomó szép jogelv. Csak éppen nem tartották be és nem lehetett számon kérni sem.


A demokrácia nem csak intézményi dolgokat jelent, hanem a fejekben kell meglennie. Ma nálunk nincsen meg.


Ez egy másik kérdés, hogy az demokrácia-e, ott van-e szólásszabadság, ahol börtönbe kerülhet az, aki a magát nőnek tartó férfit a férfi személyes névmással hajlandó csak megnevezni. Szerintem az sem.

Szóval, ha nagyon megvakarjuk, elég sok demokráciának nevezett rendszer valójában diktatúra.

2022. okt. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Magyarország 2012-2022
2022. okt. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 MDaniel98 ***** válasza:
Amikor elméletileg le lehetne váltani a kormányt, a gyakorlatban azonban erre vajmi kevés esélye van az ellenzéki pártoknak.
2022. okt. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!